| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Egyre népszerűbb a mozi Magyarkanizsán. Számos magyar és nemzetközi film is bemutatásra került már a helyi Művészetek Háza mozitermében. 2024-ben teremtődtek meg a feltételek, hogy aktuális filmek is bemutatásra kerülhessenek az intézményben. A legtöbb film magyar szinkronnal is bemutatásra kerül.
Egymást követik a jobbnál jobb mozifilmek Magyarkanizsán. A Művészetek Háza mozitermében az elmúlt hónapokban több nagyszabású film is bemutatásra került. ... |
|
|
Az eseményt és az azt megelőző tánciskolát már több mint négy évtizede szervezik meg a Tisza-mentén. 29 pár mérettette meg magát vasárnap délután Magyarkanizsán a Vizsgabálon. Szép ruhák, csillogás, mosolygó, boldog fiatalok - így jellemezhető a Vizsgabál, ami vasárnap délután került megszervezésre a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémián. A kezdetektől a fiatalokkal Cseszkó Károly táncoktató foglalkozik.
„A verseny részen az öt ... |
|
|
Az 5. Kárpát-medencei Nagy Diák Agrárteszt rekordszámú, több mint húszezer résztvevővel zárult. A vetélkedőt a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szervezte. A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanulója, Papdi István az 1186 határon túli versenyző közül a legjobb külhoni játékosnak bizonyult.
Az online vetélkedő célja az volt, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését az agrárium iránt. A résztvevők olyan ... |
|
|
Jól átvészelték az eddigi mínuszokat, az utóbbi napok enyhébb időjárása után pedig már a kertekben is kibújt egy-két virág a földből.
A kertekben ilyenkor még mindig nincs sok tennivaló. Messze még a tavasz, a hó azonban már elolvadt, így feltűnt egy-egy virág hajtása, mondja a magyarkanizsai Cseh Teréz: „A tavasz közeledtével ilyenkor kibújik a hóvirág, a nárciszok kezdenek, az íriszek, tulipánok, krókuszok, amik ugye hagymás növények, ... |
|
|
25 - ennyi éve, tehát két és fél évtizede fotóz a magyarkanizsai Puskás Károly, akit mindenki csak Karcsi bácsiként ismer.
Puskás Károly retrospektív fotókiállításának megnyitójára került sor csütörtök délután a helyi Művészetek Háza előcsarnokában.
Mintegy 100 fotót állítottak ki az elmúlt 25 év munkájából, a természetfotóktól kezdve a jelentős politikai eseményeken át a helyi programokig mindenféle kép megtalálható a ... |
|
|
|
|
|
|
|

2021 szeptemberében nyitotta meg kapuit a Vajdasági Birkózóakadémia Magyarkanizsán. A mostani szezonban 21 bentlakó akadémistája van az intézménynek, de további bejárós birkózópalánták is a komplexumban edzenek.
Az akadémia nemcsak fiatalok nevelésével foglalkozik, különböző edzőtáboroknak is helyet ad. Szándékuk az utánpótlás nevelése, aminek köszönhetően már több kisebb településen is elindult a birkózás.
Jelenleg 21 bentlakója van az intézménynek, 11 lány és 10 fiú. Ők innen járnak iskolába, és itt edzenek naponta több alkalommal is. De nemcsak bentlakó akadémisták vannak. A magyarkanizsai fiatal birkózók is az akadémiára járnak edzeni, és ugyanabban a színvonalas oktatásban részesülnek, mint bentlakó társaik.
Az akadémia helyet ad edzőtáboroknak is, az év elején a magyar női válogatott tagjai töltöttek el itt egy hetet, emellett nemrégiben egy nemzetközi edzőtábort is tartottak az akadémián. Ezek a közös edzések pedig plusz motivációt adnak a fiatal birkózóknak.
Az akadémia mindennel fel van szerelve, amire egy sportolónak szüksége lehet. A magyarkanizsai birkózók legtöbbje még a régi teremben kezdte meg az edzést, amióta pedig felépült az akadémia, ők is itt edzenek. Az akadémián a fiatalok kondíciójáról egy jól felszerelt edzőterem gondoskodik, ahol szintén szakemberek foglalkoznak velük.
A birkózó fiúkkal négy, a lányokkal pedig két edző foglalkozik. A lányokkal a budapesti Kozma István Birkózóakadémia egyik edzője, Péteri András is dolgozik, aki heti négy alkalommal segíti őket az edzésben.
Az akadémián a kikapcsolódásra is van lehetőség. Egy relaxációs medence gondoskodik erről, de a birkózóknak szauna is a rendelkezésükre áll.
Emellett nemrégiben egy teljesen felszerelt orvosi szoba is elkészült a sportolók számára. Itt különféle rehabilitációs kezeléseket is igénybe vehetnek.
Bővebben:
2021 szeptemberében nyitotta meg kapuit a Vajdasági Birkózóakadémia Magyarkanizsán. A mostani szezonban 21 bentlakó akadémistája van az intézménynek, de további bejárós birkózópalánták is a komplexumban edzenek. Az akadémia nemcsak fiatalok nevelésével fo
|
|
|
|
|
|