Keresés
 

   2024.04.24.
Pályázhatnak támogatásokra a községbeli gazdák

A Magyarkanizsai Községi Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Költségvetési Pénzalap programjának köszönve ebben az évben is több területen pályázhatnak a Magyarkanizsa községbeli gazdák. Az önkormányzat 8,5 millió dinárt látott elő erre. 
Magyarkanizsa községben már évekre visszamenőleg pályázhatnak az önkormányzat közreműködésével a termelők. Több kategóriában, például a földutak javítására, a szarvasmarhák mesterséges megtermékenyítésére, a biotermesztés támogatására, elhullott jószágok tetemének elszállítási költségeire is át lehet nyújtani a kérelmeket. 
Csubrilo Zoltán méhész is várta a lehetőséget: „Én a méhészeknek kiírt támogatást pályáztam meg, itt méhegészségügyi szerekre lehetett pályázni. Atkairtó és egyéb más szerekre. 4 ezer 740 dinárra tudtam pályázni, mert az én egyedszámomnak ez elegendő volt.” 
A két legközkedveltebb pályázati vonal a minőségi állatok beszerzésére, és az öntözőgépek és eszközök megvásárlására mutatkozik minden évben. A locsolás esetében viszont a termelő csakis csepegtető vagy föld alatti locsolással kapcsolatban tudja átadni kérelmeit, locsolódobokra már nem lehet igényelni a pénzeszközt. A most megjelent támogatási formákra az önkormányzat 8,5 millió dinárt látott elő, ami a tavalyi évhez képest 500 ezer dinárral több. 
Vass Zoltán mezőgazdasággal megbízott községi tanácstag elmondta: „A mi pályázataink azok az általános pályázathoz képest picit különböznek, hiszen egyrészről az egész 2024-es évben vásárolt dolgokat, hogy ha az formailag megfelel, és az a kiírásnak megfelel, akkor az elszámolható. Ez már azt eredményezi, hogy a gazdáink már a pályázat kiírása előtt jönnek és érdeklődnek, hogy mi az, amit a 24-es évben az önkormányzat támogatni fog.” 
A pályázati kérelmeket november 15-ik tudják átadni a termelők a magyarkanizsai városházán. 
Bővebben: 

 




Pályázhatnak támogatásokra a Magyarkanizsa községbeli gazdák