| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A hagyományőrző és közösségépítő tábor ezúttal is gazdag élményeket kínál a résztvevőknek, akik a délutáni foglalkozások során a népmesék varázslatos világában kalandozhatnak.
Mesék, játékok, kézműves foglalkozások és önfeledt szórakozás várja a gyerekeket az adorjáni Népmese Táborban. Az idei program középpontjában a királylányok és királyfik világa áll, a résztvevők pedig a mesék feldolgozása mellett számos kreatív ...
|
|
|
Nagy Elvira neve a környéken, de már messzebb is egyet jelent a levendulával. Minden vásár állandó részvevője, legyen az nyári vagy téli, messziről lehet látni és érezni, hogy a levendulás stand is megérkezett. Ki gondolná, hogy egy ilonafalvi tanyán szökkentek szárba annak idején, tizenkét éve az akkor még ritkaságszámba menő bokrok, amelyek mára már hatalmas, lila Pannon-tengerré álltak össze? Ahhoz, hogy a termés szép legyen, gondos kezek is kellenek, amelyekből ... |
|
|
Magyarkanizsa Helyi Közösség Napját idén is június 28-án rendezik meg. Ez alkalomból gazdag programkínálattal készülnek minden korosztály számára.
A délután folyamán megkoszorúzzák a helyi közösség épületén található emléktáblát, valamint megnyitják a magyarkanizsai gyökerekkel rendelkező Bata Anikó kiállítását.
Ezt követően a díszülés keretében adják át a helyi közösség elismeréseit. Idén ...
|
|
|
Az eseményt kilenc éve szervezik meg. A program célja a vajdasági kultúra sokszínűségének bemutatása és ápolása. Az elmúlt egy hétben közel 150 gyerek vett részt a táborban a magyarkanizsai Tisza-parton 15 vajdasági középiskolából. Az esemény a tartományi oktatási titkárság és a helyi Bro'S Gym edzőterem által valósult meg.
Precizitásra, gyorsaságra és igazi csapatmunkára volt szükség az utolsó játékhoz. Az elmúlt egy hétben ...
|
|
|
Magyarkanizsán az egyik fő célkitűzés napjainkban a térség adottságainak minél szélesebb körben való bemutatása, valamint a község által kínált kikapcsolódási és szórakozási lehetőségeknek a távolabbról érkező vendégek előtti megnyitása. Ennek érdekében folyamatosak a fejlesztések, a felújítások, amelyekbe nemcsak az önkormányzat, hanem a szervezetek és a magánszemélyek is igyekeznek minél hatékonyabban bekapcsolódni. Az érdeklődők ma már a számítógép ... |
|
|
|
|
|
|
|

Képkiállítás, kézműves kirakodóvásár, műhelymunkák, valamint népzenei koncertek várják a kilátogatókat a háromnapos eseményen.
A Kukoricafesztivál keretében meghirdetett képzőművészeti pályázatra beérkező munkák kiállításával, és fényképkiállítással kezdődött az esemény péntek este. Emellett színpadra lépett a magyarországi Talléros Együttes.
Az ünnepélyes megnyitón a néptánccsoportok énekelve és táncolva vonultak fel a városban. A kilátogatókat emellett számos program várta, többek között kirakodóvásár, kukoricából készült ételek, a legkisebbeket pedig kukoricás játékok.
Az eseményen hazai és külföldi zenekarok is felléptek, de hagyományos és reform görhét is sütöttek.
Mikuska Judit szervező, a Tisza Néptáncegyesület vezetője elmondta: „Én úgy gondolom, hogy közkedvelt a fesztivál, és nekünk fontos, a Tisza Néptáncegyesületnek nagyon fontos, de a családoknak is fontos, azoknak az embereknek, akik hozzátesznek egy kicsit, nemcsak a gyereket hozzák el, hanem felépítik, megszervezik a fesztivált.”
A hétvégén még számos színes programmal várják az érdeklődőket. Az esemény vasárnap a Czéczó Banda népzenei koncertjével zárul.
Elkezdődött a 18. Kukoricafesztivál Magyarkanizsán
|
|
|
|
|
|