| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.12.31.
Jubilál a tóthfalusi Lékó János kispályás emléktorna

Idén öt csapat vett részt a tornán, és azok a focisták léptek pályára, akikkel az első évben elkezdődött a sportesemény. Az emléktornának a sportcsarnok adott otthont. 
Az elmúlt években az eseményen utánpótlás-csapatok léptek pályára, most viszont a jubileumi évnek köszönhetően a szervezők azon környékbeli játékosokat hívták meg, akik 25 évvel ezelőtt is jelen voltak a tornán. 
A tóthfalusi Benkó Tihamér kiskora óta futballozik, ...

   2025.12.30.
Zuhan a tej felvásárlási ára

Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza. 
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt. 
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ...

   2025.12.30.
Táncra perdülnek a magyarkanizsai nyolcadikosok

Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak. 
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.  
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ...

   2025.12.29.
Az ünnepek között sem pihentek: tánctábort tartottak

Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat. 
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására. 
A ...

   2025.12.26.
Falukarácsonnyal zárult az ünnepi programsorozat Horgoson

A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban. 
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott. 
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ...

 
Keresés
 

   2023.05.24.
Jó szándékú emberek segítségét kéri a horgosi tűzkárosult

A jó szándékú emberek segítségét kéri a horgosi Monostori Ilona, akinek március végén égett le házának nagy része. Tetemes anyagi kár keletkezett így, szinte a ház összes helyisége használhatatlanná vált. A 61 éves horgosi lakos havi jövedelme mindössze 12 ezer dinár. 
Március 31-én, este kilenc óra körül tűz keletkezett a horgosi 61 éves Monostori Ilona házánál. A lángokat, az akkor szintén a házban tartózkodó lánya vette észre és ő ébresztette fel édesanyját, hogy kimeneküljenek a tűz elől. 
A tűzoltók egészen másnap reggelig a helyszínen tartózkodtak, azonban így is hatalmas kár keletkezett. Az illetékesek becslése szerint az anyagi kár értéke megközelítőleg 660 ezer dinár. A házban a bútorokon kívül a nyílászárók is használhatatlanná váltak. 
Aki segíteni szeretne a horgosi asszonynak, az elérheti a 063-888-97-93-es telefonszámon. 

 




Jó szándékú emberek segítségét kéri Ilona