| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.18.
Jöjjön a tavasz, vesszen a tél!

Dobolás, kolompolás, és énekszó jelezte Adorján központjában ma délelőtt, hogy űzik a telet. A Szőke Tisza Művelődési Egyesület szervezésében farsangi mulatságot tartottak, mely a felvonulás mellett szórakoztató programokat is tartalmazott. A gyermekek felnőttek kíséretében gyülekeztek a művelődési otthon mögötti téren, ahonnan a legváltozatosabb jelmezekben vonultak a Tisza-partra, ahol elégették a kiszebábut a téltemetés részeként.


Barát ...

   2026.02.18.
Torkos szombat

Reggel hétkor már javában folyt a munka Horgos központjában a Juvenior Polgárok Egyesületének szervezésében. Három disznót dolgoztak fel, hogy mindenkinek jusson a finom disznótoros étkekből, aki szombaton ellátogatott Horgosra. A Torkos szombat elnevezésű rendezvény mára már hagyományossá vált, és a helyiek, de még a környékbeliek is várják, hisz tudják, hogy ilyenkor a friss sült vérből, a sült szalonnából, majd délután a töltött káposztából és a ...

   2026.02.13.
Nők tárlata Magyarkanizsán

Nagy hagyománya van már annak a kiállításnak, melyet a nőnap közeledtével szerveznek Magyarkanizsán. A Nők tárlatát csütörtök délután nyitották meg a Dobó Tihamér Képtárban, ahol megannyi technikával, megannyi témában készült alkotásokat mutattak be, elősorban a nőktől a nőknek, de azért néhány férfi is tiszteletét tette. A festmények mellett gyönyörű hímzések és szalmaképek is helyet kaptak, a látogatók legnagyobb örömére. 
A huszonhatodik ...

   2026.02.12.
Folytatódnak a megkezdett fejlesztések 2026-ban is

Több területen is egyszerre történnek fejlesztések és beruházások Magyarkanizsa községben. A helyi önkormányzat a 2026-os költségvetésébe számos tételt felvett, amelyek ezt tükrözik is. Ilyenek például a gazdasági ágazatokat erősítő projektek, vagy a turizmus-, illetve az infrastruktúra-fejlesztések és a helyi közösségek kezdeményezéseinek a megvalósítása is.  


A 2026-os évben is folytatandó beruházásokat már az elmúlt évben ...

   2026.02.11.
Jónak ígérkeznek a 2025-ös horgosi borok

A tavalyi szárazság ellenére is ízesnek ígérkeznek a termelők szerint az 2025-ös horgosi borok. A kevés csapadék miatt szerényebb volt a szüret, de a gyümölcs cukortartalma az eddigi évek legmagasabbja volt. Ennek eredményeként magas alkoholtartalmú, minőségi borok készültek. A homoki nedű egyre közkedveltebb, és egyre többet választják horgosi borokat. 


A Horgos környéki borok számos hazai és nemzetközi díjat nyertek az elmúlt években. ...

 
Keresés
 

   2023.03.07.
Kezdődnek a tavaszi munkálatok a kertekben

A naptár szerint beköszöntött a tavasz, ezért az időjárástól függően kezdődhetnek a növényekkel kapcsolatos munkálatok. Vannak teendők, amelyeket minél hamarabb el kell végezni, de fontos az előre való tervezés is, mint például a zöldségeskertben.
Márciussal a szép idő és a kerti munkálatok is kezdetét veszik. Ilyenkor fontos a balkonnövények, cserepes növények átültetése, ha pedig nincs erre szükség, akkor pár centi friss földet helyezzünk rá.
 
Randovics Lejla kertész szerint, ha a növényt egy bizonyos helyről szeretnénk egy másik helyre átültetni, azt addig kell, amíg nyugalmi állapotban van, de ha már duzzadnak a rügyek, az már nagyon utolsó pillanat, mert akkor már kritikus.   
A kerti munkák természetesen nemcsak a virágoskertben veszik kezdetüket, hanem a kerti veteményesekben is. Ebben az esetben fontos a talaj hőmérséklete. Ha lazább, homokosabb a talajösszetétel már elért egy kerti veteményezésre alkalmas hőfokot, viszont egy nedvesebb, agyagosabb talaj nem tudja biztosítani a megfelelő feltételeket egy adott magnak, növénynek, valamint a betegségek hamarabb megjelennek. Viszont vannak olyan zöldségek, amelyeket már el lehet ültetni.
 
Kőrösi Sóti Beáta, a Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont szaktanára elmondta: „Az a növény, ami 13 fokos optimumot igényel, mint egy retek vagy torma és a káposztafélék, azzal nyugodtan variálhatunk a kertben. 16 fokot igényel átlagban egy salátaféle vagy petrezselyem, sárgarépa, és ezeket a növényeket ilyenkor már ki szoktuk vetni.”
 
Ha szeretnénk, hogy gyorsan nőjön és szép legyen a növény, akkor nem árt egy előcsíráztatást elvégezni, és aztán a szabadba palántálni. Ha a földnek és a magnak biztosítani szeretnénk a megfelelő hőmérsékletet, talajtakarót is alkalmazhatunk.
Bővebben:

 




Kezdődnek a tavaszi munkálatok a kertekben