| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Nem csak a színésztáborba lehet még jelentkezni: a XII. Malomfesztivál szervezői önkénteseket és kézműves kirakodókat is várnak az augusztusi rendezvényre.
Légy a Malomfesztivál önkéntese!
Szeretnél egy igazi közösség tagjává válni, és kipróbálni magad új helyzetekben? Még nincs programod augusztusra? A Malomfesztivál szervezői gondoskodnak a nyarad egyik legnagyobb kalandjáról – neked csak annyit kell tenned, hogy jelentkezel önkéntesnek ... |
|
|
Szinte teltházzal üzemel a magyarkanizsai Tiszavirág Kemping, amely már a május elsejei ünnepek előtt megnyitotta kapuit. Azóta folyamatos az érdeklődés: nemcsak Vajdaság különböző településeiről, hanem külföldről is sok természetkedvelő választja pihenése helyszínéül.
Ahogy az elmúlt években, úgy idén is egymást érik a lakókocsik és a sátrak a magyarkanizsai Tiszavirág Kempingben. A helyi Bogić Erzsébet minden évben, amint megnyílik a kemping ... |
|
|
Magyarkanizsai község egyik kis településén, Velebiten szombaton egész napos ünnepséget tartottak. A velebiti helyi közösség és a magyarkanizsai úszóklub szervezésében már kora reggel gyülekeztek a helyi tónál, ahol már évek óta megrendezik a velebiti maratont, ezúttal tizenegyedik alkalommal. A mindig tömeges rendezvényre most is sokan érkeztek Szerbia szinte minden szegletéből, hogy bizonyítsák rátermettségüket. A víz hőmérséklete és az időjárás ... |
|
|
A magyarkanizsai Ifjúsági Iroda, közismert nevén az OZ feladata egybefogni a fiatalokat, közösséget megtartani és építeni. Ennek érdekében az év minden szakában különféle programokat szervez a vezetőség. Erről beszélgettünk Hubai Dáviddal, az iroda vezetőjével, aki elmondta, hogy az első félévük tervezéssel, előkészülettel és munkával telt. Meghatározták a céljaikat, amelyek között az is szerepelt, hogy meglátogassák az általános iskolák nyolcadikosait. ... |
|
|
A magyarkanizsai strand számtalan lehetőséget kínál a kikapcsolódni vágyóknak. Első és legnépszerűbb a Tisza, a homokos, rendezett strand, mellette a sportolási lehetőségek: a homokos röplabdapálya, a SUP-osok, a medencék, az éttermek, a bárok, a kemping, egyszóval minden adott a zavartalan strandidényhez. A közelmúltban azonban aggodalomra adott okot, hogy Zentánál nem szabad fürdőzni, ezért a magyarkanizsaiak is érdeklődtek, hogy vajon ezen a részen biztonságos-e ... |
|
|
|
|
|
|
|

253 centiméter volt a Tisza vízállása a reggeli mérésnél a hivatalos zentai vízmércénél. Ez az állás az átlagos nyári vízállásnál valamennyivel kevesebb, hiszen az aszály erre is kihatással van. Azonban a folyó élővilágában nem okoz gondot a lecsökkent vízszint. A magyarkanizsai szakasznál rengeteg hal van most a vízben. Emellett a strandolók is sok időt töltenek a helyi Tisza-part mellett hűsölve.
A meleg nyári napokat szinte csak vízközelben lehet elviselhetőbbé tenni. A magyarkanizsai homokos Tisza-part közkedvelt a helyiek és a turisták körében is. Már a délelőtti órákban sokan mártóznak meg a hűsítő folyóban.
A Tisza-parton finom ételek és italok is várják a strandolókat. Az egyik kávézóban, ami az idei évben nyitott meg először, egy sajtos-tejfölös lángost 200 dinárért, míg egy limonádét 150 dinárért vásárolhatunk meg.
A Tisza vízszintje Magyarkanizsánál is csökkent az elmúlt időszakban. Ez azonban nincs kihatással a folyó élővilágára, sőt most több hal van ezen a szakaszon.
Sarnyai Csaba horgász szerint kellő mélységek vannak, ahova a halak el tudnak húzódni az oxigéndúsabb vizekbe, a hidegebb vizekbe, nagyobb nyomású vizekbe és lényegében átvermelik ezt az időszakot. Amikor alacsony a vízállás, lassú a sodrása is, kevés a vízhozama, lassan cserélődik a víz, gyorsan felmelegszik, és azért kell a halaknak egy olyan hűvös rész, ahol ezt a kánikulát átvészelik.
A horgászok ebben az időszakban márnára, busára, keszegre horgásznak leginkább.
Bővebben:
Alacsonyan van a Tisza, a strandolókat nem zavarja
|
|
|
|
|
|