| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Ünneplőbe öltözött a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ugyanis tojásfákat díszítettek a helyi gyerekek. Mindenki a saját kézzel készült díszeit hozta el magával és helyezte fel a fákra. A kreatív alkotások mindegyike egyedi, és a közelgő húsvét hangulatát idézi.
Ismét gyerekzsivajtól volt hangos a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ahol ezúttal a húsvétra hangolódtak a legkisebbek. A sajátkezűleg létrehozott, színes papír- és hímes ... |
|
|
A Híd folyóirat legújabb, tematikus számának bemutatóját tartották kedden Magyarkanizsán, a József Attila Könyvtárban. A délután folyamán is, ahogy a tematikus szám kapcsán, Tolnai Ottóra emlékeztek, a költő és író gazdag életműve előtt tisztelegtek, halálának első évfordulóján. A résztvevők: Bakos Petra, Bicskei Gabriella, Maurits Ferenc, Sági Varga Kinga, Sagmeister Péity Laura, Oláh Tamás voltak, majd a közönség soraiból Darida Veronika és Nagy József ... |
|
|
A hideg, esős idő ellenére is voltak, akik kilátogattak a kispiaci vásárra. Bár az árusok száma némileg elmaradt a megszokottól, a kínálat továbbra is bőséges volt. Szinte minden megtalálható volt, ami egy igazi vásárhoz illik.
A hónap utolsó vasárnapja hagyományosan a kispiaci vásár ideje. A borongós idő ellenére sokan kilátogattak, hogy körülnézzenek, beszélgessenek vagy éppen beszerezzék a szükséges portékákat.
A tavasz ... |
|
|
A tavaszt próbálják előcsalogatni Magyarkanizsán a pénteken kezdődött Kikelet rendezvénnyel, amely még szombaton is tart. Az időjárás nem a tavaszkezdő arcát mutatja, hiszen jócskán lehűlt a levegő, de ez nem tántorítja el a szervezőket és a látogatókat sem. A városi téren a Meta Terra egyesület szervezésében és az önkormányzat támogatásával tavaszváró hangulatot teremtettek a központban, ahol a virágárusok mellett a kézművesek is kínálják portékáikat.
|
|
|
Nemzetközi Táncfesztivált tartottak szombaton Magyarkanizsán, immáron 33. alkalommal. A verseny már pénteken elkezdődött, hisz annyi táncos szerette volna megmutatni tudását, hogy egy napba bele se fértek, azonban még így is az éjszakába nyúlt a produkciók sokasága. Hat ország rátermett fiatalja érkezett a Gyógyfürdőbe, ahol a verseny zajlott, melynek ünnepélyes megnyitóján Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa község polgármestere is köszöntötte a résztvevőket.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Az idei téli idényben három alkalommal kellett beavatkozniuk az illetékes vállalatoknak az utak téli karbantartását illetően Magyarkanizsa községben.
A téli szolgálatot a helyi Komunalac Kommunális Szolgáltató Közvállalat és a horgosi Tiszamenti Vízművek Kft. közösen végzi. A község területén mintegy 150 kilométer út tartozik a hatáskörükbe.
Calbert Károly, a horgosi Tiszamenti Vízművek Kft. munkatársa elmondta: „Körülbelül 200 tonna sóval vártuk az idei évet, tehát ez az, ami folyamatosan megvan nekünk, raktáron van, és bármikor, amikor szükség van rá, tudjuk pótolni. Folyamatos az ellátás. Természetesen a gépparkunk is olyan állapotban van, hogy szükség esetén tudunk intézkedni, amennyiben ezt az aktuális időjárás, illetve az utak állapota megköveteli. A karbantartást közösen végezzük a Komunalac vállalattal a községben. Három kamionunk, illetve három sószórónk és három hóekénk áll készen, amennyiben erre szükség mutatkozik.”
Nem lepte meg őket a hó
|
|
|
|
|
|