| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.21.
Martonoson is megemlékeztek az államalapításról

Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották. 


Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet. 


A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...

   2026.08.21.
Szent István királyra és az államalapításra emlékeztek Horgoson is

Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét. 


A szentmisét ...

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

 
Keresés
 

   2022.02.09.
Épül, szépül Orom

Megvalósult projektekből, beruházásokból Oromon sincs hiány. A helyi közösség igyekszik minden évben a lehetőségeihez mérten fejleszteni a kis közösséget. A helyi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület pedig folyamatosan szervezi a programokat. 

A helyi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület jóvoltából a tavalyi évben is számtalan program meg tudott valósulni. Citeraoktatás is zajlik az egyesületnél, emellett a sakk-klub is folyik, továbbá népi viseleteket is tudtak vásárolni. 

Az oromi helyi közösség területén található három településen tavaly földes utak is megújultak, emellett pedig több intézmény épületére is kétnyelvű táblák kerültek ki. Továbbá a helyi közösség jóvoltából négy közmunkaprogramban tevékenykedő személyt is tudtak alkalmazni. 

Lékó Róbert, a HK elnöke elmondta: „Újfaluban szeretnénk aszfaltozni két utcát, a Jókai Mór utcának egy részét, valamint a Móricz Zsigmond utcát. Oromon a vasúton túli utcákat szeretnénk koptatóréteggel ellátni. Ide tartozik a Nikola Tesla, a Radnóti Miklós, a Szarvas Gábor, az Ivo Andrić, a Móra Ferenc. Völgyesen pedig egy földes utat szeretnénk szintén kővel leborítani.” 

Egyéb tervekből sincs hiány az oromi helyi közösség részéről, ugyanis az itteni medencét szeretnék majd megújítani. Készítenének egy kisebb medencét a gyerekeknek, egy nagyobbat a felnőtteknek és a szűrőrendszert is szeretnék majd megújítani. 

Bővebben: 




Épül, szépül Orom