| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.21.
Szent István királyra és az államalapításra emlékeztek Horgoson is

Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét. 


A szentmisét ...

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

   2026.08.17.
Ezen a hétvégén minden a lovakról szól Tóthfaluban

Idén is megszervezték a már hagyományos Lovas Élménytábort. A programhoz ezúttal több mint 30 vajdasági fiatal csatlakozott, akik testközelből ismerkedhettek meg a lovak világával. 


A tóthfalusi régi iskola udvara ismét megtelt élettel, ezúttal a lovak és a lovaglás szerelmesei vették birtokba. A tábor idén is nagy népszerűségnek örvendett, a fiatalok pedig nemcsak új élményekkel, hanem hasznos tudással is gazdagodtak. 


 
Keresés
| Sport |
 

   2023.03.13.
Kispiacon is lehet birkózni

Sportolási lehetőséggel gazdagodott Kispiac, a fiatalok március harmadik hetétől kezdve heti rendszerességgel birkózhatnak, ugyanis a magyarkanizsai Potisje Birkózó Klub kezdő csoportot indít.
A bemutató edzésen, közel 20 helyi gyerek vett részt.
A kispiaci általános iskola tornatermében került sor március 11-én, szombat délelőtt a bemutató edzésre, amelyet a magyarkanizsai birkózó klub edzője és elnöke mellett a tavalyi évben Martonoson elindított csapat tagjai tartottak. A kispiaci gyerekek örültek az új sportágnak, ugyanis kevés lehetősége van a helyieknek intenzíven űzni egy-egy sportot.
 
A közeljövőben a gyerekek játékosan tanulják meg a birkózás alapjait, a különféle mozgásokat, hiszen a sport összetett, az ügyesség, és az erő mellé még társul a taktika is. A Potisje Birkózó Klub elnöke elégedett, ugyanis a vártnál sokkal több gyerek jelezte részvételét az edzésekre.
 
Rekecki Rudolf, a magyarkanizsai Potisje Birkózó Egyesület elnöke elmondta: „Természetesen hosszútávra gondolkodunk, ugyanúgy, mint ahogy elkezdtük Martonoson, itt is egy nagyon komoly kis birkózóbázist szeretnénk kiépíteni. Kanizsán, Martonoson és Kispiacon közel 100 gyerekekkel foglalkozunk, amit úgy gondolok, hogy egy nagyon szép létszám a községben.”
 
Kispiacon tehát minden kedden este negyed hétkor, míg szombaton a délelőtti órákban az általános iskola tornatermében tartják az edzéseket, amelyhez bármikor bárki csatlakozhat.
Bővebben:

 




Kispiacon is lehet birkózni a Potisje Birkózó Klubnak köszönhetően

Рвање и у Малим Пијацама захваљујући Рвачком клубу Потисје