| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Lélekablak – A szabadság ára címmel tartott nagy sikerű előadást Rékasi Károly színművész január 20-án, kedden este Magyarkanizsán. A Cnesában lezajlott eseményre sokan eljöttek. Voltak, akik Márai Sándor írói munkássága előtt tisztelegtek, mások kifejezetten Rékasi Károly miatt érkeztek. A magyarországi szappanoperából is ismert színész előadását látva azonban senkinek nem jutott eszébe egykori szerepével azonosítani, hisz olyan produkciót láthattak ... |
|
|
Kilátogattak a szőlősbe a horgosi gazdák. Igaz, Vince napja majd holnap, január 22-én lesz, ennek ellenére a termelők már ma megmetszették a szőlőt, a plébános pedig megszentelte a vesszőket és a tőkéket a jó termés reményében.
Január 22-e Szent Vince napja, és ehhez számos hagyomány és mondás is kapcsolódik. Például: ha fénylik Vince, tele lesz a pince, azaz, ha holnap napos időjárásunk lesz, akkor a szőlősgazdák gazdag termésre számíthatnak.
|
|
|
A temerini Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület Jáccunk Truppjának musicaljét, az örök klasszikus Rómeó és Júliát vitték színre a hétvégén Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Egy város. Két család. Gyűlölet, harc, kilátástalanság, és két fiatal mindent elsöprő szerelme.
A László Sándor rendezésében készült darabban a nézők mindazt átélhették, ami Shakespeare drámájában benne van, és azt is, ami abból kimaradt. ... |
|
|
Emelkedett a sertéshús ára az elmúlt időszakban a hentesüzletekben, a boltok polcain. Igaz ez a malacra és a hízóra is, viszont ez az ár sem éri még el azt a szintet, hogy az állattenyésztők nyereséggel számolhassanak.
Továbbra is bajban van a sertéstenyésztés Vajdaságban, hiszen alacsonyak a felvásárlási árak a malacok és a hízók esetében is.
Az adorjáni Vajda István elmondta, hogy nagyon hullámzó a felvásárlási ár a malacokat illetően.
|
|
|
Magyarkanizsa következik: összesen 19 kétnyelvű, magyar–szerb útirányjelző tábla kerül kihelyezésre az önkormányzat területén - írja közösségi oldalán dr. Pásztor Bálint.
A Vajdasági Magyar Szövetség elnöke a közösségi oldalán tette közzé a hír. Mint írja, amit Zentán elindítottak, majd Topolyán folytattak, az most Magyarkanizsán következik. Közel 40 év után először nem esetileg, hanem rendszerben jelenik meg a magyar nyelv a helyi ... |
|
|
|
|
|
|
|

Kilenc napjuk maradt még a termelőknek, hogy aktualizálják a bejegyzett gazdaságukkal kapcsolatos információkat az e-Agrár online térben.
Ezt követően tudják csak igényelni a támogatásokat. Szerbiában egyébként több mint 500 ezer bejegyzett gazdaságot tartanak nyilván.
Február elsejétől lehet frissíteni a bejegyzett gazdaságok adatait a vetésforgóra vonatkozóan, majd igényelni a területalapú, üzemanyag- és a fémzárolt vetőmagok utáni támogatást Szerbiában. A gazdák ezt elektronikus úton is megtehetik, de sokan a falugazdászok segítségét kérik, főleg azon személyek, akik az igazolványuk által jegyeztették be gazdaságukat az e-Agrárra. A termelőknek már nincs sok idejük erre, viszont a falugazdász irodákban nagyok a sorok.
A gazda elsődleges feladata, hogy a rendszerbe bejegyezze a vetésforgót, majd csak ezek után tudja igényelni a hektáronkénti 18 ezer dináros támogatást. Mivel az adatok bevitelét és azok pontosságát a tavalyi évnél sokkal komolyabban ellenőrzik, így a gazdáknak sok mindenre oda kell figyelni. Hibás bevitel esetén a rendszer nem fogadja el az adatokat.
Bata Erzsébet, a magyarkanizsai Gazdakör elnöke elmondta: „Úgy látszik, hogy fejlődni fognak ezek a szigorítások tovább, tehát ez már azt jelenti, hogy nagyon oda kell figyelni, után majd jönnek a számlák, amelyeket kérni kell majd az üzemanyagtöltő állomásokon, ugyanúgy a vetőmagok vásárlásakor is, abban a reményben, hogy arra is kapnak támogatást a termelők.”
A legfrissebb információk szerint az üzemanyagtöltő-állomások és a vetőmaggyártó cégek is készen állnak a számlák kiadására. Abban az esetben, ha valamilyen oknál fogva egy-egy termelő esetében a rendszer passzív gazdaságot tüntet fel, az érintett gazda fellebbezhet. Erre 15 napja van – tette hozzá a Gazdakör elnöke.
Aktualizálni kell az e-Agrárban a bejegyzett gazdaságokat
|
|
|
|
|
|