| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.08.18.
A hagyományaink éltető ereje

Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ...

   2025.08.18.
Nagycsaládok Magyarkanizsán

Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.  
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.  
A csapatokat a Vajdasági ...

   2025.08.15.
Táncra hívták a nyarat a mazsorettek Horgoson

Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett. 
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt. 
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ...

   2025.08.14.
Lábteniszbajnokság Magyarkanizsán

A megmérettetésre összesen 24 csapat nevezett. A párosok a héten minden délután pályára lépnek, hogy eldöntsék az idén ki lesz a legjobb. 
Évről évre egyre több csapatot vonz a lábteniszbajnokság a magyarkanizsai Tisza-partra. Idén közel ötvenen neveztek be, akik mind győzni érkeztek. Sokan közülük rendszeresen sportolnak, de mint mondják, ez még nem feltétele a helyezésnek, ugyanis a csapatok egyre jobban fejlődnek. 
Dalibor Crkvenjakov ...

   2025.08.14.
Vegyszermentes, egészséges és finom

Hollóék csaknem húsz éve játszadoztak el a gondolattal, hogy növénytermesztésbe kezdenek, majd meg is valósították az álmukat, létrehoztak egy tekintélyes méretű biogazdaságot. Kezdetben fűszernövényekkel foglalkoztak, de gyorsan kiderült, hogy felénk erre nem igazán van kereslet, így  belevágtak a növénytermesztésbe. Azóta a nevük ismertté vált, hisz a jó portéka híre gyorsan terjed. A környéken házhoz mennek a vásárlók, de nagyobb mennyiség esetén, ...

 
Keresés
| Vallás |
 

   2023.10.30.
Felújították és újrahangolták a tóthfalui Munkás Szent József templom orgonáját

A beruházást a Magyar Nemzeti Tanács támogatta több mint 1 millió 800 ezer dinárral. A reggeli szentmisén már hallani lehetett a napokban felújított és újrahangolt orgona hangját a tóthfalusi templomban. 
Az orgonát 1942-ben helyezték el a templomba. Azóta csak egyszer, az 1980-as években volt felújítva, és kétszer hangolták újra. 
A helybeli Bognár Margit elmondta: „Nekem ez egy felemelő érzés, elsősorban azért, mert olyan idős az orgona, mint én. 15 éves korom óta szinte mindig énekelni jártam, most már nem birok felmenni a kórusba, de annak idején ez volt a legfőbb vágyam, hogy énekelhessek és hát egy orgonával minden mise sokkal szebb.” 
A felújítás közel egy hónapon át tartott: kitisztították a sípokat, portalanították azokat. A fából készült sípok érzékenyebbek, így gyakrabban szorulnak felújításra. Magosi Emese kántor tapasztalata a felújítás után: „Mérföldekkel tisztább a hangzása az egész orgonának, mint ezelőtt volt. Szerencsére mindent sikerült helyrehozni, aminek én nagyon örülök, mert nagyon rossz és nehéz volt úgy játszani, hogy nem szóltak bizonyos hangok, és ezért nem is tudtuk rendesen lejátszani az énekeket.” 
Az orgona javítása minden templom életében nagy esemény - emelte ki Utasi Jenő helyi plébános. A több mint 80 éves orgona felújítását, újrahangolását a Magyar Nemzeti Tanács támogatta. „Mindezt anyagi támogatónak köszönhetően a Magyar Nemzeti Tanácsnak, aki 1 millió 860 ezer dinárral támogatta. Önerőből biztos nem tudtuk volna ezt kifizetni, már így is halogattuk évek óta a felújítását, és így végül sikerült ezt a tervünket megvalósítani” - mondta Utasi Jenő. 
A tóthfalusi templom nagy tornya homlokzatának felújítása is időszerű lenne már, ugyanakkor ez egy nagyobb beruházásnak számít, így nagyobb pénzügyi befektetést is feltételez - tette hozzá a plébános. 

 




Felújították és újrahangolták a tóthfalui Munkás Szent József templom orgonáját