| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.05.15.
Mindannyiunk tükre

Néptáncszínházi előadást láthatott a közönség május 13-án, szerda este Magyarkanizsán, a Művészetek Házában, ahol a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncszínház lépett fel Tükör című előadásával, mely a székely vidékek megannyi táncát mutatja be Erdővidékről, Sóvidékről, Gyimesből, a mezőségi székelyektől, a Gyergyói- és a Csíki-medencéből. 


A rendező-koreográfus, ifj. Zsuráfszky Zoltán régi gyűjtőutakra, nagy találkozásokra ...

   2026.05.13.
A Vöröskereszt munkájáról tanultak az adorjáni kisdiákok

A Vöröskereszt magyarkanizsai szervezete mutatkozott be az adorjáni elsősöknek kedd reggel. A gyerekek megismerhették a szervezet történetét, célkitűzéseit. Az esemény a Vöröskereszt hete programsorozat részeként valósult meg, amelynek célja, hogy közelebb hozza a szervezet munkáját a legfiatalabb generációhoz is. 


Mesén keresztül ismerhették meg az elsősök a Vöröskereszt történetét és mindennapi munkáját, játékosan sajátíthatták ...

   2026.05.13.
Iskolanapot ünnepelt a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola

A horgosi Kárász Karolina Általános Iskola hétfőn ünnepelte az iskola napját. A diákok a diákszínjátszó fesztiválokon is sikerrel bemutatott Fehérlófia című előadással, énekszámokkal, a pedagógusok pedig zenés meglepetésprodukcióval készültek az ünnepi műsorra. 


Az esemény alkalmat adott arra is, hogy az intézmény vezetősége és Magyarkanizsa önkormányzata visszatekintsen az elmúlt időszak eredményeire, fejlesztéseire és az iskola ...

   2026.05.13.
Vándormadarak világnapja

Szombaton, május 9-én ünnepeltük a vándormadarak világnapját, ebből az alkalomból a törökkanizsai Tisza Ökológiai Központ madármegfigyelésre hívta a természetjáró, madárkedvelő embereket a Kispiac alatt, a magyarkanizsai Járáson elterülő Kapitány-rét halastóra. Az összegyűlt több mint egy tucat madárkedvelőt Mirjana Rankov törökkanizsai ornitológus, a Szerbiai Madártani és Madárvédelmi Egyesület szakmunkatársa vezette körbe a tavon.  


   2026.05.13.
Bicskei Zoltán az idei Herceg János-díjas

A dr. Silling István nyelvész, író, néprajzkutató, a dr. Mák Ferenc író, irodalom- és művelődéstörténész, a L. Móger Tímea költő alkotta bírálóbizottság 2026. március 20-án egyhangúlag meghozott döntése alapján a zombori Bielitzky Károly Városi Könyvtár a 2026. évre szóló Herceg János Irodalmi Díjat eddigi életművének jelentősége elismeréséül Bicskei Zoltán filmrendezőnek, grafikusművésznek, esszéírónak adományozza.  


 
Keresés
| Oktatás |
 

   2022.09.23.
Lábbuszon és két keréken

Az Európai Mobilitási Hét és az autómentes nap alkalmából a magyarkanizsai Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény környezettudatos közlekedéssel kapcsolatos programokat szervezett az óvoda udvarában, valamint képkiállítást is megtekinthettek az érdeklődők.

A Lábbuszon és két keréken elnevezésű program célja, hogy már óvodás korban elkezdődjön a környezettudatos nevelés. A gyermekek kerékpárral és rollerrel érkeztek az óvodába.

Bicskei Zöldi Rita óvónő szerint nagyon szerencsések, hogy van nekik egy közlekedési pályájuk, ahol a gyermekek biztonságos körülmények között sajátíthatják el a biciklizést.

- A gyermekek számára biztosítunk néhány kerékpárt is, az egyensúlyozó biciklit, amit lábbal tudnak hajtani. Így fokozatosan tudnak a gyermekek évről évre becsatlakozni ebbe a tevékenységbe. Így a városi közlekedésben is nagy segítséget nyújt ez a gyerekeknek – mondta Bicskei Zöldi Rita.

Míg a nagyóvodások a közlekedési gyakorlópályán rótták a köröket, addig a kisóvodások a tornateremben kialakított akadálypályán sajátították el a közlekedés alapjait.

Bús Szuzanna pszichológus elmondta, hogy nagyon élvezték a kicsik a játékot.

- Gólyalábazhatnak, az érzékelő korongokat kipróbálhatják, különböző ügyességi játékokat játszhatnak. Az egész óvoda, de mondhatom, hogy a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény minden épülete rajzkiállítást készített Lábbuszon és két keréken címmel.

Csoportos és egyéni rajzok készültek a biztonságos közlekedés, valamint a környezetvédelem jegyében, melyeket az óvoda folyosóján állítottak ki.

 

Bővebben:

 




Lábbuszon és két keréken