| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.09.
A Magyarkanizsai Gyógyfürdő is bemutatkozott a balneológiai világkongresszuson

Első alkalommal adott otthont Szerbia a balneológia és klimatológia területét érintő témák világkongresszusának. 


A banja koviljačai gyógyfürdőben megtartott nemzetközi szakmai találkozón a világ számos országából érkezett kutatók és orvosok osztották meg tapasztalataikat a gyógyvizek, gyógyiszapok és a klímaváltozás egészségügyi hatásai kapcsán. 


Dr. Klímó Attila, a Magyarkanizsai Gyógyfürdő főorvosa elmondta: ...

   2026.06.08.
Árvízvédelem és mezőgazdasági tüzek kezelése

Az árvízvédelemről és a mezőgazdasági tüzek kezeléséről szerezhettek elméleti és gyakorlati tudást a vajdasági önkéntes tűzoltók Magyarkanizsán. 


A Jerico IPA-projekt keretében megszervezett haladó képzés célja a határ menti térség felkészültségének erősítése a klímaváltozás és az emberi tevékenység okozta veszélyhelyzetekkel szemben. A Délvidéki Önkéntes Tűzoltó Hálózat 46 tagszervezetének képviselői magyarországi szakemberek ...

   2026.06.02.
Önkéntes tűzoltók mutatkoztak be az oromhegyesi Traktorfesztiválon

Az oromhegyesi XVIII. Traktorfesztivál adott otthont a JERICO IPA-projekt nyílt napjának. Az eseményen az érdeklődők testközelből ismerkedhettek meg az önkéntes tűzoltók munkájával és a katasztrófavédelem világával.  


A rendezvény egyik leglátványosabb programpontja az égő gépjármű oltásának bemutatója volt. Emellett hagyományőrző tűzoltó-bemutató, tűzoltó jármű- és felszereléskiállítás, valamint az önkéntes tűzoltóság ...

   2026.06.01.
Orom lett a Kishuszár Vágta győztese

Vajda Anna és BT Coco Chanel nevű lova bizonyult a leggyorsabbnak, és magabiztos teljesítményével megnyerte a kishuszár futamot a 14. Vajdasági Vágtán. Győzelmének köszönhetően kivívta a részvétel jogát az idei szilvásváradi Nemzeti Vágtán, ahol Vajdaságot képviselheti. 


Vajda Anna, a Kishuszár Vágta győztese elmondta: „Mi nemrég kezdtünk el együtt dolgozni, de annyi idő alatt szerintem nagyon jól össze tudtunk szokni, bár igaz, hogy ...

   2026.06.01.
Újra megnyitott a Lepkeotthon

A különleges családi gyűjteményben több lepkefaj, lepkehernyók, és sáskák is megtekinthetők. 
A tulajdonosok idén egy kibővített, nagyobb területtel készültek, ahol a színpompás lepkék mellett közel százféle virág is várja az érdeklődőket. A Lepkeotthon egész nyáron, egészen az őszi hónapokig fogadja látogatókat Magyarkanizsán. 


Rekecki Csaba elmondta: „Nagyon sokan megkerestek minket a Facebookon, és reméljük, hogy ...

 
Keresés
 

   2021.11.22.
70 facsemete került a földbe Martonoson

A helyiek közösen vettek részt az akcióban. A Mi Kis Falunk Martonos Egyesület sikeresen pályázott a Magyar Nemzeti Tanácsnál, így 30 ezer dinár értékben vásárolhattak csemetéket. 

Helyi összefogással valósult meg a faültetés. A lakosok mellett a helyi horgász és a motoros egyesület tagjai is részt vettek a munkaakcióban. A helyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület a fák öntözését vállalta magára. 

Dencs Valéria, az egyesület alapító tagja elmondta, olyan helyen ültették el a csemetéket, ahol korábban kivágták, kitermelték a fákat. A most elültett csemeték szibériai szilfák, ami gyorsan növő típus. 

A legutolsó faültetési akció a faluban 2019-ben volt, akkor 110 facsemetét helyeztek a földbe. 

Horváth Gergely, Martonos HK elnöke elmondta, a területen korábban is erdő volt, és szeretnék újra beerdősíteni azt, és a falu környékét is, hogy a levegőt szűrje, ami jön a rétből, a port lefogja, szelet lefogja. A levegő tisztább, a falu pedig szebb lesz. A következő faültetési akciót Kishomokon tartják - tette hozzá a helyi közösség elnöke. 

Bővebben: