| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A jogot nem magolni kell, hanem érteni – vallja Nyilas Mihály, akit nemrég a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntettek ki. Úgy véli, a szabályokat csak akkor lehet jól alkalmazni, ha az ember az élethelyzeteket is látja mögöttük. Ez a szemlélet kísérte végig bíróként, ügyvédként és közéleti szereplőként is. Életútinterjúnkban az oromi indulásról, a pályakezdésről, a politikába kerülésről, az oktatásról, a kisebbségi jogokról és a vajdasági ... |
|
|
Új sportpályával, nagyobb árnyékolós területtel készülnek, míg a kempingrész ebben az évben is várja a természetbarátokat. A fürdőzés mellett számos lehetőség is adott a kikapcsolódáshoz. Számos fejlesztést is megvalósítanak az illetékesek.
A május elsejei ünnepek után veszi kezdetét igazán az élet a Tisza-parton. Éves szinten a folyó magyarkanizsai szakaszán több ezren fordulnak meg kirándulni, fürdőzni, kikapcsolódni. Ezért az ...
|
|
|
Májusban ismét lehet cserkészkedni Magyarkanizsán. Több év kihagyás után újból megalakult a helyi cserkészcsapat. A foglalkozásokra már nagyban készülnek a helyi cserkészek.
Egyelőre még csendes a cserkésztábor helyszíne a Tisza-parton, de hamarosan minden szombaton foglalkozásokat tartanak itt a hat évnél idősebb gyerekek és a felnőttek számára. Elsősegély, tájékozódás, csomókötés, kenu és csónakos kirándulások várják az ...
|
|
|
Magyarkanizsán és Zentán is mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki rendezett, újabb építésű ingatlant szeretne vásárolni. Ilyen házat és lakást ugyanis nem túl sokat árulnak ezeken a településeken, ezért az áruk magas. Felújítandó, régebbi ingatlant viszont olcsóbban is vásárolhatunk, ezek renoválása azonban szintén nem kíméli majd a pénztárcát.
Az orosz-ukrán háború kitörését követően nagyon sok külföldi állampolgár érkezett ... |
|
|
Teljes gőzzel készülnek a majálisra Magyarkanizsán. A Tisza-parton kempingezési, sportolási lehetőségek, vidámpark, gasztronómiai élmények várják majd a látogatókat a május elsejei ünnepek alatt.
Az utolsó simítások zajlanak a magyarkanizsai Tisza-parton, de már most látszik, hogy néhány nap múlva megtelik élettel a terület. Baráti társaságok és családok népesítik majd be a partot, ahol előkerülnek a bográcsok, a grillsütők, és egész napos ... |
|
|
|
|
|
|
|

Mintegy húsz 7 és 14 év közötti lány vesz részt a Nyers István Akadémia Sportegyesület táborában, az edzések pedig az újonnan felépült sportcsarnokban zajlanak. A sportegyesület egyébként szeptembertől elindítja a kézilabda osztályát is.
Nagyban folyik az edzés, a lányok napi szinten kétszer másfél órát töltenek el a teremben. A magyarkanizsai Mészáros Zsóka négy éve kézilabdázik, így nem volt kérdéses, hogy részt vesz a táborban. „Élvezni lehet ezt a sportot, szóval megvan az az élmény, amikor a labda bemegy a kapuba, az a gól, és egyszerűen felfoghatatlan érzés, hogy milyen öröm, legalábbis nálam. A csapatmunka is, összehozza az embereket ez a sport” - mondta.
A tábor vasárnap, július 3-án kezdődött, az alapoktól indultak, hisz a legfontosabb, hogy a gyerekek megismerjék és megszeressék a kézilabdát - véli Ivković Balázs, a Magyarkanizsa Kézilabda Klub edzője.
A tábor nem titkolt célja, hogy toborozza a lányokat, ugyanis szeptemberben a Nyers István Akadémia Sportegyesület berkein belül kézilabda szakosztály indul, az adai Halász József Női Kézilabda Klubbal és a Magyarkanizsa Kézilabda Klubbal közösen. A hely adott, ugyanis elkészült a sportcsarnok, ahol minden feltétel biztosított a megfelelő edzések megtartásához.
Utasi Jenő, a Nyers István Akadémia Sportegyesület elnöke elmondta: „Mivel ez a lehetőség adatott, ezért úgy gondoltuk, hogy a foci mellett az akadémia megnyitja a bejegyzett szakosztályát. Aktivizáljuk a kézilabdára, és erre van egy szakemberünk, Ivković Balázs Magyarkanizsáról, aki elvállalta, és hát az adottság már megvan, van termünk, van szakemberünk és most már kellenek a lányok hozzá.”
A tábor csütörtökön zárul. Az érdeklődők a Nyers István Akadémia honlapján informálódhatnak a szakosztályba való jelentkezésről.
Bővebben:
Toborzó kézilabdatábort tartanak Tóthfaluban
Megnyílt az új sportcsarnok Tóthfaluban
|
|
|
|
|
|