| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Október 23-án, az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepén a horgosiak is tisztelegtek a hősök emléke előtt. A falu központjában lévő emléktáblánál az egybegyűltek közösen elénekelték nemzeti himnuszunkat. Ezt követte a horgosi diákok megemlékező összeállítása, majd Vass Zoltán történész ünnepi beszédét hallgathatták meg a tiszteletadók.
– Nem egyszerű ünnep ez. Nehezebb hozzá kulcsot találni, mint más történelmi pillanatokhoz. ... |
|
|
Milutinovity Attila oromi termelő még 2009-ben kiérdemelte a dohánybajnok elismerő címet, akkor ugyanis ő adta át a legtöbb és kiváló minőségű burley típusú dohányt a JTI vállalatnak. Akkoriban nyolc hold jó oromi földbe palántálta a növényt, mára pedig csak az változott, hogy még nagyobb területen termel, de a minőség továbbra is kifogástalan. Ahogy Attila elmesélte, munka az aztán bőven van, és meg lehet belőle élni. A falu szélén lévő takaros házuk ... |
|
|
A második generáció kezdte meg az idén ősszel a tanulmányait Horgoson a felnőttoktatásban. Idén 52 tanuló jár a helybeli Fészek napközibe, hogy esti tagozaton fejezze be az általános iskolát. Diákok nemcsak Horgosról, hanem a környező településekről is érkeznek. A tartományi oktatási titkárság támogatásának köszönhetően mostantól korszerű digitális eszközök segítik a tanítást.
Gulyás Oldal Anitát, a horgosi Kárász Karolina Általános ... |
|
|
A magyarkanizsai Nektár Méhészegyesület meghívására Dr. Hegedűs Dénes, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület szakmai elnökhelyettese tartott előadást a városháza dísztermében. A méhészeti témák mellett, szót ejtett a mezőgazdasági termelők felelősségvállalásáról is.
Dr. Hegedűs Dénes hosszú és részletes előadásában azokra az extrém környezeti változásokra is kitért, amelyek a méhlegelőket érintik. Rámutatott, hogy a méhek ... |
|
|
Magyarkanizsa község kis települése, Ilonafalva két nagy rendezvényt tudhat magáénak. Az egyik a juhászok találkozója, a másik pedig a behajtási ünnep. Mindkettőre igény mutatkozik, és nagy a látogatottsága, többen jönnek el ezekre a rendezvényekre, mint amennyien a faluban laknak. Legutóbb múlt vasárnap telt meg a Járás emberekkel, valamint jószággal is, hisz másodszor tartották meg a Behajtási Ünnepet és Csikósfesztivált, amely kezdetben Tóthfaluban zajlott, ... |
|
|
|
|
|
|
|

Január utolsó hétvégéjén a szerb Szuperligában versenyző TSC Magyarkanizsa csapata is megkezdte a felkészülést a tavaszi idényre. A Tisza-parti klubnál igencsak nagy volt a jövés-menés a téli szünet alatt, hiszen nemcsak a játékoskeretben, de a szakmai stábban is nagy változások történtek.
A klub alapítója és az első csapat eddigi edzője, Vajda Fangyó ugyanis segítőjével, Szabó Árpáddal még az őszi szezon hajrájában átigazolt Szegedre, a női NB I.-ben szereplő Szent Mihály csapatához. A távozó szakemberek helyét a belgrádi illetőségű Milomir Kovačević vette át a klubnál, aki eddig a zimonyi Slogánál dolgozott, mint segédedző.
A magyarkanizsaiaknál az elmúlt hetek során jelentős változások történtek a játékosállományban is, a csapatot ugyanis elhagyta a védelem oszlopának számító Lena Marjanović, aki Szegeden folytatja pályafutását, és távozott még Dejana Magovčević és Vanja Krivokapić is. Az ő pótlásukra eddig négy új labdarúgót igazoltak a TSC-nél: Ana Grujić és Svetlana Bečić a montenegrói bajnok Breznicától, Milica Bosnić a Spartacus, Vanja Jović pedig a Prave Dame csapatától érkezett Magyarkanizsára.
A szerb élvonal 4. helyén áttelelő kék-fehér együttes a felkészülés öt hete alatt magyarországi és romániai csapatok ellen fog barátságos mérkőzéseket játszani, a tavaszi idény pedig hivatalosan március első hétvégéjén kezdődik, amikor a nemzeti kupa tizenhatoddöntőjének mérkőzései lesznek műsoron.
A női Szuperliga küzdelmei egy héttel később folytatódnak majd, az első tavaszi fordulóban a TSC-s lányok a kragujevaci Radnički vendégei lesznek.
Magyarkanizsán is megkezdődött a munka
|
|
|
|
|
|