| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa község szinte majdnem minden településén jó szolgálatot tesznek az önkéntes tűzoltók. A hivatásosak nincsenek elegen, ezért sokszor az önkéntesek segítenek kisebb és nagyobb tűzeseteknél is. A községben ebben az évben is sok munkájuk akadt, ugyanakkor arra is van erejük, hogy távolabbra is elmenjenek, hisz a tűzoltó ott segít, ahol csak tud. Ahol nagy a baj, ott minden segítő kéz jól jön. A közelmúltban értesülhettünk az országban pusztító ... |
|
|
Évek óta a magyarkanizsai strandot tartják a legrendezettebbnek és legszebbnek a Tisza szerbiai szakaszán. Igazán bőséges a pluszkínálat is, nem csupán a fürdési lehetőség csalogatja a felfrissülni vágyókat. A közelmúltban egy minigolfpálya is megnyitotta kapuit. Nagy Anikó és Csanádi Bertalan családi vállalkozása, az Amigo egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ahogy a család tagjai mesélték, már régóta kacérkodtak ezzel a lehetőséggel, és az idén belevágtak, ... |
|
|
A horgosi karaula valamikor a határőrség fontos bázisa volt, most már csak szeméttel van tele.
Ha átengednék a vadászegyesületeknek, meg lehetne menteni a karaulák épületeit, mondta Srđan Arsić, a horgosi határőrház (karaula) előtt állva, nem tagadva, ma is erős érzelmek kötik a területhez, ugyanis ő volt ennek a karaulának a parancsnoka. Nagyot sóhajtott, majd kiemelte: innen lefelé egészen a Holt-Tiszáig, a másik irányban egészen fel, Királyhalomig, ... |
|
|
Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották.
Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet.
A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...
|
|
|
Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét.
A szentmisét ...
|
|
|
|
|
|
|
|

Mezőgazdasági aktualitások, a Tartományi Mezőgazdasági Titkárság, valamint a Tartományi Mezőgazdaság-fejlesztési Alap pályázatai voltak a fő témái a lakossági fórumnak, amit ezúttal Martonoson szerveztek meg.
A VMSZ mezőgazdasági szakpolitikusai ezúttal Martonosra látogattak, ahol a tartományi aktuális pályázatokról is szó esett.
Ótott Róbert, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes elmondta: „A márciusi hónap folyamán meghirdette a mezőgazdasági titkárság az első pályázatait, ami direkt a mezőgazdasági termelőknek, a kis gazdaságoknak szánunk. Három nagy kiírás van jelenleg is nyitva a titkárságnál: a feldolgozásnak a támogatása, az eszközbeszerzés és az állattartóknak a támogatása. Ez a három kiírás összesen több mint 600 millió dinár értékű forrást jelent.”
Állami szinten is több pályázat áll már nyitva a mezőgazdasági termelők előtt.
Juhász Attila, mezőgazdasági államtitkár felhívta a figyelmet a következőkre: „Kiírtuk az IPARD-pályázatot, meg van hirdetve a kamattámogatott hitelekre a pályázat. Október 15-ig lehet átadni a kérvényeket. Sok olyan dolgot meg lehet finanszíroztatni, ami a gazdaságok számára nagyon fontos, főleg most, mikor el kell, hogy induljon az újratermelési eszközök beszerzése, szinte bármit meg lehet vásárolni, dinár alapúak ezek a hitelek, 1-től 3 százalékos kamattal vannak.”
Az államtitkár arra is felhívta a figyelmet, hogy a területalapú támogatások igénylését április 1-ig meghosszabbították, továbbá, hogy a kifizetés is megkezdődött már.
Mezőgazdasági lakossági fórum Martonoson
|
|
|
|
|
|