| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Nagy hagyománya van már annak a kiállításnak, melyet a nőnap közeledtével szerveznek Magyarkanizsán. A Nők tárlatát csütörtök délután nyitották meg a Dobó Tihamér Képtárban, ahol megannyi technikával, megannyi témában készült alkotásokat mutattak be, elősorban a nőktől a nőknek, de azért néhány férfi is tiszteletét tette. A festmények mellett gyönyörű hímzések és szalmaképek is helyet kaptak, a látogatók legnagyobb örömére.
A huszonhatodik ... |
|
|
Több területen is egyszerre történnek fejlesztések és beruházások Magyarkanizsa községben. A helyi önkormányzat a 2026-os költségvetésébe számos tételt felvett, amelyek ezt tükrözik is. Ilyenek például a gazdasági ágazatokat erősítő projektek, vagy a turizmus-, illetve az infrastruktúra-fejlesztések és a helyi közösségek kezdeményezéseinek a megvalósítása is.
A 2026-os évben is folytatandó beruházásokat már az elmúlt évben ...
|
|
|
A tavalyi szárazság ellenére is ízesnek ígérkeznek a termelők szerint az 2025-ös horgosi borok. A kevés csapadék miatt szerényebb volt a szüret, de a gyümölcs cukortartalma az eddigi évek legmagasabbja volt. Ennek eredményeként magas alkoholtartalmú, minőségi borok készültek. A homoki nedű egyre közkedveltebb, és egyre többet választják horgosi borokat.
A Horgos környéki borok számos hazai és nemzetközi díjat nyertek az elmúlt években. ...
|
|
|
Magyarkanizsa településein is elérhetőek azok az egészségügyi szűrővizsgálatok, melyeket betegkönyvvel bárki igénybe vehet, akinek lakcíme a község területén van. A szűrővizsgálatokat a szív- és érrendszeri betegségek, a diabétesz és a depresszió megelőzése érdekében szervezik február 24-étől március 20-áig a Magyarkanizsai Egészségház rendelőiben. A program ezúttal egy sikeres önkormányzati pályázatnak köszönhetően valósulhat meg, melynek támogatója ... |
|
|
Farsangi kreatív kuckó néven tartottak kézműves foglalkozást Kispiacon. A Jókai Mór Művelődési Egyesületben a farsangi szokásokat ismertették meg a gyerekekkel.
A program közös kézműveskedéssel vette kezdetét, ahol különféle technikával és anyagok felhasználásával farsangi álarcokat és asztali díszeket készítettek a gyerekek. A gyerekek szeretik a farsangi időszakot, hiszen ezek a napok a mulatságról és a hangoskodásról szólnak.
|
|
|
|
|
|
|
|

Kispiac Helyi Közösség területén 24 utca van bejegyezve, amelyek közül nyolcnak van aszfaltburkolata, négy pedig csak részben aszfaltozott. Ez megnehezíti a mezőgazdasági termelők és a polgárok életkörülményeit, főleg a téli, csapadékos időszakban.
Sok a földesút az aránylag nagy területű településen, amelyhez még Szalatornya is hozzátartozik. Sűrűn lakottak azok az utcák, ahol meg kell oldalni a földesutak javítását. Amíg Kispiac Helyi Közösségben be volt vezetve a helyi járulék, addig lehetett költeni útjavításra.
Szarapka Ede, a kispiaci Helyi Közösség Tanácsa elnöke a vajdasági RTV-nek elmondta: „Mi a megoldás? A Helyi Közösség bizonyos forrásokból mégis évente megpróbál tört csempét beszerezni a kanizsai Keramikából. Ezt lágeroltuk, és a Vojput által egy nagyon nagy mennyiségű földet kaptunk, amelyet erre a célra idén tavasszal megpróbálunk felhasználni.”
Legalább azokat a szakaszokat kellene járhatóvá tenni, ahol napi szinten közlekednek a lakosok – mondja az egyik polgár. A Kispiachoz tartozó Szalatornyán egy helyi lakos végzi a négy utcában a földesutak javítását, de ennek is vannak költségei. Almási Tibor elmondta: „Ha nagyobb eső esik, akkor itt elég nagy sár van. Traktorokkal járnak, összevágják az utat, úgyhogy elég rossz az út minősége. Most is meg lett javítva, egy kicsit össze lett gréderezve az út, de ez nem sokat jelent eső esetén, ilyenkor csak a probléma van. Dagonyázunk a sárban.”
Ami a Kispiacra és Noszára vezető forgalmas útszakaszt illeti, a zúzott kővel való feltöltés jelentene tartósabb megoldást – tette hozzá a tanácselnök.
Bővebben:
Kevés az aszfaltozott út Kispiacon
Kevés az aszfalt, sok a sár
|
|
|
|
|
|