| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Soha nem éltünk még ilyen jól – mégis egyre többet beszélünk a boldogtalanságról. Kalmár Ákos okleveles közgazdász, vallástudományi szakember ennek miértjére kereste a választ a József Attila Könyvtárban megtartott előadásán. Konkrétan azt vizsgálta, hogyan alakult a boldogság fogalma az európai gondolkodás történetében, az ókori filozófiától a keresztény hagyományon át a modernitás kezdetéig.
Külön hangsúlyt kapott a 18. századtól ...
|
|
|
– Volt némi beleszólásom városok arculatának alakításába – mondta a rá jellemző bölcs szerénységgel Tóth Vilmos, magyarkanizsai építész, amikor beszélgetni kezdtünk a Magyar Életfa díj kapcsán. A Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség elismerése, amit a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet munkaközössége felterjesztése nyomán – a magyar kultúra napja kapcsán rendezett ünnepségen – adtak át neki Zentán, azért is érdekes, mert ... |
|
|
Első alkalommal lépett színpadra közösen Magyarkanizsán Dresch Mihály magyarországi Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar zenész és a Mezei kvartett.
Az egész estés műsort, melynek alapját a magyar népdal képezte, a Regionális Kreatív Műhely szervezte, a Magyar Művészeti Akadémia Szegedi Regionális Műhelye és a szegedi Zenergia Egyesület közreműködésével. A közönség két külön zenei világ összeforrását hallhatta az est folyamán.
|
|
|
Az elmúlt másfél évtizedben számos generáció nevelkedett itt fel, akik különböző tehetséggondozó programokon, kirándulásokon, vallási eseményeken vehettek részt.
2011-ben nyitotta meg kapuit először a Kaszap István Kollégium Tóthfaluban. Utasi Jenő, helyi plébánost sokan ismerik, hiszen életet vitt a faluba, megtöltötte gyerekekkel, sporttal, rendezvényekkel és főleg sok szeretettel, közösségi élettel, családi hangulattal. Az Útitárs ...
|
|
|
Mezőgazdasági lakossági fórumot tartottak február 19-én, csütörtök este Horgoson, a helyi közösség épületében. A Vajdasági Magyar Szövetség az önkormányzatokkal, a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségével és a falugazdász-hálózattal karöltve szervezi meg idén is a lakossági fórumokat több helyszínen március 19-ével bezárólag. Összesen huszonhét településen hallhatják az érdeklődők a legidőszerűbb és legfontosabb tudnivalókat a mezőgazdaságot ... |
|
|
|
|
|
|
|

Szeptember 20-án tartották meg Horgoson a XXV. Szüreti Napok jubileumi rendezvényét. Idén is terménykiállítással, borutcával, a helyszínen préselt musttal várták a látogatókat a helyi közösség udvarában. Emellett két kiállítás is volt, a falu giccseit összegyűjtő tárlatot a Játszóházban, a Barka kézműveskör kiállítását pedig a régi posta épületében tekinthették meg az érdeklődők. Reggel 8 órától horgászversenyt tartottak a Tandari-tavon, kispályás labdarúgótornát a focipályán, 9 órától a II. szüreti maratonon vehettek részt a gyerekek a Petőfi Sándor utcában, 10.30-kor pedig a felnőttek rajtoltak a helyi közösség udvarából. Délután vaddisznófőző verseny kezdődött a Vasút utcában, asztalitenisz-mérkőzéseket tartottak 14 órától az asztaliteniszklubban, valamint kreatív környezetvédelmi játékokat szervezett az Iringó civil szervezet a Tűzoltóotthon udvarában. A rendezvény gálaműsora 16 órakor kezdődött szintén a helyi közösség udvarában, 19 órakor pedig kihirdették a versenyek eredményeit. A rendezvény hajnalig tartó nótaszóval zárult.
Bővebben:
http://pannonrtv.com/web/?p=157361
http://www.magyarszo.com/hu/2475/vajdasag_magyarkanizsa/116426/XXV-Sz%C3%BCreti-Napok.htm
http://www.magyarszo.com/hu/2478/vajdasag_magyarkanizsa/116511/%C3%8Dzzel-l%C3%A9lekkel.htm
https://www.youtube.com/watch?v=byAXcc0zyEA&list=UUOvBXkLmx4eOVCBcx_gcX5Q
|
|
A fényképeket készítette: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|