| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ... |
|
|
Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.
A csapatokat a Vajdasági ... |
|
|
Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett.
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt.
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ... |
|
|
A megmérettetésre összesen 24 csapat nevezett. A párosok a héten minden délután pályára lépnek, hogy eldöntsék az idén ki lesz a legjobb.
Évről évre egyre több csapatot vonz a lábteniszbajnokság a magyarkanizsai Tisza-partra. Idén közel ötvenen neveztek be, akik mind győzni érkeztek. Sokan közülük rendszeresen sportolnak, de mint mondják, ez még nem feltétele a helyezésnek, ugyanis a csapatok egyre jobban fejlődnek.
Dalibor Crkvenjakov ... |
|
|
Hollóék csaknem húsz éve játszadoztak el a gondolattal, hogy növénytermesztésbe kezdenek, majd meg is valósították az álmukat, létrehoztak egy tekintélyes méretű biogazdaságot. Kezdetben fűszernövényekkel foglalkoztak, de gyorsan kiderült, hogy felénk erre nem igazán van kereslet, így belevágtak a növénytermesztésbe. Azóta a nevük ismertté vált, hisz a jó portéka híre gyorsan terjed. A környéken házhoz mennek a vásárlók, de nagyobb mennyiség esetén, ... |
|
|
|
|
|
|
|

Lassan megkezdődnek a tavaszi munkálatok Kispiac határában, ezért fontos, hogy addigra megjavítsák a helyi közösség területén a földutakat. Keddre terveznek a faluban egy nagyobb munkaakciót, mondja Szarapka Ede, a helyi közösség tanácsának elnöke.
- Tudni kell, hogy a községben Kispiac Horgossal és Martonossal együtt az a három helyi közösség, amely a legalacsonyabban fekszik, ezért a belvizek, esővizek elsősorban itt okoznak nagyobb problémát. Tavasszal általában azzal szembesülünk, hogy a földutak, földes utcáink és a mezőutaink nagyon rossz állapotban vannak. Ezért holnap, március 7-én egy nagyszabású munkaakciót szervezünk, amelyre már több mint 25 traktorista jelentkezett. A kispiaci vásártér mellett tárolt több mint 400 köbméter tört csempét és több mint ezer köbméter fekete földet hordunk majd ki az utakra. Ahol mélyebb lyukak vannak, ott csempével erősítjük meg a talajt, majd fekete földdel beterítjük. A kisebb lyukakba csak földet szórunk. A feljárókat szintén tört csempével erősítjük meg. Kispiac egy részén a talaj homokos szerkezetű, s amikor a traktorok, gépek felhajtanak az aszfaltos útra, a kerekek mindig kirúgják a földet, így némely feljárónál 15-20 centis szintkülönbség keletkezett az aszfalt és az út között. A járművek eleje könnyen megsérülhet emiatt.
Szarapka Ede elmondta, hogy a faluban a kispiaci civil szervezetek is egymást támogatva próbálnak minden lehetséges szinten pályázni, azaz községi, tartományi, köztársasági, MNT-s pályázatokon részt venni.
- Ezeket a pénzeket az elmúlt 20 évben is mindig célszerűen és becsületesen költöttük el, ezért is sikeresek a pályázataink. Tavaly megvásárolhattunk a kispiaci vásártérnél egy szolgálati tanítói lakást, ami egykor az iskolához tartozott. Itt egy lakás már az önkormányzat tulajdona volt, amit két évvel ezelőtt játszóházzá alakítottunk át. Most sikerült megvenni egy lakást az egyik civil szervezetünknek szintén pályázati pénzből. Ezt a lakásrészt próbáljuk olyan állapotba hozni, hogy kibővíthessük a játszóházat.
Szarapka Ede elmondta, hogy nagyon népszerű Kispiacon is a játszóház, szinte minden hétvégén teltházzal működik. Pályázati pénzekből bővítik a játszóház berendezéseit, s szépítik a környékét. Tervben van egy olyan helyiség létrehozása is az épületben, ahol szülők is tarthatnak 40-50 fő részére a gyermekrendezvényekkel párhuzamosan egy összejövetelt, valami családi rendezvényt.
Bővebben:
Az utakat rendezik, a játszóházat bővítik Kispiacon
|
|
|
|
|
|