| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A magyarkanizsai Partizan Atlétikaklubban télen sem áll meg a munka. A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola tornatermében mintegy 60 gyermek edz szorgalmasan Rekecki Petra és Pósa Tamás edzők, valamint Mészáros Kornél klubelnök és edző irányításával. A sportegyesület hamarosan rekortánborítású atlétikai pályát kap, melynek köszönhetően nemcsak a feltételek javulnak a klubban, hanem a versenyek szervezéséből is kivehetik a részüket.
Az ...
|
|
|
Szombaton, március 7-én ismét megtelt az oromhegyesi Faluház olyan emberekkel, akiknek fontosak a hagyományok, a népművészet és a magyar kultúra. A XXXVIII. Gazdag ág, hagyományos, nagy múltú rendezvényt az oromhegyesi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület szervezte meg, nagy sikerrel, hisz az egész magyarkanizsai községből érkeztek csapatok, illetve Hajdújárás és Ludas is bekapcsolódott a rendezvénybe.
A szemle öt teljesítendő feladatból ...
|
|
|
Tudásunkkal kézen fogva a közösségekért – ez az anyaországi A Szakkör mottója. A program már évek óta folyik, és Magyarkanizsán mindig nagy érdeklődés övezi a különféle régi mesterségek újratanulását. Erről szól valójában a program, és természetesen arról is, hogy a hagyományaink megőrzése, újratanulása és továbbadása mellett a résztvevők minden egyes alkalommal közösségben vannak, összekovácsolódnak. Már-már a régi korok szellemét idézi ... |
|
|
Az Arany János nevét viselő általános iskola három épületébe öt kistelepülés diákjai járnak: az oromhegyesi, az oromi és a tóthfalui tagozatra utaznak még a völgyesi és az újfalusi diákok is elsajátítani a nyolc osztály tananyagát. Az iskolanapot már tizenegy éve a magyar költőóriás születésének napján tartják. Az ünnepség alkalmából ezúttal hétfőn az oromi épületben gyűltek össze az eminens vendégek, a testvériskolák képviselői és természetesen ... |
|
|
A Magyar Nemzeti Tanács szervezésében február 27-én, pénteken este a magyarkanizsai székhelyű Vajdasági Birkózóakadémián telt ház előtt zajlott le a Folyami Polgárnaszád eseménye, majd az azt követő Kormorán-nagykoncert. A tényfeltáró rendezvény alkalmat adott a találkozásra, a párbeszédre és a közösségi kapcsolatok megerősítésére is. A Civil Összefogás Fórum (CÖF) és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) országjáró programja még tavaly ... |
|
|
|
|
|
|
|

Tűzoltókocsit kapott ajándékba a tótfalusi Önkéntes Tűzoltó Egyesület a magyarországi farádi Önkéntes Tűzoltó Egyesülettől. A jármű december 30-án érkezett meg új helyére.
Szirénázva és villogva érkezett meg az a tűzoltókocsi, amely most már Tóthfaluban szolgál. A helyi önkéntes tűzoltók baj esetén eddig egy traktorral és egy ötezer literes víztározóval tudtak csak tüzet oltani - nyilatkozta Zsoldos Róbert, a tóthfalusi Önkéntes Tűzoltó Egyesület parancsnoka.
„Elég elavult fölszereléssel dolgoztunk eddig, traktorral, ami lassan már 40 éves és ciszternával. Ezzel pedig egy rohamjárművet tudtunk biztosítani, amivel hamarabb oda tudunk érni az adott tűzhöz."
A farádi Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a tóthfalusi egyesület ötéves, szoros barátságot tudhat maga mögött, és ebből kifolyólag a magyarországi egyesület Tóthfalunak ajándékozta a tűzoltókocsit. Az átadóra Szalai Zoltán, Farád község polgármestere is ellátogatott.
„Most épp rajtunk volt a segítség, mert a magyar kormány által adott összegből tudtunk venni egy másik tűzoltóautót, és így az Ifa felszabadult, és azt terveztük már régebben, hogy Tóthfalura fogjuk elhozni."
A hétszemélyes tűzoltókocsi kiváló terepjáró képességekkel rendelkezik, összkerék meghajtású - mesélte Sziráki Norbert, a tóthfalusi Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnöke.
„Ez egy Ifa márkájú tűzoltóautó, egy 95 kW-os motorral rendelkező gépjárműfecskendő, ami 2 ezer 200 liter vizet tud magával vinni, plusz a tűzoltáshoz szükséges felszerelést. Rendelkezik vízágyúval és bozóttűz oltóval."
A tóthfalusi Önkéntes Tűzoltó Egyesületben az elmúlt időszakban megfelelő védő- és egyenruhákat, valamint tömlőket is tudtak vásárolni, amely még biztonságosabbá és gyorsabbá teszi a munkát.
Bővebben:
Traktor helyett tűzoltókocsi
|
|
|
|
|
|