| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Ünnepi műsor keretén belül nyitotta meg A Szakkör kiállítás kapuit Horgoson. Közel 200 dísz és egyéb tárgy került kiállításra csütörtök este a horgosi Művelődési Házban.
Szebbnél szebb díszeket, tárgyakat készítettek a 2025-2026-os évadban a horgosi Szakkör tagjai. Alexa Klára már a kezdetek óta tagja a csapatnak. Mint mondja, szeret kézműveskedni és kreatívkodni.
„- Több éve már, hogy jelentkeztem a gyöngyfűzésre, több ... |
|
|
Nem sokszor találja szemben magát az ember ambiciózus fiatalokkal, akik évekre előre tudják, milyen utat szeretnének bejárni az életben. Kis Botondot, a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium diákját röviden úgy lehetne jellemezni: céltudatos. Kitartása irigylésre méltó, eddig elért eredményei alapján pedig joggal látjuk benne a jövő rakétamérnökét.
A magyarkanizsai fiatalemberrel először 2024 júliusában beszélgettem, akkor a CanSat ... |
|
|
Pünkösdvasárnapon az idén is sokan látogattak ki a magyarkanizsai vásártérre, és a portékáikat kínáló árusokból sem volt hiány. A verőfényes napsütésben a vásári forgatag ismét megtöltötte élettel a teret: mindenfelé színek, illatok és hangok keveredtek. A standokon megjelentek a dísznövényeket, virágokat és facsemetéket kínáló árusok, mellettük pedig ott sorakoztak a cukorkák, ruhaneműk és használt cikkek eladói is. Így mindenki találhatott kedvére ... |
|
|
A József Attila Könyvtár adott otthont lapunk élőújságjának szerdán este Magyarkanizsán, azon a településen, ahol évtizedek óta a legtöbb Magyar Szót vásárolják. A szívélyes fogadtatás és a társszervezés adott volt a könyvtár részéről, ahol még ráadásprodukciókkal is gazdagították a délutánt. Bús Csaba könyvtárigazgató köszöntőszavai után gordonkajáték és szavalat között a Magyar Szó munkatársai a lap működéséről, a kiadványokról és ... |
|
|
Népzenétől volt hangos Adorján - 20. alkalommal tartották meg a Fodrozik a Tisza vize elnevezésű népzenei találkozót a helyi Szőke Tisza Művelődési Egyesület szervezésében. A község egyesületei léptek fel.
A program ünnepi szentmisével kezdődött, közösen énekeltek, majd ezután az énekcsoportok és a zenészek átvonultak a helyi Művelődési Otthonba. Itt már többnyire azok a dalok csendültek fel, amelyeket az egyesületek a Gyöngyösbokrétára ... |
|
|
|
|
|
|
|

40 bográcsban rotyogott a körömpörkölt Martonoson. 12. alkalommal tartották meg a Hagyományőrző nap és körömpörköltfőző-versenyt. Az eseményre a helyiek mellett Vajdaság több településéről és Magyarországról is érkeztek főzni szerető csapatok.
4 kilogramm körmöt és egy kiló hagymát biztosítottak a szervezők a csapatoknak, akiknek három óra állt rendelkezésükre, hogy elkészítsék az ételt. Sokan úgy vélik, hogy ezt a fogást könnyű megfőzni, a topolyai Szerbiai Amatőr Királyi Szakácsok csoportja szerint pedig pont ez az étel, amire különösen oda kell figyelni.
Szabó Pósz Ferenc, a Szerbiai Amatőr Királyi Szakácsok Lovagrend elnöke elmondta: „A körömpörköltnek az a titka, hogy a bogrács mellett ott kell lenni, és simogatni kell, mozgatni állandóan. Nem kell itt semmi külföldi fűszer, csak a hazai fűszereket kell használni: hagyma, ami alap, só, bors, paprika.”
Az esemény és a jó hangulat Magyarországról is sok csapatot vonz.
Az eseményt 12-dik éve szervezik meg, a borácsban pedig mindig köröm fő. Most 40 csapat nevezett be az eseményre. A zsűri elnöke, és egyben az egyik szervező, Ősz Szabó Imre elmondta, zsűrizéskor az egyik legfontosabb pont, hogy a köröm szépen legyen összevágva, és a pörkölt ne legyen szilánkos: „Mikor felöntik, akkor csak szintig szabad felönteni és ha az elejébe zavarják egy kicsit, hogy a húsig behatoljon a meleg víz, utána pedig csak szép lassan pöszögjön, és akkor kapunk egy ragadós, nagyon finom körömpörköltet. A legvégén pedig negyedórával rátesszük a jó martonosi törött paprikát.”
Az eseményen a legízletesebb pörkölt mellett díjazták a legjobb pálinkát, és a legfinomabb sós- és édes süteményt is.
Aperitifnek pálinka, körömpörkölt ebéd, majd sütemény
|
|
|
|
|
|