| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.03.18.
A Bábvilág kapujában

A Bábvilág kapujában elnevezéssel tartottak továbbképzést Tóthfaluban a topolyai Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény közös szervezésében. Az eseménynek a helyi óvoda adott otthont. 


Tótfaluban első alkalommal szervezték meg az eseményt, amelyen elsőként a helyi óvodás gyerekek A kis gömböc című bábelőadást tekinthették meg a magyarkanizsai Bóbita Bábcsoport előadásában. 

   2026.03.17.
Papírszínházi foglalkozás Horgoson

Interaktív mesefoglalkozást tartottak a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárában. A programban a Kárász Karolina Általános Iskola harmadikosai vettek részt. 


A különleges, papírszínházi foglalkozást a topolyai Juhász Erzsébet Könyvtár gyermekrészlegének könyvtárosa tartotta. 


A foglalkozás témája Janikovszky Éva Bertalan és Barnabás című műve volt. Feldolgozása kártyák segítségével, közös játékkal ...

   2026.03.16.
Középiskolák Börzéje Magyarkanizsán

A környező települések középiskoláit, gimnáziumait és lakhatási lehetőségeit ismerhették meg a hetedik és a nyolcadik osztályos tanulók Magyarkanizsán. 


A Középiskolák Börzéjét már 14-dik alkalommal szervezte meg a helyi Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola. Az Ady épületében szervezték meg az eseményt, ahol az osztálytermekben egy-egy középiskola, gimnázium kapott helyett. A gyerekek így közel két órán át ismerkedhettek az intézményekkel. 

   2026.03.16.
Lelki megújulás

Horgoson zajlott március 14-én, szombaton a Szabadkai Egyházmegye nagyböjti bűnbánati napja, melyre a környékből és távolabbról is sok hívő érkezett. A bevezető imádsággal kezdődő eseményt a Havas Boldogasszony Római Katolikus templomban tartották, ezt követően pedig a szegedi Ft. Dr. Serfőző Levente atya előadására került sor. 
Ezután keresztutat jártak a Kálvárián, majd szentségimádással, gyónással és zsolozsmával folytatódott a lelki nap, ...

   2026.03.16.
Pályázatok tömkelege

Pénteken Oromhegyesen gyűltek össze azok a helyi és környékbeli gazdák, akik a pályázati lehetőségekről szerettek volna bővebben érdeklődni. Erre alkalmuk is nyílt, ugyanis Juhász Attila, mezőgazdasági államtitkár és Tóth Zoltán, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes számolt be az időszerű és a közeljövőben várható köztársasági és tartományi pályázatokról. A Vajdasági Magyar Szövetség szervezésében megvalósult fórum oromhegyesi állomása ...

 
Keresés
 

   2023.04.18.
Egyre több csónakot lopnak el a migránsok Martonosnál

Az illegális bevándorlók ugyanis a Tiszán felfelé evezve próbálnak átszökni Magyarországra. A folyómenti erdős szakaszon most is több migránstábor működik. A helyiek szerint a szerb rendőrség razziái után a migránsok visszaszivárognak.
A migránsok által kitaposott ösvényen vezette a Pannon RTV stábját a Tisza-partra a martonosi helyi közösség tanácselnöke. Itt pedig nemrégiben kialudt tábortüzek és eldobált gumicsónakok sorakoztak. A migránsok az utóbbi időben azonban már nem csak ilyen felfújható csónakokkal próbálnak meg átjutni a folyón Magyarországra, hanem az ettől komolyabb, általában motorral rendelkező csónakokat is ellopják a halászoktól - mondta Horvát Gergely.
„A migránsok felforgatják az egész falut, ahol az ő útirányuk van. Szétdobálnak minden szemetet, a természetben is meglátszik az útvonaluk a tiszai gát mellett. Megfigyelő pontjaik vannak nekik, hogy ha véletlenül jön a csendőrség összeszedni őket, tehát nagyon be vannak szerveződve, megvannak jelölve ilyen pontok nekik itt is lent, a Tisza-parton, a migránsok elviszik a csónakokat.”
A csónaklopásokat a rendőrségnek is jelentik - tette hozzá a falu vezetője. A helyiek szerint továbbra is nagy a mozgás a Tiasz-parti erdőben. Folyamatosan érkeznek az új migránscsoportok.
Működő migránstáborok nem csak a Tisza bácskai, hanem a bánáti oldalán is akadnak, Szerbkeresztúr magasságában. Az illegális bevándorlóknak innen mindössze pár száz métert kell árral szemben evezniük a folyón ahhoz, hogy Magyarországra jussanak.
Bővebben:

 




Egyre több csónakot lopnak el a migránsok Martonosnál