| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Október 23-án, az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepén a horgosiak is tisztelegtek a hősök emléke előtt. A falu központjában lévő emléktáblánál az egybegyűltek közösen elénekelték nemzeti himnuszunkat. Ezt követte a horgosi diákok megemlékező összeállítása, majd Vass Zoltán történész ünnepi beszédét hallgathatták meg a tiszteletadók.
– Nem egyszerű ünnep ez. Nehezebb hozzá kulcsot találni, mint más történelmi pillanatokhoz. ... |
|
|
Milutinovity Attila oromi termelő még 2009-ben kiérdemelte a dohánybajnok elismerő címet, akkor ugyanis ő adta át a legtöbb és kiváló minőségű burley típusú dohányt a JTI vállalatnak. Akkoriban nyolc hold jó oromi földbe palántálta a növényt, mára pedig csak az változott, hogy még nagyobb területen termel, de a minőség továbbra is kifogástalan. Ahogy Attila elmesélte, munka az aztán bőven van, és meg lehet belőle élni. A falu szélén lévő takaros házuk ... |
|
|
A második generáció kezdte meg az idén ősszel a tanulmányait Horgoson a felnőttoktatásban. Idén 52 tanuló jár a helybeli Fészek napközibe, hogy esti tagozaton fejezze be az általános iskolát. Diákok nemcsak Horgosról, hanem a környező településekről is érkeznek. A tartományi oktatási titkárság támogatásának köszönhetően mostantól korszerű digitális eszközök segítik a tanítást.
Gulyás Oldal Anitát, a horgosi Kárász Karolina Általános ... |
|
|
A magyarkanizsai Nektár Méhészegyesület meghívására Dr. Hegedűs Dénes, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület szakmai elnökhelyettese tartott előadást a városháza dísztermében. A méhészeti témák mellett, szót ejtett a mezőgazdasági termelők felelősségvállalásáról is.
Dr. Hegedűs Dénes hosszú és részletes előadásában azokra az extrém környezeti változásokra is kitért, amelyek a méhlegelőket érintik. Rámutatott, hogy a méhek ... |
|
|
Magyarkanizsa község kis települése, Ilonafalva két nagy rendezvényt tudhat magáénak. Az egyik a juhászok találkozója, a másik pedig a behajtási ünnep. Mindkettőre igény mutatkozik, és nagy a látogatottsága, többen jönnek el ezekre a rendezvényekre, mint amennyien a faluban laknak. Legutóbb múlt vasárnap telt meg a Járás emberekkel, valamint jószággal is, hisz másodszor tartották meg a Behajtási Ünnepet és Csikósfesztivált, amely kezdetben Tóthfaluban zajlott, ... |
|
|
|
|
|
|
|

Könnyed, nyári dallamok csendültek fel a magyarkanizsai Cantilena Kamarakórus előadásában június 30-án este. Az évadzáró hangversenyen a népdaloktól kezdve a komolyabb művekig minden hallható volt.
A Cantilena Kamarakórus ezúttal a magyarkanizsai Városházán adott színvonalas koncertet. Mint mindig, most is gyönyörű dallamokkal töltötték meg a teret. A helyiek szívesen járnak el a hangversenyeikre.
A kórus tagjai heti rendszerességgel találkoznak és próbálnak. Jelenleg 15 tagot számlálnak és a mostani koncert alkalmával igyekeztek megidézni a nyár és a nyári esték hangulatát.
Tolnay Ilona, karnagy elmondta: „Egy kakukkos, bogaras, vidám és hangos nótázását terveztünk, énekelünk. Bejárjuk az erdőt, mezőt, egy kicsit szerelmesek is leszünk, meghallgatjuk a madarakat is, és erről fogunk énekelni. Egy vidám hangulatú estét szeretnénk a közönségünknek ajándékozni.”
A kamarakórus most egy kis szünetre megy, de ősszel újult erővel készülnek majd az újabb fellépésekre, a helyiek nagy örömére.
Bővebben:
Könnyed nyári dallamok
|
|
|
|
|
|