
A forróság sem szegi kedvét a cserkészeknek
Vasárnapig, augusztus 7-éig tart az Észak-Bácskai Magyar Cserkész Egyesület által szervezett nyári tábor. Három településről csaknem 40 cserkész és vezető vesz részt az eseményen a Tóthfalu határában lévő régi Oroszi tanyán. A gyerekek Szabadkáról, Martonosról, Kanizsáról és Tótfaluból érkeztek az egyhetes táborba. Sokan már évek óta cserkészkednek.
A tábor ideje alatt nagy hangsúlyt fektettek az őrsi főzésre, a népdaltanulásra, ottjártunkkor pedig épp a számháború játék folyt.
Az Észak-Bácskai Magyar Cserkész Egyesület által megszervezett esemény arra hivatott, hogy a cserkészek bemutassák az egész éven át tanultakat.
Bálint Zoltán, cserkésztiszt elmondta: „Egy cserkésztábornak a célja és a lényege az éves cserkészmunka megkoronázása. Tehát azok a gyerekek, akik mondjuk szeptemberben elkezdtek járni hozzánk cserkészetre, azokkal együtt, akik már évek óta járnak, és amikor lementek az éves cserkészfoglalkozások, akkor erre tesszük rá a koronát evvel a táborral, ami egy nagyon jó dolog.”
Az esemény megszervezését ebben az évben a Magyar Nemzeti Tanács és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Támogatta.
Bővebben:
A forróság sem szegi kedvét a cserkészeknek
|