| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Lélekablak – A szabadság ára címmel tartott nagy sikerű előadást Rékasi Károly színművész január 20-án, kedden este Magyarkanizsán. A Cnesában lezajlott eseményre sokan eljöttek. Voltak, akik Márai Sándor írói munkássága előtt tisztelegtek, mások kifejezetten Rékasi Károly miatt érkeztek. A magyarországi szappanoperából is ismert színész előadását látva azonban senkinek nem jutott eszébe egykori szerepével azonosítani, hisz olyan produkciót láthattak ... |
|
|
Kilátogattak a szőlősbe a horgosi gazdák. Igaz, Vince napja majd holnap, január 22-én lesz, ennek ellenére a termelők már ma megmetszették a szőlőt, a plébános pedig megszentelte a vesszőket és a tőkéket a jó termés reményében.
Január 22-e Szent Vince napja, és ehhez számos hagyomány és mondás is kapcsolódik. Például: ha fénylik Vince, tele lesz a pince, azaz, ha holnap napos időjárásunk lesz, akkor a szőlősgazdák gazdag termésre számíthatnak.
|
|
|
A temerini Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület Jáccunk Truppjának musicaljét, az örök klasszikus Rómeó és Júliát vitték színre a hétvégén Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Egy város. Két család. Gyűlölet, harc, kilátástalanság, és két fiatal mindent elsöprő szerelme.
A László Sándor rendezésében készült darabban a nézők mindazt átélhették, ami Shakespeare drámájában benne van, és azt is, ami abból kimaradt. ... |
|
|
Emelkedett a sertéshús ára az elmúlt időszakban a hentesüzletekben, a boltok polcain. Igaz ez a malacra és a hízóra is, viszont ez az ár sem éri még el azt a szintet, hogy az állattenyésztők nyereséggel számolhassanak.
Továbbra is bajban van a sertéstenyésztés Vajdaságban, hiszen alacsonyak a felvásárlási árak a malacok és a hízók esetében is.
Az adorjáni Vajda István elmondta, hogy nagyon hullámzó a felvásárlási ár a malacokat illetően.
|
|
|
Magyarkanizsa következik: összesen 19 kétnyelvű, magyar–szerb útirányjelző tábla kerül kihelyezésre az önkormányzat területén - írja közösségi oldalán dr. Pásztor Bálint.
A Vajdasági Magyar Szövetség elnöke a közösségi oldalán tette közzé a hír. Mint írja, amit Zentán elindítottak, majd Topolyán folytattak, az most Magyarkanizsán következik. Közel 40 év után először nem esetileg, hanem rendszerben jelenik meg a magyar nyelv a helyi ... |
|
|
|
|
|
|
|

Angyalos Boldogasszony napját ünnepelte a horgosi Domus Pacis kápolnája július 29-én. Az ünnepi, kétnyelvű szentmisét Zserdin Antal Gellért, a perui San Ramón ferences rendi püspöke szolgáltatta.
Közel százan vettek részt az eseményen, amelyre Vajdaság számos településéről érkeztek. A közösség többsége már évek óta visszajár, mint mondják, aki ide eljön, megtalálja a megnyugvást.
A királyhalmi Herédi Irén elmondta: „Szeretünk nagyon eljönni, jól érezzük itt magunkat, feltöltődünk itt szinte minden alkalommal. Év közben is többször el szoktunk jönni, de a misét és a búcsút nem szoktuk kihagyni.”
A kétnyelvű szentmisén jelen volt Pastyik Róbert, a Belgrádi Főegyházmegye általános helynöke is, a misét pedig Zserdin Antal Gellért, a perui San Ramón ferences rend püspöke szolgáltatta. „Számomra nagy öröm, hogy itt lehetek ezen a ferences ünnepen Porciunkula-nak nevezik. Már rég nem voltam ilyenen és mindenre emlékszem gyerekkoromból. A különbség az, hogy már nem vagyok gyerek, a dolgok már nem olyan simán mennek egész más világ van, de szépen vissza lehet emlékezni sok mindenre.” - mondta Zserdin Antal.
Angyalos Boldogasszony napját egyébként augusztus 2-án ünneplik, viszont a Domus Pacis Ferences Lelkigyakorlatos és Közösségi Ház kápolnájában ezt minden évben július 29-én tartják meg. Ezen a napon a világ összes ferences templomában búcsút tartanak. Aki ezen a napon elvégzi szentgyónását, szentáldozáshoz járul, és szívében elhatárolódik a bűntől, teljes búcsúban részesülhet.
Harmath Károly, a Domus Pacis alapító igazgatója elmondta: „A Szentgyónásban a mi hitünk szerint bűneink bocsánatát megkapjuk, de a következményeit viselnünk kell, míg a búcsú azt jelenti, hogy ezeket a következményeket is eltörli a jó Isten.”
Az ünnep keretén belül a híveknek lehetőségük volt a szentgyónást elvégezni és barátkozni, ismerkedni.
Angyalos Boldogasszony napját ünnepelte a horgosi Domus Pacis
|
|
|
|
|
|