|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
A hétvégén, a Szent István-napi ünnepségsorozat részeként, a tóthfalusi tájház Magyarkanizsára költözött. A Dobó Tihamér Képtár falai között most olyan tárgyak láthatók, amelyek korábban Tóthfaluban meséltek a múltról.
Az érdeklődők megtekinthetik a paraszti világ mindennapjait idéző használati eszközöket, bútorokat, berendezéseket, dísztárgyakat, valamint korabeli ruházati cikkeket. A kiállítás célja, hogy közelebb hozza a látogatókhoz ... |
|
Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ... |
|
Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.
A csapatokat a Vajdasági ... |
|
Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett.
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt.
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ... |
|
A megmérettetésre összesen 24 csapat nevezett. A párosok a héten minden délután pályára lépnek, hogy eldöntsék az idén ki lesz a legjobb.
Évről évre egyre több csapatot vonz a lábteniszbajnokság a magyarkanizsai Tisza-partra. Idén közel ötvenen neveztek be, akik mind győzni érkeztek. Sokan közülük rendszeresen sportolnak, de mint mondják, ez még nem feltétele a helyezésnek, ugyanis a csapatok egyre jobban fejlődnek.
Dalibor Crkvenjakov ... |
|
|
|
|
|
|
|
Minden az ünnepi készülődésről szól most a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ és az Együtt Veled Értük Értelmi és Testi Fogyatékosok Érdekeit Védő és Segítő Egyesület közös székházában működő napköziben, vagy ahogy mindenki ismeri, a Bárkában Magyarkanizsán.
Karácsonyi dalok mellett ünnepi hangulatban folyik a munka a Bárkában. Képeslapok, borítékok, különböző díszek, ünnepi terítők, ajándéknak való kellékek készülnek. Minden felhasználó megtalálja a neki tetsző foglalkozást. Az intézmény varrodájában sem állt a munka. A gölöncsérműhelyből mindig igazi különlegességek kerülnek ki. Az asztalok most tele vannak szebbnél-szebb karácsonyi dísztárgyakkal. Szalvétagyűrűk, fenyőfa formájú díszek, angyalkák is találhatóak itt, de a kis Jézust és szüleit ábrázoló dísz is készült már a műhelyben.
A napközi műhelyeiben folyamatosan zajlanak a foglalkozások, egész évben. Karácsonykor sincs ez másként. Ugyanakkor nagy hangsúlyt fektetnek a beszélgetésekre is.
Szakács Ibolya pszichológus azt mondja: „Nekünk elég a jó a napirendi beosztásunk. Nagyon fontos, hogy beszélgessünk arról, hogy mi történt tegnap, és odafigyeljünk arra, hogy mit mond a másik.”
Az intézményben készült ünnepi alkotások egyébként megtekinthetőek és megvásárolhatóak a napköziben, a Facebook-oldalukon vagy a helyi Turisztikai Információs Központban.
Bővebben:
Karácsonyi készülődés a Bárkában
|
|
|
|
|
|