| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.26.
Népmesetábor Adorjánon

A hagyományőrző és közösségépítő tábor ezúttal is gazdag élményeket kínál a résztvevőknek, akik a délutáni foglalkozások során a népmesék varázslatos világában kalandozhatnak. 


Mesék, játékok, kézműves foglalkozások és önfeledt szórakozás várja a gyerekeket az adorjáni Népmese Táborban. Az idei program középpontjában a királylányok és királyfik világa áll, a résztvevők pedig a mesék feldolgozása mellett számos kreatív ...

   2026.06.26.
Gyógyító illatok

Nagy Elvira neve a környéken, de már messzebb is egyet jelent a levendulával. Minden vásár állandó részvevője, legyen az nyári vagy téli, messziről lehet látni és érezni, hogy a levendulás stand is megérkezett. Ki gondolná, hogy egy ilonafalvi tanyán szökkentek szárba annak idején, tizenkét éve az akkor még ritkaságszámba menő bokrok, amelyek mára már hatalmas, lila Pannon-tengerré álltak össze? Ahhoz, hogy a termés szép legyen, gondos kezek is kellenek, amelyekből ...

   2026.06.25.
Vasárnap ünneplik Magyarkanizsa Helyi Közösség Napját

Magyarkanizsa Helyi Közösség Napját idén is június 28-án rendezik meg. Ez alkalomból gazdag programkínálattal készülnek minden korosztály számára. 


A délután folyamán megkoszorúzzák a helyi közösség épületén található emléktáblát, valamint megnyitják a magyarkanizsai gyökerekkel rendelkező Bata Anikó kiállítását.  


Ezt követően a díszülés keretében adják át a helyi közösség elismeréseit. Idén ...

   2026.06.24.
Véget ért a Tábor határok nélkül diákvetélkedő

Az eseményt kilenc éve szervezik meg. A program célja a vajdasági kultúra sokszínűségének bemutatása és ápolása. Az elmúlt egy hétben közel 150 gyerek vett részt a táborban a magyarkanizsai Tisza-parton 15 vajdasági középiskolából. Az esemény a tartományi oktatási titkárság és a helyi Bro'S Gym edzőterem által valósult meg. 


Precizitásra, gyorsaságra és igazi csapatmunkára volt szükség az utolsó játékhoz. Az elmúlt egy hétben ...

   2026.06.23.
Élményekben gazdag nyár

Magyarkanizsán az egyik fő célkitűzés napjainkban a térség adottságainak minél szélesebb körben való bemutatása, valamint a község által kínált kikapcsolódási és szórakozási lehetőségeknek a távolabbról érkező vendégek előtti megnyitása. Ennek érdekében folyamatosak a fejlesztések, a felújítások, amelyekbe nemcsak az önkormányzat, hanem a szervezetek és a magánszemélyek is igyekeznek minél hatékonyabban bekapcsolódni. Az érdeklődők ma már a számítógép ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2023.12.22.
Kirándulási élményekért MNT-s ajándék

A Magyar Nemzeti Tanács az őszi időszakban osztálykirándulást szervezett Újvidékre és Belgrádba a vajdasági magyar általános iskolák harmadikos és negyedikes tanulói számára, majd arra kérte a kirándulókat, hogy a saját szemükkel látott és tapasztalt dolgokat készítsék el egy pannóra, mellyel egy pályázaton vesznek részt. Az MNT Hivatalába 87 pályamunka érkezett. 
Az eredményhirdetés után az MNT képviselői személyesen juttatták el a nyereményeket a díjazottaknak. 
A nyertesek: a gunarasi Dózsa György Általános Iskola 3. osztálya, a Petőfi Sándor Általános Iskola felsőhegyi Csokonai Vitéz Mihály kihelyezett tagozat 4. osztálya, a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola 4.b osztálya, a Széchenyi István Általános Iskola kelebiai kihelyezett tagozat 3. osztálya. 
Könyvcsomagban részesülnek továbbá a Nikola Tesla Általános Iskola tordai Ady Endre kihelyezett tagozat 3. osztálya, valamint a szenttamási Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola 4. osztálya. 
A projekt megvalósulását a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága támogatta, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Közreműködésével. 
Fremond Árpád, az MNT elnöke Magyarkanizsán nyilatkozott a pályázatról, illetve az MNT oktatással kapcsolatos néhány korábbi tervéről. 
- Két és fél ezer diákot utaztattunk, és mintegy 250 kísérő tanár és idegenvezető vett részt ezeken a kirándulásokon. Valamikor az év folyamán májusban hirdettük meg az iskolák harmadikos és negyedikes osztályai számára, hogy kirándulást fogunk szervezni, mégpedig a harmadikosok számára Újvidékre, a negyedikesek számára pedig Belgrádba. A Magyar Nemzeti Tanács korábban is szervezett hasonló kirándulásokat, de a Covid ideje alatt a kirándulások szüneteltek, ezért fontosnak tartottuk, hogy ezt a programot újra tudjuk indítani, hiszen ez egy kiváló lehetőség arra, hogy még inkább összekovácsolódjon egy osztály, illetve, hogy a gyermekek egy picit megismerjék környezetüket. 
A gyerekek ellátogattak az Újvidéki Múzeumba, ahová ingyen tudtak bejutni, Belgrádban pedig a várat tekintették meg, mondta Fremond Árpád. 
- Tehát több olyan program volt, amely bemutatja az országot, amiben élünk. Ezeket a kirándulásokat október folyamán szerveztük meg. A kirándulások után meghirdettünk egy rajzpályázatot, amin 32 általános iskola vett részt, és közel 90 mű érkezett be. Az osztályok, a gyermekek egy pannót kellett, hogy készítsenek az élményekről, hogy mit láttak a kiránduláson. Ezután elindítottunk egy internetes szavazást, amely segítségével nyerteseket hirdettünk, akik a legtöbb lájkot tudták megszerezni, azok részesültek nyereményben, illetve a Magyar Nemzeti Tanács egy zsűrit is felállított, amely az általa vélt legszebb munkákat jutalmazta meg. 
Végül négy iskolába kerültek a díjak. Nagyon jó minőségű, több száz euró értékű nyomtatókról van szó, mondta az MNT elnöke, aki azt is elárulta, hogy a legszebb munkákból falinaptár készül 2024-re. 
- Ennek az elkészítése folyamatban van, és abban bízunk, hogy minden egyes intézménynek, illetve partnereinknek és mindenki másnak tudunk majd ajándékozni ebből a falinaptárból. Remélem, ez egy hagyomány lesz, amit minden évben szeretnénk folytatni. 
Fremond Árpád beszélt az MNT további terveiről is: 
- Azt szeretnénk, hogy jövőre is az alsó osztályos tagozatokban az elsősök egy beiskolázási csomagot kapjanak. A negyedikeseknek az idén adtunk egy könyvcsomagot is, illetve volt a jutalomkirándulás. A harmadikosok mindig kirándulnak, de szeretnénk a jövőben, hogy elsőtől negyedik osztályig az alsó tagozatokban minden egyes évben a gyermekek valamilyen ajándékot kapjanak. Vagy utazás lesz, vagy az elsősöknek a beiskolázási csomag, de a másodikos, harmadikos és a negyedikes osztályok számára is szeretnénk valamilyen aprósággal kedveskedni. A nyolcadikosokra is gondolunk, számukra is szeretnénk például kirándulásokat szervezni. Ezt a programot mindenképp folytatni fogjuk, viszont átgondoljuk, hogy a 2024-es évtől miként szervezzük meg. Szeretnénk, hogyha minél több gyermeknek tudnánk valamilyen ajándékkal, figyelmességgel kedveskedni. Fontos ez a gyermekek számára, és fontos a családok számára is, és fontos a Magyar Nemzeti Tanács számára is, hiszen nekünk minden egyes gyermekre figyelnünk kell, aki anyanyelvén tanul, és minden egyes olyan intézményre figyelnünk kell, ahol anyanyelvi oktatás folyik – fogalmazott az ajándék magyarkanizsai átadásakor Fremond Árpád, az MNT elnöke. 

 




A legjobb kirándulási élményekért cserébe ajándékot adott az MNT

Több iskola is nyert a Magyar Nemzeti Tanács képzőművészeti pályázatán

Minden magyar gyerek kapjon ajándékot!