|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Idén tizenkettedik alkalommal rendezték meg a hagyományos paprikásfőző versenyt Völgyesen, a művelődési ház udvarában, az Alanykalász Művelődési Egyesület szervezésében.
A versenyre több mint 40 csapat nevezett. A helyieken kívül érkeztek versenyzők a környező településekről is. Az oromi Pető Tamás csapata marhapaprikást készített.
„Minden évben el szoktunk jönni, kellemes közösség, nagyon nyitottak, befogadóak. Itt mindenki, ... |
|
Ötven éve Isten és a hívek szolgálatában áll Utasi Jenő, tóthfalusi plébános, aki papi szolgálatának szinte teljes idejét Magyarkanizsa községben töltötte, és tölti napjainkban is. Tóthfalu mellett még Oromon is vezette az egyházat, és mindkét település a maga Jenő atyájának tekinti a közvetlen, sokrétű és emberséges plébánost, akinek nevéhez még számtalan világi, maradandó tett is fűződik.
Szombaton, szeptember 13-án a Szent József Római ... |
|
Szombaton, szeptember 13-án zajlott le Velebiten, Magyarkanizsa község egyik legkisebb falvában az ajvárfőző verseny. A XII. Ajvár-Bajvívó ajvárfőző verseny a régió legnagyobb gasztronómiai karavánja néven híresült el, és ezen a tájékon Velebiten találta meg az otthonát. Már kora reggel gyülekeztek a település központjában, a helyi közösség melletti téren, ahol a benevezett csapatok minden alapanyagot megkaptak, kivéve természetesen a titkos összetevőt, ami ... |
|
A június óta tartó kánikula és a csapadékhiány miatt szárazak a szántóföldek, így kénytelenek lemondani az optimális vetési időpontról a gazdák.
Szerencsére ma már itt-ott volt égi áldás, de a termelők többsége szerint, amíg nem áznak át a földek, addig a munkálatok is váratnak magukra.
A különféle növények betakarítása mellett augusztusban a gazdáknak már a következő aratási időszakra is gondolniuk kell. Mivel a repce a legkorábban ... |
|
Angol nyelvi tanfolyamokat minden korosztálynak, minden tudásszinten kínálnak, az óvodás korosztály számára pedig oviangol és oviszerb foglalkozásokat is szerveznek.
Az ovisok 25 órás, játékos tanfolyamon vehetnek részt. A gyerekek dalokon, játékokon és különféle feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a nyelvekkel. Oviangolra szeptember 12-ig lehet jelentkezni, az oviszerb csoportba pedig szeptember 19-ig várják az érdeklődőket. A tandíj havi részletekben ... |
|
|
|
|
|
|
|

Ismét megtelt csöppségekkel a magyarkanizsai József Attila Könyvtár. Ezen a héten szervezik meg a 32. Téli szünidei játszóházat, amelynek témája a víz. Kézműves, személyiségfejlesztő, bábelőadást előkészítő és filmes programokat is tartanak a témában.
A téli szünet utolsó hetében már hagyományosan gyerekzsivajtól hangos a magyarkanizsai könyvtár. A főleg alsó osztályosokból és óvodásokból álló csoportok öt napon keresztül vehetnek részt különböző foglalkozásokon. A játszóház elsődleges célja, hogy a gyerekek együtt legyenek, jól érezzék magukat és közben játékosan tanuljanak a szünet utolsó napjaiban.
Vörös Anna könyvtáros a Pannon RTV-nek nyilatkozva elmondta: „Most törekedtünk arra, hogy egy olyan témát találjunk, ami kicsit kapcsolódik a környezetvédelemhez, és a témánk a víz. A vízhez olykor-olykor laza szállal kapcsolódnak a foglalkozások, de minden foglalkozásvezető törekedett arra, hogy egy kicsit bele vigyék a témájukba a víz fogalmát vagy esetleg a környezetvédelem kérdéseit, meg tudják beszélni a gyerekekkel.”
A héten még bárki ellátogathat az ingyenes játszóházba, aki kedvet kapott hozzá.
Bővebben:
Téli szünidei játszóház Magyarkanizsán
|
|
|
|
|
|