| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.13.
Nők tárlata Magyarkanizsán

Nagy hagyománya van már annak a kiállításnak, melyet a nőnap közeledtével szerveznek Magyarkanizsán. A Nők tárlatát csütörtök délután nyitották meg a Dobó Tihamér Képtárban, ahol megannyi technikával, megannyi témában készült alkotásokat mutattak be, elősorban a nőktől a nőknek, de azért néhány férfi is tiszteletét tette. A festmények mellett gyönyörű hímzések és szalmaképek is helyet kaptak, a látogatók legnagyobb örömére. 
A huszonhatodik ...

   2026.02.12.
Folytatódnak a megkezdett fejlesztések 2026-ban is

Több területen is egyszerre történnek fejlesztések és beruházások Magyarkanizsa községben. A helyi önkormányzat a 2026-os költségvetésébe számos tételt felvett, amelyek ezt tükrözik is. Ilyenek például a gazdasági ágazatokat erősítő projektek, vagy a turizmus-, illetve az infrastruktúra-fejlesztések és a helyi közösségek kezdeményezéseinek a megvalósítása is.  


A 2026-os évben is folytatandó beruházásokat már az elmúlt évben ...

   2026.02.11.
Jónak ígérkeznek a 2025-ös horgosi borok

A tavalyi szárazság ellenére is ízesnek ígérkeznek a termelők szerint az 2025-ös horgosi borok. A kevés csapadék miatt szerényebb volt a szüret, de a gyümölcs cukortartalma az eddigi évek legmagasabbja volt. Ennek eredményeként magas alkoholtartalmú, minőségi borok készültek. A homoki nedű egyre közkedveltebb, és egyre többet választják horgosi borokat. 


A Horgos környéki borok számos hazai és nemzetközi díjat nyertek az elmúlt években. ...

   2026.02.11.
Szűrővizsgálatok mindenkinek!

Magyarkanizsa településein is elérhetőek azok az egészségügyi szűrővizsgálatok, melyeket betegkönyvvel bárki igénybe vehet, akinek lakcíme a község területén van. A szűrővizsgálatokat a szív- és érrendszeri betegségek, a diabétesz és a depresszió megelőzése érdekében szervezik február 24-étől március 20-áig a Magyarkanizsai Egészségház rendelőiben. A program ezúttal egy sikeres önkormányzati pályázatnak köszönhetően valósulhat meg, melynek támogatója ...

   2026.02.10.
Farsangoltak Kispiacon is

Farsangi kreatív kuckó néven tartottak kézműves foglalkozást Kispiacon. A Jókai Mór Művelődési Egyesületben a farsangi szokásokat ismertették meg a gyerekekkel. 


A program közös kézműveskedéssel vette kezdetét, ahol különféle technikával és anyagok felhasználásával farsangi álarcokat és asztali díszeket készítettek a gyerekek. A gyerekek szeretik a farsangi időszakot, hiszen ezek a napok a mulatságról és a hangoskodásról szólnak. 


 
Keresés
 

   2024.03.05.
Látványos, a közösséget szolgáló beruházások Adorjánon

A Magyarkanizsa községbeli településen az idei évben is jelentős fejlesztések vannak tervben. Látványos, a közösséget szolgáló beruházások - ez jellemezte a tavalyi évben Adorjánt. 
A Kultúrotthon felújítása volt a legnagyobb beruházás a tavalyi évben Adorjánon. Az épület kívül és belül is teljes felújításon esett át, tartományi támogatással. Azóta pedig a helyiek be is lakták már. Baráth Katalin, elnök, Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján: „Nagyon örültünk neki, amikor készen lett az ősszel és szinte mi voltunk az elsők, akik kipróbálhattuk a népzenei találkozónkkal, amit ugyan nyáron szoktunk megtartani, de elhalasztottuk. Nagyon jó, szép, megszolgálja a művelődési egyesület szükségleteit, szép tágas, örülünk neki.” 
A helyi temetőben található ravatalozó nyílászáróinak cseréje is megtörtént. Továbbá a helyi Egészségház épületére is új, műanyag nyílászárók kerültek. Ennek az épületnek a külső és belső festése pedig az idei tervek között szerepel. A valamikori, szövetkezeti otthonnak nevezett épület tulajdonjogi kérdése is rendeződni látszik, ezen az épületen is terveznek újításokat, számolt be róla Borsos Csaba, Adorján HK elnöke:  
„Ez az épület igen romos állapotban van, felújítási tervünk van már rá több mint 10 éve, de most elgondolkodtató az, hogy megéri-e felújítani vagy pedig lebontani és ugyan azon a telken egy újat, kisebbet és egy olyat, ami a falu igényeinek megfelel, egy olyat építeni.” 
Továbbá a Magyarkanizsa felőli bekötőút újra aszfaltozása is megtörténhet az idén, erre már sikeresen pályázott a település. 

 




Látványos, a közösséget szolgáló beruházások Adorjánon