| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Tavaly októberben kezdődött a növényvédő szerek helyes használatáról szóló továbbképzés a bejegyzett mezőgazdasági termelők számára Szerbiában.
Az elmúlt hónapokban Vajdaságban körülbelül 1500 gazda hallgatta le az órákat. A tanfolyamot kedden Magyarkanizsán tartották meg 46 termelő részvételével.
Folyamatos az érdeklődés a tanfolyam iránt. A négyórás, kisebb létszámú csoportban zajló előadás fontos információkkal szolgál ... |
|
|
Több évtizede már, hogy Magyarkanizsa községben útjára indult és azóta is fennakadás nélkül működik a népkonyhaprogram. Két hónap (július és augusztus) kivételével mindennap minden rászoruló községbeli polgárnak biztosítanak főtt ételt. A nyári hónapokban, amikor a hőmérő higanyszála nagyon felkúszik, már veszélyes lenne húsz kilométert utaztatni a főtt ételt, így ilyenkor tartós élelmiszerekkel oldják meg, hogy senki se éhezzen. A Vöröskereszt ... |
|
|
A mezőgazdasági termelők többsége a helyi falugazdász irodához fordul segítségért, hogy zökkenőmentes legyen az adatbevitel az online platformon.
Nagy a mozgolódás a magyarkanizsai falugazdász irodában. A termelők elkezdték a 2026-os bejegyzéseket és az online ügyintézést.
Sándor Ferenc adorjáni termelő elmondta: „A 2025-ös évre már minden le volt rendezve, úgyhogy most a 2026-os évre a gazdaság felújítását intéztem. Zökkenőmentesen ... |
|
|
Két magyarkanizsai díjazottja is van idén a Magyar Életfa Díjnak! A délvidéki központi ünnepség keretében Losoncz Piroska és Tóth Vilmos vették át a vajdasági magyar kultúra egyik legjelentősebb kitüntetését. A Pannon RTV így tudósított az eseményről:
Aranyplakett díjjal ismerték el Szili Katalin magyar miniszterelnöki főtanácsadó munkáját, de díjazták a vajdasági magyar művelődésszervezők és kultúrmunkások tevékenységét is, illetve kiosztották ... |
|
|
Évek óta visszatérő, már-már hazajáró vendég Magyarkanizsára Berecz András énekes, mesemondó, aki ismét a Tisza-parti városba látogatott, ezúttal a magyar kultúra napján. A Regionális Kreatív Műhely szervezésében méltó módon ünnepelhették a magyarkanizsaiak ezt a napot a Cnesában. A sokrétű művész nem jött üres kézzel, hisz ezúttal a fotóit is magával hozta, amelyekből a Dobó Tihamér Képtárban Szívverés a magasban címmel kiállítás nyílt, amelyet ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Családi napot szerveztek Tóthfaluban. A program ideje alatt solymár bemutatót, íjászatot, kézműveskedést is tartottak, sőt lovaglásra is lehetőségük volt a településre látogatóknak.
Kicsik és nagyok is jól érezhették magukat május 13-án Tóthfaluban, ahol még a nap is kisütött. A legkisebbek számos program közül válogathattak.
A program elsődleges célja az volt, hogy egy kellemes délutánt tölthessenek el a családok a természetben, mondta Kálmán Jenő, az Almás-Vasderes Hagyományápoló Egyesület elnöke: „Elsősorban lovaglással, lovas kocsikázással, kisállat simogatóval, íjász bemutatóval és íjászattal készültünk. Mindenki kipróbálhatja ingyenesen, a zentai Arcus Íjász Klub jóvoltából, illetve solymár bemutatót, madár ismeretet is igyekeztünk összehozni a természethez kapcsolódóan.”
Az egyesület következő programja a Lovas élménytábor lesz, amit július első felében szerveznek majd meg
|
|
|
|
|
|