| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

   2026.08.17.
Ezen a hétvégén minden a lovakról szól Tóthfaluban

Idén is megszervezték a már hagyományos Lovas Élménytábort. A programhoz ezúttal több mint 30 vajdasági fiatal csatlakozott, akik testközelből ismerkedhettek meg a lovak világával. 


A tóthfalusi régi iskola udvara ismét megtelt élettel, ezúttal a lovak és a lovaglás szerelmesei vették birtokba. A tábor idén is nagy népszerűségnek örvendett, a fiatalok pedig nemcsak új élményekkel, hanem hasznos tudással is gazdagodtak. 


   2026.08.17.
Különbözőek vagyunk, de együtt vagyunk értékesek

Ez volt a mottója annak a toleranciát népszerűsítő tábornak, amelyet a héten rendeztek meg Martonoson. Az 5 és 10 év közötti gyerekek különböző játékos foglalkozásokon vettek részt, amelyek során az elfogadásról, az egymás iránti megértésről és a különbözőségek tiszteletéről beszélgettek. 


Tartalmas hetet zárnak azok a martonosi fiatalok, akik részt vettek az idei Tolerenciatáborban. A gyerekek ügyességi és logikai játékokban ...

 
Keresés
 

   2023.07.28.
Hasznos időtöltés a szünidő alatt

Játék, móka, kacagás, ügyességi játékok, kézműves-foglalkozások és még számos hasznos, szórakoztató tevékenység jellemezte a Horgoson harmadik alkalommal megszervezett Napközis Játéktábort, mely öt nap alatt tartalmas nyári élményt nyújtott a táborban részt vevő mind a 30 négy és hét év közötti gyereknek. 
A forróságra való tekintettel nagy népszerűségnek örvendtek a vizes játékok, de a gyerekek nagyon szerettek kézműveskedni, és a csoportos csapatépítő játékokba is szívesen kapcsolódtak be. 
— A gyerekek színes és változatos foglalkozásokon vehettek részt. Növényi részekből és babból nyakláncokat készítettünk, tésztát festettünk, megismerkedtünk az agyaggal, és különféle alkotásokat készítettünk belőle, de egy sportos napot is szerveztünk, amikor a Bara szabadidőközpontba látogattunk, ahol a fiúk fociztak, a lányok kosárlabdáztak, strandröplabdáztak, és várat is építettünk. A pénteki zárónapon képkereteket, növényi részekből pedig képeket készítettek. A tábor célja, hogy a gyerekek színvonalasan töltsék szabadidejüket a nyári szünetben is. Igyekszünk olyan programokat kínálni számukra, amelyeken jól érezhetik magukat, kikapcsolódhatnak, amelyekhez messzire sem kell utazniuk, hiszen Horgos is ad olyan lehetőségeket, mint a bármelyik más településeken tartott táborok — mondta Sós Nóra, a tábor szervezője, a Juvenior Polgárok Egyesületének elnöke. 
A táborban tett látogatásunk alkalmával a gyerekek bemelegítő csapatépítő játékokat játszottak, majd jöhetett a reggeli, a nagy kedvenc, az eurokrémes, baracklekváros, fahéjas palacsinta. A kilencéves, horgosi Kávai Lili nagyon szereti a tábort, sok új ismeretre tett szert, és Nórit is megdicsérte, aki mindig nagyon kedves velük, és érthetően elmondja, mit kell csinálniuk. 
— Több játékkal, melyet korábban nem ismertem, itt ismerkedtem meg, emellett versikéket tanultam. Másodszor veszek részt a táborban, sok új barátot szereztem tavaly és az idén is — mondta Lili. 
A hétéves, szintén helybeli Vörös Emma elmondta, hogy a táborban sokat játszanak, barátokat szerzett, és nagyon jól érzi magát. Leginkább a népi és a csapatjátékok nyerték el a tetszését, de minden tevékenységben szívesen részt vett. 
A hatéves, horgosi Dobó Laurának ugyancsak a játékok tetszettek leginkább, hiszen elmondása szerint sokat mozogtak, ugráltak, bújócskáztak, és közben rengeteget nevettek. A szintén hatéves Herédi Jázmin Magyarkanizsáról érkezett a táborba. Számára a rajzolás és a kézműveskedés volt a két legkedvesebb tevékenység, a tésztából készített nyaklánc különösen elnyerte a tetszését. Az ötéves, horgosi Pipic Vanda a csapatjátékokat és a kézműves-foglalkozásokat kedvelte leginkább, és szavai szerint jövőre is szeretne részt venni a táborban. 
Horgoson a táborok sorozata nem ért véget, hiszen augusztusban a Juvenior Polgárok Egyesülete a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárával karöltve mesés délutáni foglalkozásokat tart a játszótéren, ahol a gyermekek kedvenc meséiket osztják meg egymással, 3-án és 4-én pedig a nyolc—tizenkét éves gyerekek kétnapos táborban vehetnek részt, melyhez a Vöröskereszt magyarkanizsai szervezetének önkéntesei is csatlakoznak, akik ismeretterjesztő előadásokat tartanak. Ebbe a táborba még lehet jelentkezni. 
Az ötnapos tábort a horgosi Juvenior Polgárok Egyesülete szervezte. 

 




Hasznos időtöltés a szünidő alatt