| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.09.
Kimeríthetetlen zeneszeretet

A magyarkanizsai nyugalmazott zenepedagógus, karnagy, Losoncz Piroska odaadó és szerteágazó munkáját nemrég a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség Magyar Életfa díjjal ismerte el. A pedagógus 2022-ben átvette a Magyar Bronz Érdemkeresztet, de felsorolni is nehéz lenne, mennyi mindent ért el a pályája során, és a hatására hányan léptek a zene útjára. 
* Hogyan került közel a zenéhez, és milyen élmények vezették később a zenetanári pálya felé? 

   2026.02.09.
Nehéz helyzetben a szerbiai sertéstenyésztés

Élősúlyban a sertés kilónkénti felvásárlási ára jelenleg 150 dinár, míg a boltokban feldolgozva 700 dinár körül mozog, de helyenként ez akár több is lehet. 
Az ágazat behozatalra szorul - mondják a felvásárlók. A szomszédos országokban még olcsóbban hozzá lehet jutni a termékekhez, miközben Szerbiában sajnos a nagyobb farmok is konkurenciát jelentenek a kis termelőknek. 
Egy magyarkanizsai hentesüzletben minden finomság megtalálható. ...

   2026.02.06.
Mezőgazdasági támogatások naptára

Alig pár napja jelent meg a mezőgazdasági minisztérium támogatási naptára, de máris kérdések merülnek fel a termelők részéről. A gazdák tartanak a kifizetések csúszásától. 
Közben az illetékesek szerint a naptár közzétételével teljesült a gazdálkodóknak tett egyik legfontosabb ígéret, amely arra vonatkozott, hogy az agrárpolitikának kiszámíthatónak és egyértelműnek kell lennie. 
A termelők most először kapnak előre átfogó képet ...

   2026.02.06.
Lakhatás és jövő

A Vajdasági Magyar Szövetség Ifjúsági Fóruma február 5-én, csütörtökön este Magyarkanizsán a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban tartotta meg a Lakhatás, lehetőség, jövő című panelbeszélgetés következő állomását. Az eseményen a résztvevőket a Vajdasági Magyar Szövetség szakpolitikusai és Prosperitati Alapítvány munkatársa tájékoztatta, akik beszámoltak az aktuális pályázatokról és hitelprogramokról.  
Az eseményen ...

   2026.02.05.
Új korszak a magyarkanizsai mozizásban

Egyre népszerűbb a mozi Magyarkanizsán. Számos magyar és nemzetközi film is bemutatásra került már a helyi Művészetek Háza mozitermében. 2024-ben teremtődtek meg a feltételek, hogy aktuális filmek is bemutatásra kerülhessenek az intézményben. A legtöbb film magyar szinkronnal is bemutatásra kerül. 
Egymást követik a jobbnál jobb mozifilmek Magyarkanizsán. A Művészetek Háza mozitermében az elmúlt hónapokban több nagyszabású film is bemutatásra került. ...

 
Keresés
 

   2022.02.08.
Támogatások a magyarkanizsai Egészségháznak

A járványügyi helyzet miatt továbbra is nagy nyomás nehezedik a magyarkanizsai Egészségházra. Szemorvoson és tüdőorvoson kívül nincs hiány szakorvosból, viszont általános orvosra szükség lenne, ugyanis napról napra egyre többen keresik fel a helyi Covid-rendelőt. 

Gyólay Karolina, az Egészségház igazgatója elmondta, hogy sajnos ennek a falvak látják kárát. Ott kell csökkenteni a rendelések számát heti szinten, hogy megoldják napi szinten azt, hogy a Covid-rendelőben legyen orvos és elegendő nővér, valamint az immunizációs ponton is.  

A tartományi kormány támogatásának köszönhetően az elmúlt 2 évben 2 mentőautót kapott a magyarkanizsai Egészségház, amelynek munkáját a helyi magánvállalkozók is segítik adományaikkal. A közelmúltban egy magánvállalkozótól 1 millió dináros támogatást kapott, amelyet a Covid-rendelő munkáját segítő eszközök beszerzésére fordítanak. 

Egy Magyarkanizsai magáncég 1 millió dináros donációval fog hozzájárulni a Covid-rendelő munkájához. Biztosít négy pulzoximétert, két lélegeztetőgépet, egy defibrillátort és egy EKG-t, amire igen nagy szükségük van, ugyanis vannak olyan esetek, amikor olyan súlyos tünetekkel érkezik a páciens, hogy újra kell éleszteni. 

Magyarkanizsa önkormányzata az idei évben három személyautót vásárolt a terepen dolgozó orvosok és egészségügyi nővérek számára, valamint 650 ezer dinár értékben új informatikai eszközökkel gazdagodik az Egészségház. 

Bővebben: 




Támogatások a magyarkanizsai Egészségháznak