| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.28.
Egy délután Arannyal

Egy délután Arannyal elnevezéssel irodalmi és képzőművészeti versenyt tartottak az oromhegyesi Arany János Általános Iskolában. Az eseményen mintegy 70 községbeli gyermek vett részt, akik több kategóriában is indulhattak. A verseny feladatai a költő munkásságára és a történelmi korára épültek. A megmérettetés fő célja, hogy a tanulók minél jobban megismerjék Arany János életét. 
Horvát Alexandra tanuló elmondta: „Én most Arany János ...

   2025.11.28.
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv

Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak. 
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ...

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

 
Keresés
 

   2024.03.04.
Megújul a tóthfalui kultúrotthon

Tóthfaluban átadták a helyi kultúrotthon felújított szanitáris objektumát, mely beruházás támogatója Magyarkanizsa önkormányzata volt. Az épületen legalább negyven éve nem voltak nagyobb felújítások, pedig egyre nagyobb volt az igény a falu polgárai részéről, hogy az objektum nagyterme különféle események helyszíne legyen. 
Ezentúl megfelelő higiéniai körülmények között szervezhetnek különféle rendezvényeket, de azon lesznek, hogy a közeljövőben a teljes épületet szebbé tegyék, nyilatkozta Bontovics István, Tóthfalu Helyi Közösség Tanácsának elnöke: 
- Nagyon sokan igénylik a termet, hogy a születés- vagy névnapokat itt tartsák, de bérmálkozást, elsőáldozást is ünnepelnek ezen a helyszínen. A néptánc és klasszikustánc oktatása is ebben a teremben történik, sőt óvodás bált is tartottak már itt. A legszükségesebb felújításokat most elvégeztük, gázkályhát, klímát is beszereltünk, fűtés-hűtés lehetőségét biztosítottuk. Sok még a feladat, mert 40 évig elhanyagolták az épületet, szükséges lesz a nyílászárók cseréje is, de nem megy minden máról holnapra. 
A falu vezetését örömmel tölti el, hogy nagyon sok fiatal maradt a faluban, ide nősültek, ide jöttek férjhez, s fontos, hogy tudják az épületet használni. A beruházás értéke 2.100.000 dinár volt. Az elkövetkező időszakban pedig a terem csinosítására fog sor kerülni. 
Az önkormányzat örömmel karolja fel a kis közösségek kezdeményezéseit, s támogatja azokat lehetőségei szerint, mondta az eseményen Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester. 
- Tóthfaluban ötletekből nincs hiány, minden évben van olyan elképzelés, ami mögé az egész közösség felsorakozik. A 2 millió dináros önkormányzati beruházás nagy lendületet tudott adni az épület felújításának. Bízom benne, hogy az utómunkálatokat a helyi közösség és a helyi polgárok meg tudják majd oldani, mert az összefogás tekintetében Tóthfalu az élen járt mindig is. Bízom abban is, hogy ezt az épületet meg tudják tartalommal tölteni, s valóban a közösséget fogja majd szolgálni. 
A polgármester elmondta, hogy mindegyik helyi közösség tud támaszkodni az önkormányzatra. Bár a község sem rendelkezik korlátlan anyagi forrással, de ha a helyiek ötletei és akarata megvan egy-egy projekthez, akkor az önkormányzat is lépni fog, fontosak ugyanis a helyi kezdeményezések. A lényeg, hogy a beruházásoknak legyen gazdájuk, a felújított objektumok ne álljanak üresen, hanem azokban legyen élet. 

 




Megújul a tóthfalui kultúrotthon

Folyamatos a fejlődés Tóthfaluban

Felújítási munkálatok a tóthfalui Ifjúsági Otthonban