
Ökumenikus istentiszteletet tartottak Magyarkanizsán a Szent Őrangyalok római katolikus templomban január 28-án. A hívek a kereszténység egységéért, a világbékéért és a közhatalomban résztvevő képviselőkért imádkoztak.
Az, hogy testvéreinkkel közösen együtt imádkozunk az Úrhoz nagy erőt és hitet ad, a katolikusok, a reformátusok, és az evangélikusok számára egyaránt – emelte ki Harangozó László, a Szerbiai Református Keresztyén Egyház püspöke a szinte teljesen megtelt magyarkanizsai nagytemplomban.
„Az, hogy már együtt lehetünk, mint testvérek, ez már magában nagyon fontos, hiszen Krisztus nevében gyűlünk össze, és Krisztus azt mondja, hogy ahol ketten, hárman összegyűlnek a nevemben, én már ott vagyok, és a testvériség nagyon fontos.”
Az istentiszteleten Dolinszky Gábor, evangélikus püspökhelyettes kiemelte, nem csak a keresztény egységért, hanem a magyar nemzetért is imádkoztak: „Szükségünk van arra a felismerésre, hogy Istennel együtt végezzük azt a hivatást, amelyre rendeltettünk, akár képviselők, akár lelkészek, papok vagy bármilyen funkcióban lévő emberek. Isten segítségével, Isten áldásával szükséges a munkánkat végezni.”
Az ökumenikus istentisztelet keretén belül három fontos tényező kapcsán kérték Isten áldását.
Palatinus István plébános elmondta: „Ennek a mai istentiszteletünknek hármas szintje van, legelőször is az egységért imádkozunk, mert azt tartjuk, hogy ez egy nagyon fontos dolog, különösen, ami a világban. Másik fontos dolog a béke, hiszen számtalan kontinensen dúl háború, és a harmadik, hogy a közhatalom képviselőit Isten áldásában részesítsük.”
Az ökumenikus istentiszteletet egy nemzetközi imahét keretén belül szervezték meg. A keresztény egyházak világszerte közösen vesznek részt ilyenkor az imahéten.
Fazekas Ferenc, szabadkai megyéspüspök elmondta: „Egyrészt ez reménnyel tölt el bennünket, hogy tudunk együtt lenni más keresztény egyházakkal, és hogy más alkalmakkor is tudunk együttműködni, közös találkozónk is van, közösen szoktunk segíteni a rászorulókon.”
Az eseményen beszédet mondott dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség megbízott elnöke is, aki kiemelte, a közös célok együttesen tudják fejleszteni a közösséget: „Nem meglepő az egyáltalán, hogy a történelmi egyházak és a politika együttműködik, hiszen ugyanaz a célunk, hogy a vajdasági magyar közösség erőben, egészségben tudjon maradni, és fejlődni tudjon itt, az ezeréves szülőföldjén.”
A szentmise áldással, a Himnusz eléneklésével ért véget.
Az egységért, a békéért és a közhatalom képviselőiért imádkoztak Magyarkanizsán
Az összetartozás és az egység jegyében
|