| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Komoly közönségérdeklődés övezte május 8-án, pénteken Bicskei Zoltán filmrendező Bolondmese című játékfilmjének magyarkanizsai bemutatóját. Ez volt a vajdasági díszbemutató, ami nem véletlen, hisz a rendező magyarkanizsai, s a filmet is a város szélén levő Járáson forgatták. A pénteki eseményen Erdélyi Tóth Edit, a magyarkanizsai Regionális Kreatív Műhely igazgatója köszöntötte a megjelenteket, s átadta a szót Bicskei Zoltán rendezőnek. Az alkotás ... |
|
|
Mintegy 80 tehetséges fiatal birkózó részvételével zajlik a szerb, horvát és magyar U17-es válogatottak közös edzőtábora a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémián. A fiú- és lányversenyzők egyaránt kemény munkát végeznek, hiszen a jövő héten kezdődő bulgáriai U17-es Európa-bajnokságra hangolnak.
Pörgős edzések, intenzív sparringok és folyamatos technikai elemzések jellemzik a magyarkanizsai edzőtábor mindennapjait. A Vajdasági ...
|
|
|
Május 11-től lehet két héten át beiratkozni a magyarkanizsai Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézménybe. Az óvoda kötelező a 2020. március 1. és 2021. február 28. között született gyermekek számára. Az iratkozás az e-uprava rendszeren keresztül történik.
Jelen pillanatban Magyarkanizsa községben összes 630 óvodás van. Ebből 190-en ballagnak el hamarosan és váltják az óvodát iskolára szeptembertől. Az intézménybe első alkalommal ...
|
|
|
Huszonhat esztendő az anyanyelv, a szép, igaz szó szolgálatában! Hogy eljár az idő! Még 2001-ben, a bánáti Erzsébetlakon kezdte meg anyanyelvápoló munkáját a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete. A Suliszínház megálmodója és fő szervezői Nagy Margit és Takarics Róbert voltak. Égetően szükség volt rá akkor, és van rá sajnos ma is, hisz számtalan vajdasági helység általános iskolájában megszűnt a magyar nyelvű oktatás. Ennek pótlására alakultak meg ... |
|
|
Több helyen is sérültek a május elsejei fagyok miatt a gyümölcsösök Magyarkanizsa községben. Érintett rész volt Horgos, ugyanakkor Magyarkanizsa területén is több termelő búcsúzhat a terméstől.
Május végéig ugyanakkor a tapasztalatok szerint előfordulhat még fagy, ami kárt okozhat.
A fiatal fák különösen érzékenyek, mivel nincs még akkora lombkoronájuk, hogy a levelek megvédjék a termést. Az idősebb fák jobban tudnak védekezni a ... |
|
|
|
|
|
|
|

Halastavak kiépítését és felújítását támogatja a Tartományi Mezőgazdasági Titkárság. Az erről szóló szerződéseket írták alá Újvidéken. Öt halgazdaság összesen 20 millió dináros támogatást kapott.
A magyarkanizsai Kapitány-réti halgazdaság egyike azoknak a haltenyésztéssel foglalkozó cégeknek, amely támogatásban részesült. Krum Anastasov, a halgazdaság igazgatója elmondta, hogy a koronavírus-járvány jelentette számukra a legnagyobb megpróbáltatást, ugyanis abban az időben a hal nagybani ára csupán 170 dinár volt, míg most több mint 500 dinárba kerül. Véleménye szerint egyebek mellett a vízjárulékok csökkentése hozzájárulhatna ahhoz, hogy javuljon a halkitermelés helyzete Szerbiában.
Krum Anastasov hozzátette: „A támogatást a halastó rekonstrukciójára fordítjuk majd, egy Mladičnjak 3 elnevezésű tavat újítunk majd fel, annak horgászcsatornáit és töltéseit. A kapott támogatás pedig 3 millió és valamivel több mint 200 ezer dinár, a projekt összértéke pedig 5 millió dinár.”
A halastavak kiépítésére és felújítására még a tavasszal 20 millió dináros keretösszeggel hirdetett pályázatot a Tartományi Mezőgazdasági Titkárság. Öt halgazdaság nyert támogatást.
Ótott Róbert, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes elmondta: „A halastavak és azoknak az üzemeltetői főleg felújítási munkálatokra vagy új halastavak kiépítésének földmunkáira tudtak pályázni. A teljes keretösszeget, a 20 millió dináros keretösszeget sikerült ennek az öt pályázónak, az öt sikeres pályázónak odaítélni. Azt kell elmondani, hogy a Tartományi Mezőgazdasági Titkárság évről évre támogatja ezeket a halastavakat, és az idei éveben is a befektetéseinek a 70 százalékát tudta biztosítani. Úgy gondoljuk, hogy ezzel a tartományi titkárság kellőképpen tudja az ő munkájukat segíteni.”
A tervek szerint az elkövetkező időszakban további támogatásban részesíti majd a vajdasági haltenyésztőket a Tartományi Mezőgazdasági Titkárság.
Halastavak telepítését támogatja a tartomány
|
|
|
|
|
|