| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.04.02.
Gyerekdíszek a horgosi tojásfákon

Ünneplőbe öltözött a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ugyanis tojásfákat díszítettek a helyi gyerekek. Mindenki a saját kézzel készült díszeit hozta el magával és helyezte fel a fákra. A kreatív alkotások mindegyike egyedi, és a közelgő húsvét hangulatát idézi. 
Ismét gyerekzsivajtól volt hangos a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ahol ezúttal a húsvétra hangolódtak a legkisebbek. A sajátkezűleg létrehozott, színes papír- és hímes ...

   2026.04.02.
Tolnai Ottóra emlékeztek

A Híd folyóirat legújabb, tematikus számának bemutatóját tartották kedden Magyarkanizsán, a József Attila Könyvtárban. A délután folyamán is, ahogy a tematikus szám kapcsán, Tolnai Ottóra emlékeztek, a költő és író gazdag életműve előtt tisztelegtek, halálának első évfordulóján. A résztvevők: Bakos Petra, Bicskei Gabriella, Maurits Ferenc, Sági Varga Kinga, Sagmeister Péity Laura, Oláh Tamás voltak, majd a közönség soraiból Darida Veronika és Nagy József ...

   2026.04.01.
Fejlesztések Kispiacon a Magyar Kormány támogatásával

A hideg, esős idő ellenére is voltak, akik kilátogattak a kispiaci vásárra. Bár az árusok száma némileg elmaradt a megszokottól, a kínálat továbbra is bőséges volt. Szinte minden megtalálható volt, ami egy igazi vásárhoz illik. 
A hónap utolsó vasárnapja hagyományosan a kispiaci vásár ideje. A borongós idő ellenére sokan kilátogattak, hogy körülnézzenek, beszélgessenek vagy éppen beszerezzék a szükséges portékákat.  
A tavasz ...

   2026.04.01.
Kikelet Magyarkanizsán

A tavaszt próbálják előcsalogatni Magyarkanizsán a pénteken kezdődött Kikelet rendezvénnyel, amely még szombaton is tart. Az időjárás nem a tavaszkezdő arcát mutatja, hiszen jócskán lehűlt a levegő, de ez nem tántorítja el a szervezőket és a látogatókat sem. A városi téren a Meta Terra egyesület szervezésében és az önkormányzat támogatásával tavaszváró hangulatot teremtettek a központban, ahol a virágárusok mellett a kézművesek is kínálják portékáikat. 

   2026.04.01.
Show Dance Fest Magyarkanizsán

Nemzetközi Táncfesztivált tartottak szombaton Magyarkanizsán, immáron 33. alkalommal. A verseny már pénteken elkezdődött, hisz annyi táncos szerette volna megmutatni tudását, hogy egy napba bele se fértek, azonban még így is az éjszakába nyúlt a produkciók sokasága. Hat ország rátermett fiatalja érkezett a Gyógyfürdőbe, ahol a verseny zajlott, melynek ünnepélyes megnyitóján Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa község polgármestere is köszöntötte a résztvevőket. 

 
Keresés
| Sport |
 

   2022.10.01.
Ördög Alen nyert Szerbia színeiben a Nemzeti Vágtán

Tizenötödik alkalommal szervezték meg Budapesten a Hősök terén a Nemzeti Vágtát. A vajdasági lovasok idén is jól szerepeltek ezen a nemes találkozón, még akkor is, ha nem mindig sikerülhet minden a tervek, elképzelések szerint. Mindent összegezve azonban büszkék lehetünk rájuk, különösen az oromhegyesi Ördög Alenre, aki Szerbia színeiben tudott döntőt nyerni. Temerin színeiben Földes Luca lovagolt Fantázia hátán, míg Adorján versenyzője, Szőke Dániel Licino Londonnal sajnos lemaradt a középdöntőről. 
Luca a második helyen jutott tovább a középdöntőbe, ahol Szilvásvárad, Kunadacs, Farkaslaka és Őcsény versenyzőivel állt rajthoz. Fantasztikus lovaglással a második helyen sikerült beérnie lovasunknak, hajszállal lemaradva Németh János őcsényi lovastól, aki Galaxy nyergében megnyerte az idei Vágtát. 
Kishegyes lovasa, Cékus Árpád Déva Szándék nyergében az első előfutamban rajtolhatott. Lánya, Cékus Noémi Lakáj nevű lovával szabadkai színekben a második futamban indult. Időeredményeik alapján bekerültek a vasárnap délelőtti középfutamokba, ahol egy futamba sorsolták őket. Sajnos Árpád harmadik, Noémi pedig ötödik lett, és nem sikerült bejutniuk a döntőbe, azonban így is elégedettek a helyezésükkel. 
Rajtuk kívül három kishuszárunk is rajthoz állt, mégpedig Erdei Anna Dorka Bohóccal Kishegyes színeiben, az Oromehegyest képviselő Kalapáti Lúcia Tündérrel, és Orom versenyzője Vajda Balázs Fantáziával. Közülük Dorka került be a döntőbe, ahol sajnos lova kétszer kiugrott, ezt követően kizárták a versenyből. A futamot végül a békéscsabai Harsányi Viktória nyerte meg Kassim nyergében. 
Szerbiát képviselve Ördög Alen megnyerte a Nemzetközi Vágta 1. előfutamát, majd szoros versenyben nagyszerű lovaglással megnyerte a döntő futamot is. 
Az idei verseny azok előtt a hős kishuszárok előtt tisztelgett, akik 1848-49-es harcok alatt tettek tanúbizonyságot hazaszeretetükről: Tóth Imre András kishuszár, századtrombitás, Simig Rezső tüzér hadnagy, a szabadságharc legfiatalabb tisztje és Koroknay Dániel tüzér, főágyús, kisdobos. 
A Nemzeti Vágtát idén is számos színvonalas kisérőrendezvény tette színesebbé. A programok között volt Kincsem+ Fogatvágta, amely során 8 magyar ménes látványos versenyére került sor a bigákkal. A közönség élvezhette a népszerű kocsitolóversenyt, történelmi felvonulást 150 lovassal, valamint a Győri Ördöglovasok és a Kassai Lovasíjászok bemutatóját is. Idén visszatért a Mercedes-Benz Hovány Jótékonysági Sztárfutama, amelynek végén a győztes, Sipos Imre színész a Bottyán Equus Lómenhely Alapítványnak ajánlotta fel nyereményét. 
Bővebben: 

 




Földes Luca a második Fantázia nyergében