| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A jogot nem magolni kell, hanem érteni – vallja Nyilas Mihály, akit nemrég a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntettek ki. Úgy véli, a szabályokat csak akkor lehet jól alkalmazni, ha az ember az élethelyzeteket is látja mögöttük. Ez a szemlélet kísérte végig bíróként, ügyvédként és közéleti szereplőként is. Életútinterjúnkban az oromi indulásról, a pályakezdésről, a politikába kerülésről, az oktatásról, a kisebbségi jogokról és a vajdasági ... |
|
|
Új sportpályával, nagyobb árnyékolós területtel készülnek, míg a kempingrész ebben az évben is várja a természetbarátokat. A fürdőzés mellett számos lehetőség is adott a kikapcsolódáshoz. Számos fejlesztést is megvalósítanak az illetékesek.
A május elsejei ünnepek után veszi kezdetét igazán az élet a Tisza-parton. Éves szinten a folyó magyarkanizsai szakaszán több ezren fordulnak meg kirándulni, fürdőzni, kikapcsolódni. Ezért az ...
|
|
|
Májusban ismét lehet cserkészkedni Magyarkanizsán. Több év kihagyás után újból megalakult a helyi cserkészcsapat. A foglalkozásokra már nagyban készülnek a helyi cserkészek.
Egyelőre még csendes a cserkésztábor helyszíne a Tisza-parton, de hamarosan minden szombaton foglalkozásokat tartanak itt a hat évnél idősebb gyerekek és a felnőttek számára. Elsősegély, tájékozódás, csomókötés, kenu és csónakos kirándulások várják az ...
|
|
|
Magyarkanizsán és Zentán is mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki rendezett, újabb építésű ingatlant szeretne vásárolni. Ilyen házat és lakást ugyanis nem túl sokat árulnak ezeken a településeken, ezért az áruk magas. Felújítandó, régebbi ingatlant viszont olcsóbban is vásárolhatunk, ezek renoválása azonban szintén nem kíméli majd a pénztárcát.
Az orosz-ukrán háború kitörését követően nagyon sok külföldi állampolgár érkezett ... |
|
|
Teljes gőzzel készülnek a majálisra Magyarkanizsán. A Tisza-parton kempingezési, sportolási lehetőségek, vidámpark, gasztronómiai élmények várják majd a látogatókat a május elsejei ünnepek alatt.
Az utolsó simítások zajlanak a magyarkanizsai Tisza-parton, de már most látszik, hogy néhány nap múlva megtelik élettel a terület. Baráti társaságok és családok népesítik majd be a partot, ahol előkerülnek a bográcsok, a grillsütők, és egész napos ... |
|
|
|
|
|
|
|

A Szakkör programban készült alkotásokból nyílt kiállítás Horgoson. A Művelődési Ház előtermében az érdeklődők megtekinthették a Kedves Édesanyám elnevezésű pályázat alkotásait is.
Az elmúlt hónapokban a horgosiak is csatlakoztak A Szakkör programhoz. A településen öt tevékenység iránt mutatkozott érdeklődés. A szakkörösök a gyertyaöntés, a gyöngyfűzés, a hímzés, a papírfonás és a bútorfestés mesterségével ismerkedhettek meg. Az itt készült alkotásokból nyílt most kiállítás, a résztvevők pedig átvették okleveleiket.
Varga Ágnes résztvevő elmondta: „A Szakkör programba azért jelentkeztem, mert engem nagyon érdekel többféle kézműves tevékenység. A gyöngyfűzést régebben saját magamtól elkezdtem tanulni, amikor még a lányom akkora volt, hogy őt is érdekelte, akkor is sok mindent megtanultam magamtól. Amikor hallottam, hogy indul ilyen szakkör, akkor úgy gondoltam, hogy felelevenítem a régi tudást és szeretnék új dolgokat megtanulni."
A horgosi Művelődési Ház anyák napi, Kedves Édesanyám elnevezésű pályázatára több mint 100 alkotás érkezett.
Sós Nóra programkoordinátor elmondta: „Óvodások és kisiskolások pályázhattak, valamint nemcsak horgosiak, hanem más településekről is érkeztek pályamunkák. Értékeltük mind az írást, mind pedig a képzőművészeti alkotásokat. Csoportokat, illetve egyéni alkotásokat is. Közel 10 egyéni alkotót tudtunk díjazni, valamint minden csoportot ajándékban tudtunk részesíteni."
A rendezvényhez a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtára is csatlakozott, híres magyar költők édesanyjukról írt verseiből készítettek egy összeállítást.
Szakkörösök kiállítása Horgos
|
|
|
|
|
|