| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Linzben vettek át a lángot, amely a béke hírnöke és egészen december 24-ig kell őrizni. A szabadkai cserkészek Horgoson szentmise keretein belül mutatták be.
A betlehemi békelángot december 6-án a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség kilencfős küldöttsége vette át az ausztriai Linzben. Idén egy Florian nevű fiú a Lánggyermek, aki átadta a béke lángját.
Magyar Dániel, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség elnöke elmondta: „Egy Florian ... |
|
|
Folyamatos az önkéntes tűzoltók továbbképzése Magyarkanizsa községben. Legutóbb 20 horgosi, martonosi és magyarkanizsai önkéntes vizsgázott le.
Magyarkanizsa község területén eddig 120-an végezték el a képzést. Ezek az előadások kiemelten fontosak, hiszen a község kevés hivatásos tűzoltóval rendelkezik, mindeközben nagy területet kell nekik lefedni.
Magyarkanizsa községben korosztálytól függetlenül mintegy 500 önkéntes tűzoltó ... |
|
|
Nem csak az ötletet, hanem a pogácsát is kisütötték a magyarkanizsai szombaton. Cseszkó Ibolya, az ismert cukrászmester, tanár már évek óta tart műhelymunkákat, ahol az érdeklődők eltanulhatják a sütikészítés fortélyait. Ezúttal Luca-pogácsa workshopot szervezett Magyarkanizsán, a professzionális konyhájában, ahol a remekek készülnek. Ibolya elmondta, hogy az együtt sütés öröme egybekovácsolja a résztvevőket minden alkalommal, és most se volt ez másként.
|
|
|
A Vajdasági Birkózóakadémia birkózóiskoláinak bajnokságát tartották meg ma Magyarkanizsán az U-9, U-11, U-13 és U-15 korosztályok részvételével fiúk és kislányok számára, majd délután a legeredményesebb sportolókat ünnepelték meg az Akadémia karácsonyváró ünnepségén.
A rendezvényen mások mellett megjelent Németh Szilárd, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, Süle László, az Akadémia igazgatóbizottságának az elnöke, Juhász Bálint, a ... |
|
|
A határ menti térségben élők élet- és vagyonbiztonságának növelése érdekében indult magyar–szerb katasztrófavédelmi projekt uniós támogatással.
Nógrádi Zoltán (Fidesz–KDNP), Mórahalom polgármestere a 4,85 millió eurós költségvetésű projekt szerdai nyitórendezvényén elmondta, a 2028 augusztusáig tartó program célja a katasztrófavédelemmel foglalkozó szervezetek reakcióképességének javítása, az infrastruktúra korszerűsítése, ... |
|
|
|
|
|
|
|

Tamási Áron Boldog nyárfalevél művét dolgozta fel a marosvásárhelyi Spektrum Színház és a Maros Művészegyüttes. Az előadást május 8-án a magyarkanizsai nézők is megtekinthették a Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény színháztermében
Tamási Áron egyik legjellegzetesebb test és lélek egységéről szóló műve került bemutatásra. Zenés-táncos előadást láthatott a nagyérdemű.
Az előadás a Tamási Áron-emlékév keretében valósult meg, ugyanis 125 éve született az író. Tamási Áron az erdélyi és az egyetemes magyar irodalom egyik kiemelkedő alakja. Török Viola rendező kiemelte, a műnek nagyon aktuális a mondanivalója, a népzene által pedig a ki nem mondott szavak, érzések megelevenednek. Elmondta: „Mindenki hozzá van szokva a népszínművekhez és azok hangulatához, de mi feldolgozásunk egy kicsi más, modern, mert kevesebb a szöveg, de ugyanakkor több a tánc, és ezáltal a táncot is egy magasabb rangra emeltünk, mert költői képek kifejezésére használtuk.”
A marosvásárhelyi Spektrum Színház és a Maros Művészegyüttes zenés, táncos előadás módjának köszönhetően a néző, nem csak a mű mondanivalójával, hanem az erdélyi hangulattal is megismerkedhetett.
Bővebben:
A Boldog nyárfalevél a Cnesa színpadán
|
|
|
|
|
|