| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Terebélyes adventi koszorút állítottak fel a horgosi Művelődési Ház előtti téren. Az első gyertya meggyújtását a Palics Magyar Művelődési Egyesület népdal kórusának és a helyi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület Fülemüle csoport előadása előzte meg. Ezt követően Verebélyi Árpád plébános megáldotta a koszorút.
„Az advent egy olyan időszak amikor az ember megpróbál befelé fordulni és leginkább szembesül a maga emberi akaratával, ... |
|
|
A Magyarkanizsai Községi Tűzoltó Szövetség szervezésében húsz községbeli önkéntes tűzoltó tett vizsgát a négy hétvégén át lehallgatott tananyagból, amit a katasztrófavédelem szakemberei adtak elő.
A cél, hogy minél több tűzoltók kapjon magasfokú szakmai képzést, így növelve a község biztonságát és teljesítve a törvény által előírt kötelezettségeket. A vizsgára vasárnap délelőtt került sor a martonosi helyi közösség épületében, ... |
|
|
Lehet zimankó, eshet az eső akár egész nap is, de az embereknek semmi nem szegi kedvét, hogy részt vegyenek a Hurka- és Kolbászfesztiválon. Ezt bizonyították szombaton, amikor már reggel hét órakor javában pezsgett az élet Adorjánon. A helyi közösség, a Szőke Tisza Művelődési Egyesület és a Kontakt vállalat szervezésében tizennegyedik alkalommal sokszorozódott meg a faluban tartózkodók száma, akik a fesztivál miatt érkeztek ide, akár messze földről is. A Kontakt ... |
|
|
Egy délután Arannyal elnevezéssel irodalmi és képzőművészeti versenyt tartottak az oromhegyesi Arany János Általános Iskolában. Az eseményen mintegy 70 községbeli gyermek vett részt, akik több kategóriában is indulhattak. A verseny feladatai a költő munkásságára és a történelmi korára épültek. A megmérettetés fő célja, hogy a tanulók minél jobban megismerjék Arany János életét.
Horvát Alexandra tanuló elmondta: „Én most Arany János ... |
|
|
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak.
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Befejeződött a 2022-es országos téli medencés hosszútávúszó-versenysorozat, amelynek négy fordulóját Szabadkán, hármat Óbecsén rendeztek meg 24 klub 142 úszójának részvételével. Az ünnepélyes eredményhirdetésre Óbecsén került sor.
Az idényt remekül zárta a magyarkanizsai Shark Úszóklub, mivel összesített csapatversenyben az első helyen végzett 21 142,5 ponttal. A második helyet a magyarkanizsai Kanizsa Úszóklub szerezte meg 17 806,25 ponttal, míg harmadik az óbecsei Swim Star Úszóklub lett 10 416,25 ponttal.
A Shark úszói az országos korosztályos versenyben összesen húsz érmet (7 arany, 10 ezüst, 3 bronz) nyertek. Országos bajnok lett Püspök Ákos, Ervin Beharović, Enis Beharović, Mészáros Kornél, Ana Pavlov, Molnár Sátai Adrienn és Tomin Zsuzsanna.
Bővebben:
Bajnok a Shark
|
|
|
|
|
|