|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Ahol a gyümölcs elég nedvességhez jutott, ott minőségi szőlőt tudnak a termelők betakarítani. A cukortartalom magas, a savasságát igyekeznek a gazdák megőrizni, így várhatóan az idei borok is igen ízletesek lesznek.
Már kora hajnal óta szedik a szőlőt Horgos határában. Bíró Nándor szőlészetében ugyanis már beérett a gyümölcs szinte mindegyik fajtája. Bizonyos szőlőket még augusztusban be kell takarítani, ugyanis, ha túlérik, a hőség kiégeti ... |
|
A hétvégén, a Szent István-napi ünnepségsorozat részeként, a tóthfalusi tájház Magyarkanizsára költözött. A Dobó Tihamér Képtár falai között most olyan tárgyak láthatók, amelyek korábban Tóthfaluban meséltek a múltról.
Az érdeklődők megtekinthetik a paraszti világ mindennapjait idéző használati eszközöket, bútorokat, berendezéseket, dísztárgyakat, valamint korabeli ruházati cikkeket. A kiállítás célja, hogy közelebb hozza a látogatókhoz ... |
|
Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ... |
|
Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.
A csapatokat a Vajdasági ... |
|
Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett.
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt.
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ... |
|
|
|
|
|
|
|

Több mint 260 fiatal vett részt a Szabadkai Egyházmegye bérmákozóinak találkozóján február 17-én. A bérmálkozás előtt álló nyolcadikosok egész napos programon vehettek részt. Az esemény remek alkalom volt az ismerkedésre, tanulásra és a továbbtanulással kapcsolatos ismereteik bővítésére is.
A gyerekeknek tavasszal lesz lehetőségük felvenni a nagykorúság szentségét. Ennek kapcsán vehettek részt a Tóthfaluban megrendezett baráti találkozón.
A gyülekezés után a papok a templomban tartottak rövid ismertetőt a további programokról. Ennek keretében egy rövid imát is elmondtak a fiatalokkal és Szőlősi Tibor atya hangsúlyozta az ismerkedés és a barátkozás fontosságát is.
Ezt követően a focipályán öt csoportra osztották a fiatalokat, hogy ilyen formában, több helyszínen egy időben megkezdődhessenek a foglalkozások.
Minden foglalkozás nagyjából egy órát tartott. A fiatalok információkat szerezhettek a továbbtanulási lehetőségekről, sportolhattak, de még a héber nyelvvel kapcsolatos tudásukat is gyarapíthatták.
Az eseményen kiemelt helyet kapott továbbá a rózsafüzér és a Szűzanya tiszteletének fontossága – emelte ki Zsúnyi Tibor, szenttamási plébános, az esemény főszervezője:
„Az idei évben nagy hangsúlyt fektettünk a rózsafüzérre. Minden bérmálkozó kapni fog egy rózsafüzért. A napokban hangzott el egy nagyon szép megfogalmazása a rózsafüzér imának: a keresztény hívő ember, a katolikus ember rózsafüzér nélkül olyan, mint a katona fegyver nélkül. Tehát, ha nincs nála rózsafüzér, amely nagyon nagy segítség az embernek és az elmélkedő imádságra próbálja rávezetni az embert, akkor valami hiányt él meg.”
Zsúnyi Tibor kiemelte, hogy a nap zárópontjaként közös rózsafüzér imádságot is tartanak. Ezt azért érzi fontosnak, mert ha az ember közösségben imádkozik, annak olyan ereje van, amivel az ember feltöltődik és örül annak, hogy közösségben lehet.
Bérmálkozó találkozót tartottak Tóthfaluban
Leendő bérmálkozók találkozója
|
|
|
|
|
|