| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Idén öt csapat vett részt a tornán, és azok a focisták léptek pályára, akikkel az első évben elkezdődött a sportesemény. Az emléktornának a sportcsarnok adott otthont.
Az elmúlt években az eseményen utánpótlás-csapatok léptek pályára, most viszont a jubileumi évnek köszönhetően a szervezők azon környékbeli játékosokat hívták meg, akik 25 évvel ezelőtt is jelen voltak a tornán.
A tóthfalusi Benkó Tihamér kiskora óta futballozik, ... |
|
|
Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza.
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt.
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ... |
|
|
Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak.
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ... |
|
|
Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat.
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására.
A ... |
|
|
A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban.
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott.
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ... |
|
|
|
|
|
|
|

Magyarkanizsán pénteken és szombaton tartották a XI. Bornapokat, mely sokakat kicsalogatott a városháza előtti térre. A közösségi élményt nyújtó esemény amellett, hogy ismert borászatok kínálatát hozta el Magyarkanizsára, azt a pezsgést is eredményezte, ami ritkán jellemző a csend városára. Rendezvények alkalmával az emberek szívesen mozdulnak ki, főleg, ha az a rendezvény kellemes hangulatú, színvonalas és önfeledt szórakozást ígér.
A Bornapok alkalmával látható volt, hogy nem csak a helybelieknek, de még a kicsit távolabbról érkezőknek is van igényük a barátkozásra, ismerősökkel való találkozásra, mindezt persze egy minőségi bor kortyolgatása mellett. A Maurer, a Dukay, a Sagmeister, a Bálint, a Brindza, az Amstadt, a Tonković pincészet fehér-, rozé és vörösborai mellett a Tisacoop Hungaricum kínálatából is lehetett válogatni. Akik nem borrajongók, kézműves sört is vásárolhattak, illetve ételkínálatról is gondoskodott a szervező, Magyarkanizsa önkormányzata. A zenei aláfestés pedig még hangulatosabbá tette a bornapokat, amelyen mindkét nap alatt az éjszakába nyúlóan és mindenféle rendbontás nélkül érezték jól magukat az emberek.
Bővebben:
Két nap a bor jegyében
Nyárcsalogató, borral
Megkezdődött a XI. Magyarkanizsai Bornapok
Kiváló borok, finom falatok és remek zenei összeállítás
XI. Magyarkanizsai Bornapok
|
|
|
|
|
|