| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.22.
Évadzárót tartott a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület

A Művelődési Ház színpadán a néptánccsoportok és az énekesek ízelítőt adtak mindabból, amit az elmúlt hónapok során elsajátítottak, és amivel számos hazai és külföldi sikert is bezsebeltek. 
Évadzáró műsorral búcsúztatta az idei idényt a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület vasárnap.  


A vasárnap délután érkező heves zápor sem szegte kedvüket - megtelt a Művelődési Ház terme, sokan voltak kíváncsiak ...

   2026.06.22.
A 135. évforduló

Vasárnap kora reggel tűzoltókocsik hangjára, szirénázásra ébredhettek a martonosiak. A Martonosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték ekkor, melyre több mint 500 tűzoltó gyűlt össze. Stílusosan egy községi tűzoltóverseny keretein belül ünnepeltek. 


A felvonulás már reggel hétkor elkezdődött, nem is akárhogy, hisz a helyi közösség épülete elől indult a menet a focipályára, ahol a verseny zajlott. ...

   2026.06.22.
A Kövidinkától a Furmintig

Tavaly tartották meg először Horgoson azt az eseményt, melynek középpontjába a bort helyezték, ám már akkor látszott, hogy ez sokkal többről szól. A Nyitott pincék nem csak a horgosi borok népszerűsítését tűzte ki célul, hanem azt is eredményezi, ami ma oly ritka a világban: összehozza az embereket. Lágy zeneszó mellett, kényelmesen, fehéret, vöröset és rosét ízlelgetve, finoman az érzékeknek és a léleknek is kedvez az ilyen összejövetel. 


   2026.06.18.
Véradók Világnapja Magyarkanizsán

Fennállásának 150. évfordulóját ünnepli idén a Vöröskereszt. A magyarkanizsai szervezet a hagyományokhoz híven idén is megemlékezett a Véradók Világnapjáról, amelynek keretében elismerésben részesítették a többszörös véradókat. A rendezvénnyel a véradás fontosságára kívánták felhívni a figyelmet.  


A városháza nagytermében megrendezett ünnepségen a 100., a 75., az 50. és a 35. alkalommal vért adó személyek vehettek át ...

   2026.06.18.
Ismét megnyílnak a borospincék Horgoson

A tavalyi siker után idén is megtartják a Nyitott pincék rendezvényt Horgoson. Június 20-án négy helyi borász várja a látogatókat, akik maguk állíthatják össze borkóstoló útvonalukat. 


Második alkalommal nyílnak meg a horgosi borospincék a látogatók előtt. A Nyitott pincék elnevezésű rendezvényt június 20-án, szombaton 14 órától tartják meg Horgoson. A program célja, hogy kötetlen, baráti hangulatban mutassa be a helyi borkultúrát, ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2023.11.09.
Büszkén vállalják a hivatásukat

Magyarkanizsán díjazták az Év pedagógusait. A városháza dísztermében gyűltek össze a község pedagógusai november 8-án, ahol színvonalas műsor után kiosztották az idei év legjobbjainak járó díjakat. A már hagyományos ünnepség, melyet Magyarkanizsa Község Pedagógus Egyesülete szervez, várva várt az óvónők és tanítók, tanárok körében, akik ezen a napon méltán érezhetik magukat kivételesnek. 
Hosszú éveken át oktatják a felnövekvőket, akik fél életüket az iskolapadokban töltik, ezért nagyon nem mindegy, hogy azt milyen módon, milyen nevelésben teszik. A szülők rájuk bízzák legféltettebb kincseiket, a pedagógusoknak pedig hatalmas a felelőssége. 
Nemcsak egy napon érdemelnek dicséretet, de november 8-án mindenképp, és ezt Magyarkanizsán méltóképp meg is ünneplik sok-sok éve. A műsorvezetők bevezetőjében is elhangzott, hogy: “A pedagógusokat, hivatásunkat, egymást ünnepeljük. Ilyenkor minden évben picit visszatekintünk munkánkra, az elért eredményeinkre. Az összegzés, az emlékezés, ebben a hivatásban a legkellemesebb, hiszen munkánkban mindig találunk motiváló erőt. A gyermek öröme, mosolya az igazi fizetség a befektetett munkáért. „Nevelni annyit tesz, mint emberré tenni.” – írja Juhász Gyula. Tesszük ezt nap mint nap csendben, odaadással. Ezek az ünnepnapok rámutatnak munkánk igazi értékére.” 
A Zeneiskola tanárainak koncertje és az óvodások szereplése után Vajda Attila, Magyarkanizsa Község Pedagógus Egyesületének elnöke tartott ünnepi beszédet, melyben többek között elhangzott: 
– Ebben a szakmában néha szeretnek, de néha közömbösek vagy ellenségesek diákjaink és szüleik egyaránt. Valamennyiünknek minden nap meg kell felelnie az elvárásoknak, elsősorban a saját mércéinknek, azután a gyerekeknek és a szülőknek, de a pedagógustársaink elvárásainak is. A jó pedagógusok nemcsak a tananyagot adják le, hanem nevelnek, jellemet alakítgatnak, és személyiséget formálnak. A pedagógusnap feladata számunkra az, hogy megerősítse egységünket abban, hogy ne másoktól várjuk a megoldásokat, hanem csapatként mi magunk ösztönözzük, segítsük egymást! Ünnepeljünk hát és hirdessük a környezetünk felé, hogy itt vagyunk, és itt leszünk és büszkén vállaljuk a hivatásunkat. Egyesületünk arra törekszik, hogy ezen elvárásoknak megfelelően működjön. Továbbképzések szervezésével próbál segíteni a tagságának a színvonalas munka elérésében, és érdekképviseleti tevékenységet folytat, gyermekeink számára versenyeket és egyéb iskolán kívüli tevékenységeket szervez és bonyolít le. A huszonkét éve működő Pedagógus egyesületünk, továbbra is ragaszkodik a hagyományokhoz, és fontosnak tartja, hogy a pedagógusnap kapcsán adja át községünk kiemelt megbecsülést és tiszteletet érdemlő pedagógusainak az okleveleket és jutalmakat. Ők hatan az elmúlt iskolaév kiemelt oktatói, melyet kollégáik is elismertek. Valójában az ő díjaikat az összes többi pedagógus is megkapja, hiszen az oktatás és nevelés egy csapatmunka, amely csapat tagjai a szülők is gyermekeikkel.  Hogy jó úton haladunk és nemes célokat valósítunk meg, támogatóink is felismerik, hiszen Egyesületünk munkáját folyamatosan támogatja a Tartományi Oktatási Titkárság, a Magyar Nemzeti Tanács, legfőbb támogatónk pedig Magyarkanizsa község önkormányzata – fejtette ki Vajda Attila.  
Őt követően Fejsztámer Róbert, magyarkanizsai polgármester is köszöntötte a község pedagógusait, aki jelenlétével megtisztelte az eseményt, csak úgy, mint Újvári Zsombor, parlamenti köztársasági képviselő, Rigó Pál Zsófia, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke, Varjú Potrebić Tatjana, az  MNT Végrehajtóbizottságának oktatással megbízott tagja, továbbá a Magyarkanizsai Községi Képviselő-testület elnöke, Lackó Róbert, Bagány Ágnes, a  községi tanács oktatással és ifjúsággal megbízott tagja és Apró Ottó tanfelügyelő. 
A legszebb pillanatok pedig azok voltak a szerda esti ünnepségen, amikor átadták az Év Pedagógusai kitüntetéseket. 
Az idei díjazottak: Bús Szuzanna, a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény pszichológusa, Raffai Beáta, a magyarkanizsai Alapfokú Zeneikola fúvós tanszakának tanára, aki emellett adminisztratív munkát is végez. Rekecki Konc Zsuzsanna, a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola matematikatanárnője, Jasmina Vojnić Purčar, a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola szerbtanárnője, Bálint Ágota, az oromhegyesi Arany János Általános Iskola némettanárnője és Berec Ágota, a Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanára, aki kezdetben matematikatanárként dolgozott, 13 éve pedig a középiskolában mezőgazdasági szaktantárgyakat oktat. 
Miután a pedagógusok, oldalukon az intézmények igazgatóival átvették az Év Pedagógusának járó díjakat, a gyermekek még egy meglepetés-produkcióval is kedveskedtek számukra, ami könnyeket is csalt a szemekbe. 

 




Büszkén vállalják a hivatásukat