| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.23.
Élményekben gazdag nyár

Magyarkanizsán az egyik fő célkitűzés napjainkban a térség adottságainak minél szélesebb körben való bemutatása, valamint a község által kínált kikapcsolódási és szórakozási lehetőségeknek a távolabbról érkező vendégek előtti megnyitása. Ennek érdekében folyamatosak a fejlesztések, a felújítások, amelyekbe nemcsak az önkormányzat, hanem a szervezetek és a magánszemélyek is igyekeznek minél hatékonyabban bekapcsolódni. Az érdeklődők ma már a számítógép ...

   2026.06.22.
Évadzárót tartott a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület

A Művelődési Ház színpadán a néptánccsoportok és az énekesek ízelítőt adtak mindabból, amit az elmúlt hónapok során elsajátítottak, és amivel számos hazai és külföldi sikert is bezsebeltek. 
Évadzáró műsorral búcsúztatta az idei idényt a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület vasárnap.  


A vasárnap délután érkező heves zápor sem szegte kedvüket - megtelt a Művelődési Ház terme, sokan voltak kíváncsiak ...

   2026.06.22.
A 135. évforduló

Vasárnap kora reggel tűzoltókocsik hangjára, szirénázásra ébredhettek a martonosiak. A Martonosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték ekkor, melyre több mint 500 tűzoltó gyűlt össze. Stílusosan egy községi tűzoltóverseny keretein belül ünnepeltek. 


A felvonulás már reggel hétkor elkezdődött, nem is akárhogy, hisz a helyi közösség épülete elől indult a menet a focipályára, ahol a verseny zajlott. ...

   2026.06.22.
A Kövidinkától a Furmintig

Tavaly tartották meg először Horgoson azt az eseményt, melynek középpontjába a bort helyezték, ám már akkor látszott, hogy ez sokkal többről szól. A Nyitott pincék nem csak a horgosi borok népszerűsítését tűzte ki célul, hanem azt is eredményezi, ami ma oly ritka a világban: összehozza az embereket. Lágy zeneszó mellett, kényelmesen, fehéret, vöröset és rosét ízlelgetve, finoman az érzékeknek és a léleknek is kedvez az ilyen összejövetel. 


   2026.06.18.
Véradók Világnapja Magyarkanizsán

Fennállásának 150. évfordulóját ünnepli idén a Vöröskereszt. A magyarkanizsai szervezet a hagyományokhoz híven idén is megemlékezett a Véradók Világnapjáról, amelynek keretében elismerésben részesítették a többszörös véradókat. A rendezvénnyel a véradás fontosságára kívánták felhívni a figyelmet.  


A városháza nagytermében megrendezett ünnepségen a 100., a 75., az 50. és a 35. alkalommal vért adó személyek vehettek át ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2023.12.22.
Kirándulási élményekért MNT-s ajándék

A Magyar Nemzeti Tanács az őszi időszakban osztálykirándulást szervezett Újvidékre és Belgrádba a vajdasági magyar általános iskolák harmadikos és negyedikes tanulói számára, majd arra kérte a kirándulókat, hogy a saját szemükkel látott és tapasztalt dolgokat készítsék el egy pannóra, mellyel egy pályázaton vesznek részt. Az MNT Hivatalába 87 pályamunka érkezett. 
Az eredményhirdetés után az MNT képviselői személyesen juttatták el a nyereményeket a díjazottaknak. 
A nyertesek: a gunarasi Dózsa György Általános Iskola 3. osztálya, a Petőfi Sándor Általános Iskola felsőhegyi Csokonai Vitéz Mihály kihelyezett tagozat 4. osztálya, a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola 4.b osztálya, a Széchenyi István Általános Iskola kelebiai kihelyezett tagozat 3. osztálya. 
Könyvcsomagban részesülnek továbbá a Nikola Tesla Általános Iskola tordai Ady Endre kihelyezett tagozat 3. osztálya, valamint a szenttamási Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola 4. osztálya. 
A projekt megvalósulását a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága támogatta, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Közreműködésével. 
Fremond Árpád, az MNT elnöke Magyarkanizsán nyilatkozott a pályázatról, illetve az MNT oktatással kapcsolatos néhány korábbi tervéről. 
- Két és fél ezer diákot utaztattunk, és mintegy 250 kísérő tanár és idegenvezető vett részt ezeken a kirándulásokon. Valamikor az év folyamán májusban hirdettük meg az iskolák harmadikos és negyedikes osztályai számára, hogy kirándulást fogunk szervezni, mégpedig a harmadikosok számára Újvidékre, a negyedikesek számára pedig Belgrádba. A Magyar Nemzeti Tanács korábban is szervezett hasonló kirándulásokat, de a Covid ideje alatt a kirándulások szüneteltek, ezért fontosnak tartottuk, hogy ezt a programot újra tudjuk indítani, hiszen ez egy kiváló lehetőség arra, hogy még inkább összekovácsolódjon egy osztály, illetve, hogy a gyermekek egy picit megismerjék környezetüket. 
A gyerekek ellátogattak az Újvidéki Múzeumba, ahová ingyen tudtak bejutni, Belgrádban pedig a várat tekintették meg, mondta Fremond Árpád. 
- Tehát több olyan program volt, amely bemutatja az országot, amiben élünk. Ezeket a kirándulásokat október folyamán szerveztük meg. A kirándulások után meghirdettünk egy rajzpályázatot, amin 32 általános iskola vett részt, és közel 90 mű érkezett be. Az osztályok, a gyermekek egy pannót kellett, hogy készítsenek az élményekről, hogy mit láttak a kiránduláson. Ezután elindítottunk egy internetes szavazást, amely segítségével nyerteseket hirdettünk, akik a legtöbb lájkot tudták megszerezni, azok részesültek nyereményben, illetve a Magyar Nemzeti Tanács egy zsűrit is felállított, amely az általa vélt legszebb munkákat jutalmazta meg. 
Végül négy iskolába kerültek a díjak. Nagyon jó minőségű, több száz euró értékű nyomtatókról van szó, mondta az MNT elnöke, aki azt is elárulta, hogy a legszebb munkákból falinaptár készül 2024-re. 
- Ennek az elkészítése folyamatban van, és abban bízunk, hogy minden egyes intézménynek, illetve partnereinknek és mindenki másnak tudunk majd ajándékozni ebből a falinaptárból. Remélem, ez egy hagyomány lesz, amit minden évben szeretnénk folytatni. 
Fremond Árpád beszélt az MNT további terveiről is: 
- Azt szeretnénk, hogy jövőre is az alsó osztályos tagozatokban az elsősök egy beiskolázási csomagot kapjanak. A negyedikeseknek az idén adtunk egy könyvcsomagot is, illetve volt a jutalomkirándulás. A harmadikosok mindig kirándulnak, de szeretnénk a jövőben, hogy elsőtől negyedik osztályig az alsó tagozatokban minden egyes évben a gyermekek valamilyen ajándékot kapjanak. Vagy utazás lesz, vagy az elsősöknek a beiskolázási csomag, de a másodikos, harmadikos és a negyedikes osztályok számára is szeretnénk valamilyen aprósággal kedveskedni. A nyolcadikosokra is gondolunk, számukra is szeretnénk például kirándulásokat szervezni. Ezt a programot mindenképp folytatni fogjuk, viszont átgondoljuk, hogy a 2024-es évtől miként szervezzük meg. Szeretnénk, hogyha minél több gyermeknek tudnánk valamilyen ajándékkal, figyelmességgel kedveskedni. Fontos ez a gyermekek számára, és fontos a családok számára is, és fontos a Magyar Nemzeti Tanács számára is, hiszen nekünk minden egyes gyermekre figyelnünk kell, aki anyanyelvén tanul, és minden egyes olyan intézményre figyelnünk kell, ahol anyanyelvi oktatás folyik – fogalmazott az ajándék magyarkanizsai átadásakor Fremond Árpád, az MNT elnöke. 

 




A legjobb kirándulási élményekért cserébe ajándékot adott az MNT

Több iskola is nyert a Magyar Nemzeti Tanács képzőművészeti pályázatán

Minden magyar gyerek kapjon ajándékot!