| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

   2025.11.26.
Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább

Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket. 
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ...

   2025.11.25.
Karácsonyi szeretetcsomagra gyűjtöttek az oromi diákok

Tizedik alkalommal tartották meg a Neked adom jótékonysági délutánt vasárnap Oromon, a Művelődési Otthonban. Az eseményt a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébániai Caritas szervezte, és az oromi iskolás gyerekek léptek színpadra. 
A programban az iskolások harmonikáztak, fuvoláztak, gitároztak, valamint közös koreográfiát adtak elő. A felsősök énekkara is színpadra lépett, kórusban adták elő a Vigyázz a madárra című dalt. 
A szervezők ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2022.07.15.
A diákokat egyre jobban érdekli a szakmunkásképzés

Szerbiában július 14-és és 15-én tartják a középiskolai iratkozást. Magyarkanizsán is népszerű és attraktív szakok közül választhattak a diákok, ennek ellenére a férőhelyek nagy része nem telt be. Meglepően nagy volt viszont az érdeklődés a hároméves szakmunkásképzők iránt. Gyors magyarkanizsai helyzetkép Sterbik Ildikótól, a helyi mezőgazdasági és műszaki iskolaközpont igazgatójától. 

- A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpontban három szakot hirdettünk meg, tehát 90 diáknak a jelentkezését vártuk. Két négyéves és egy hároméves képzést indítunk. Ami az elsőkörös jelentkezéseket illeti tulajdonképpen az egyik szemünk nevet, a másik pedig sír. Kicsit elégedettek vagyunk, ugyanakkor elégedetlenek is. Ami az új szakunkat, a hároméves képzést illeti, a gépjárműszerelői szakot, arra 22 diák jelentkezett első körben, s ez szép eredménynek számít. A négyéves képzésen, a mezőgazdasági technikusoknál 14 diák jelentkezett most. Azt kell, hogy mondjam, hogy ez relatív jó eredmény, hisz a tavalyi évben is 14-en jelentkeztek, tehát nem történt visszaesés a diákok létszámát illetően. Ami meglepetés számunkra, a számítógépes szerkesztői szak a gépésztechnikusoknál, ami nagyon népszerű szak volt az utóbbi években, de most csak 10 diák jelentkezett, s nem tudjuk, hogy ez a visszaesés minek köszönhető. 

- Az eredmények elemzése után az elkövetkező időszakban hogyan módosítják majd esetleg a beíratási terveket, hogy még attraktívabb legyen az Önök iskolája? Hogyan tudnak érvényesülni az oktatási piacon, amikor kevés a diák? 

- Minden évben csökken a nyolcadikos, végzős diákoknak a száma, s minden iskola küszködik a diákokért. Igyekszünk úgymond népszerű szakokat kitalálni, s akkreditálni a számukra. Úgy tűnik, hogy szükségünk lesz még hároméves szakra, mert az iránt egyre nagyobb az érdeklődés. A jó szakma sokat ér, s egyre több diák orientálódik a hároméves képzés felé. 

- Milyen szakmákon gondolkodnak? 

- A mezőgazdaság területén kellene lépnünk, tehát a mezőgép kezelő-szerelő, az úgynevezett traktorista szak irányába, de egy lányos szakma is kellene három éven, mert nekik most keveset tudunk felajánlani. 

- Az iskolának az a legjobb reklám, amikor a diákok a különféle versenyeken díjakat szereznek. Az Önök iskolája az utóbbi években rendkívüli eredményeket ért el főleg az informatikai versenyeken. 

- Pont emiatt volt nagyon nagy meglepetés a jelentkezők alacsony száma, hogy csak 10-en jelentkeztek gépésztechnikusnak. Ők eddig mindig nagyon jól szerepeltek belföldön és külföldön is, sőt, országos első és második helyezéseket hoztak. 

- Mire számítanak a pótiratkozási időszakban? 

- Nagyon remélem, hogy lesznek még jelentkezőink. 

Bővebben: 




Magyarkanizsa: A diákokat egyre jobban érdekli a szakmunkásképzés

46 diák jelentkezett a magyarkanizsai középiskolába