| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A horgosi Verskötél rendezvényt idén ötödik alkalom szervezték meg. Ennek keretében a település lakói minden évben megemlékeznek József Attila születésnapjáról, és egyben a magyar költészet napjáról. A program a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtára és a Művelődési Ház szervezésében valósult meg.
A szerda délelőtti órákban a helyi óvodások és általános iskolások látogattak ki a Verskötélhez, ahol rendhagyó ... |
|
|
Lehet zimankó vagy kánikula, a vadakról mindig gondoskodni kell, ezt a jó vadászok tudják, és tesznek is érte. A mintegy harmincezer hektáron elterülő vadászterületet és öt körzetet magában foglaló Kapitány-réti Vadászegyesület Magyarkanizsa község településein végez aktív munkát.
Az egyesület elnöke, Boris Bajić okleveles állattenyésztési mérnök arról számolt be lapunknak, hogy jelenleg a turistákat várják tárt karokkal, de ... |
|
|
Különleges programmal készült a magyarkanizsai Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény a magyar költészet napja, április 11-e alkalmából. Az érdeklődők izgalmas költészeti kalandjátékban vehetnek részt, amely játékos formában hozza közelebb az irodalmat.
A magyarkanizsai művelődési intézmények évek óta megemlékeznek a magyar költészet napjáról. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a fiatalok nyitottak az ilyen kezdeményezésekre, ... |
|
|
A termelés fejlesztése, illetve a gazdasági szereplők szintlépésének támogatása, üzleti hatékonyságuk növelése és versenyképességük erősítése, aminek alapvető célja a szülőföldön való boldogulás és az élelmiszeripari vállalkozások, valamint családi gazdaságok, megerősítése – ezeket az alapcélokat helyezi előtérbe a Vajdasági Rohonczy Gedeon Mentorprogram. A program lebonyolítója a Prosperitati Alapítvány és a CED Közép-európai ... |
|
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
|
|
|
|
|

Nagy sorok alakultak ki a határátkelőhelyeken Magyarországra belépve a múlt héten, a szerbiai állami ünnep miatt a hosszú hétvégét sokan kihasználták és útra keltek. Szinte mindegyik határátkelőhelyen két, három órát kellett várni.
Hiába van a horgosiaknak lehetőségünk több határátkelőhelyen is átkelni Magyarországa, amikor a legjobb esetben is a várakozási idő egy óra. Az ünnepek idején és a hosszú hétvégék alatt ez több órára is duzzadhat. A helyzet évről-évre egyre rosszabb és nehezebb is. Most viszont a jó szerb és magyar kapcsolatnak köszönhetően az illetékesek a vasúti és közúti forgalom javításán dolgoznak.
A megnőtt várakozási időt nem csak ünnepnapokon tapasztaljuk. Horgost és Magyarországot pár kilométer választja el, mégis kevesebbet járnak át az itt lakók, mint pár évvel ezelőtt. Azoknak sem könnyű, akik napi szinten ingáznak, ugyanis sok vajdasági dolgozik Szegeden, Röszkén és más településeken.
Nagy segítség lenne közlekedés szempontjából, ha a nemrég megépült Szabadka-Szeged vasútvonalon nem csak a tehervonatok közlekedhetnének, hanem a személyforgalom is beindulhatna. Ez jelenlegi információk szerint szeptemberben vagy októberben valósulhat meg.
A Belgrád–Budapest gyorsvasútvonal projektjének realizálása előremozdítja az országok közötti vasúti forgalom javítását. Múlt héten Lázár János magyar építési és beruházási miniszter Belgrádban tárgyalt Goran Vesić építési, közlekedési és infrastrukturális miniszterrel ez ügyben. A találkozón elhangzottak értelmében a gyorsvasút 2025-ig elkészül, a határátlépés is zökkenőmentes lesz. A tervek szerint a vonatok nem fognak vesztegelni a határon, az okmány- és vámellenőrzést a két fővárosban, Budapesten és Belgrádban ejtik meg.
A vasútnak köszönhetően csökkenhet a torlódás a határon?
|
|
|
|
|
|