| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Egész napos színházi élménnyel, irodalmi csemegékkel gazdagodhattak november 13-án, csütörtökön a magyarkanizsaiak. A legkisebbtől a felnőttig mindenki megtalálhatta a kedvére való előadást a Határtalan Déryné programban, mely Ada után Magyarkanizsán szólt a közönséghez. A Művészetek Házában a részleg vezetője, Nadrljanski Tornai Erika mesélte el, hogy mi minden fért bele ebbe az egy napba.
– Nagy örömünkre szolgál, hogy a Déryné Program ... |
|
|
A rendezvényen hat településről érkezett tizenegy fellépőcsoport, hogy bemutassa tudását, és együtt ünnepelje a magyar népi kultúra gazdagságát.
Tizenharmadik alkalommal rendezték meg Kispiacon a Jókai Mór Művelődési Egyesület szervezésében a Gyermek néptánccsoportok találkozóját. Az esemény megvalósulását Magyarkanizsa Önkormányzata és a Csoóri Sándor Alap támogatta.
A kispiaci Kultúrotthon adott otthont a színes és vidám eseménynek. ... |
|
|
Nemrégiben egy érdekes videót láttam a közösségi oldalon. A magyarkanizsai Batthyáneum Idősek Egyházi Otthonának oldala – mert nekik ilyen is van – vidám mulatságot közölt. A felvételen az igazgatónő jókedve látható először, aki a pénztárcáját is előkapva mulat. A jóleső érzést az eredményezi, hogy mindezt az otthon lakóinak körében tette, akik ugyanúgy örültek és vigadtak, mint talán évtizedekkel ezelőtt. Igaz, most már egyesek csak ülve, ... |
|
|
December közepén olyan esemény várható Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodájának szervezésében, amilyenre eddig még nem volt példa. Konferenciára készülnek, amely a fiatalokat és a vállalkozásokat kötné össze. Ez a közelgő esemény is a folyamatos munka eredménye, ami az irodára jellemző. Hubai Dávid másfél éve vezeti a köznyelvben ÓZ-ként emlegetett, önkormányzati támogatású közösséget. Pályázatot ír, koordinál, összetartja a fiatalokat, és a szakmaiságot ... |
|
|
A fennállásának huszonötödik évfordulóját ünneplő magyarkanizsai pedagógusegyesület szervezésében pénteken délután tartották meg Magyarkanizsán a Művészetek Házában a pedagógusnapot. A rendezvény alkalmával évről évre megjutalmazzák azokat, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak. A díj különlegessége, hogy a munkaközösségek terjesztik fel maguk közül a leendő díjazottakat, óvónőket, tanítókat és tanárokat. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével ... |
|
|
|
|
|
|
|

Az átutalás folyamatos, de nem a kérvények beadásának sorrendjében történik. Magyarkanizsa községben egyes termelők már megkapták a 6 plusz 3 ezer dináros szubvenciót, de még mindig több azon gazdák száma, akik várják a pénzt.
Igencsak türelmetlenek a gazdák, hiszen már április folyamán ígéretet kaptak az illetékes szervektől, hogy az igénylést követően napokon belül kifizetésre kerül a támogatás. Ennek ellenére még mindig kevés termelő kapta kézhez a 9 ezer dináros támogatást. Az oromi Bilicki Dániel azon kevés igénylők közé tartozik, akinek már átutalták a pénzt.
„Én beadtam az első nap az igénylést, amikor elérhetővé vált a weboldal. Úgyhogy én múlt pénteken, május ötödikén megkaptam az értesítést, hogy elbírálták, és rövid időn belül meg is érkezett a számlámra a pénz. Pár embert tudok, aki megkapta, de nagyobb része még nem."
A gazdák számítottak a pénzre a tavaszi munkálatok megkezdésekor, majd bíztak abban, hogy talán most, az ültetéseket követően megérkezik, és a vegyszereket meg tudják belőle vásárolni. Sok gazdának ez nem sikerült, így a tartalékból kellett nekik beszerezni az input anyagokat. Az oromi Pletikoszity Tibor hiába igényelte az elsők között a támogatást, kifizetésre az még mindig nem került.
„Április 17-én még beadtuk a támogatásra az igényünket, ami most a tavaszi munkálatok alkalmával rendkívül nagy szükség van, mindenkinek. Most vannak a növényvédelmi eljárások, a gombaölőszereket mindenki tudja, hogy nagyon drágák, tehát azoknak az ára nem igazán ment le."
A támogatás összege a jelenlegi befektetési költségek mellett igen kevés, de a termelőknek így is nagy szükségük lenne rá, mert időközben az e-Agrár rendszerben egyre több gazdának juttatják el a vízlecsapolási illetéket is.
Megkezdődött a területalapú támogatások kifizetése
|
|
|
|
|
|