| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta.
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet.
Hubai Olivér tanuló ... |
|
|
Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ... |
|
|
A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában.
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén.
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ... |
|
|
Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket.
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ... |
|
|
Tizedik alkalommal tartották meg a Neked adom jótékonysági délutánt vasárnap Oromon, a Művelődési Otthonban. Az eseményt a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébániai Caritas szervezte, és az oromi iskolás gyerekek léptek színpadra.
A programban az iskolások harmonikáztak, fuvoláztak, gitároztak, valamint közös koreográfiát adtak elő. A felsősök énekkara is színpadra lépett, kórusban adták elő a Vigyázz a madárra című dalt.
A szervezők ... |
|
|
|
|
|
|
|

Tizenegyedik rendezvényéhez érkezik szombaton a Generáció civil szervezet és a Családi Kör hetilap társszervezésében a Vajdasági Sudoku- és Keresztrejtvényfejtő Verseny. Először 2018 februárjában, tehát 6 éve jöttek össze a rejtvények szerelmesei, hogy összemérjék tudásukat. Mivel nagyon nagy volt a siker, s az igény a rendezvényre, a szervezők évente kétszer is megtartják a találkozót.
Idén március 16-án, szombaton 10.00 órára várják a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskolába mindazokat, akik szeretik a rejtvényeket.
A verseny erősebb kezdő szintű, a keresztrejtvényfejtőknek egy A3-as skandináv- és egy hagyományos rejtvény lesz a két feladat, amit meg kell oldani, míg a sudoku kategóriában egy ún. szamuráj-sudoku megoldásán törhetik majd a fejüket azok, akik ezt választják. A szamuráj-sudoku öt darab 9x9-es mezőt jelent egybefűzve. Mindkét esetben 90 perc áll a versenyzők rendelkezésére, magyarázza Ábel István főszervező, aki szerint a vajdaságiak is szeretik a keresztrejtvényeket, viszont nálunk kevés a forrásanyag. Általában Magyarországra kell menni rejtvényújságokért.
Ábel István is megrögzött keresztrejtvény fejtő és készítő. Anyaországi versenyeken is részt vesz, tavaly ősszel például a Szerencsen megrendezett országos megmérettetésen vett részt, és az egyéni haladó kategóriában első helyet szerzett. Mint mondja, a magyar példák alapján jött az ötlet hat éve, hogy itt is megrendezzenek egy ilyen vetélkedőt. A szervezésben a Családi Kör hetilap segített, illetve Magyarkanizsa önkormányzata is támogatta a rendezvényt.
Először csak keresztrejtvényfejtő versenyt rendeztek, de azután kiderült, hogy a sudoku iránt is nagy az érdeklődés. Készítettek egy felmérést, amelyből kiderült, hogy a skandináv rejtvény a legkedveltebb. A sudoku esetében érdekes a helyzet, az emberek vagy egy, vagy öt pontra pontozták, ami azt jelenti, hogy vagy imádják, vagy utalják. Közbülső pontot senki sem adott ennek a rejtvénynek. A szervezők mégis úgy döntöttek, hogy a sudokunak is ott a helye a versenyen.
A résztvevőknek grafitceruzát és törlőgumit kell magukkal vinniük, semmi mást. Jelentkezni Ábel Istvánnál lehet március 14-én éjfélig a 063/86-31-202-es, a 024/221-853-as telefonszámon vagy a pista@stcable.net e-mail címen. A részvétel díjtalan.
Érdemes felkeresni a Vajdasági rejtvényfejtők Facebook-csoportot, ott megtalálhatóak a legfrissebb hírek, információk, illetve néhány korábbi versenyfeladvány, amellyel gyakorolni lehet a szombati megmérettetésre.
Szombaton XI. Vajdasági Sudoku- és Keresztrejtvényfejtő Verseny Magyarkanizsán
|
|
|
|
|
|