| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.03.18.
A Bábvilág kapujában

A Bábvilág kapujában elnevezéssel tartottak továbbképzést Tóthfaluban a topolyai Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény közös szervezésében. Az eseménynek a helyi óvoda adott otthont. 


Tótfaluban első alkalommal szervezték meg az eseményt, amelyen elsőként a helyi óvodás gyerekek A kis gömböc című bábelőadást tekinthették meg a magyarkanizsai Bóbita Bábcsoport előadásában. 

   2026.03.17.
Papírszínházi foglalkozás Horgoson

Interaktív mesefoglalkozást tartottak a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárában. A programban a Kárász Karolina Általános Iskola harmadikosai vettek részt. 


A különleges, papírszínházi foglalkozást a topolyai Juhász Erzsébet Könyvtár gyermekrészlegének könyvtárosa tartotta. 


A foglalkozás témája Janikovszky Éva Bertalan és Barnabás című műve volt. Feldolgozása kártyák segítségével, közös játékkal ...

   2026.03.16.
Középiskolák Börzéje Magyarkanizsán

A környező települések középiskoláit, gimnáziumait és lakhatási lehetőségeit ismerhették meg a hetedik és a nyolcadik osztályos tanulók Magyarkanizsán. 


A Középiskolák Börzéjét már 14-dik alkalommal szervezte meg a helyi Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola. Az Ady épületében szervezték meg az eseményt, ahol az osztálytermekben egy-egy középiskola, gimnázium kapott helyett. A gyerekek így közel két órán át ismerkedhettek az intézményekkel. 

   2026.03.16.
Lelki megújulás

Horgoson zajlott március 14-én, szombaton a Szabadkai Egyházmegye nagyböjti bűnbánati napja, melyre a környékből és távolabbról is sok hívő érkezett. A bevezető imádsággal kezdődő eseményt a Havas Boldogasszony Római Katolikus templomban tartották, ezt követően pedig a szegedi Ft. Dr. Serfőző Levente atya előadására került sor. 
Ezután keresztutat jártak a Kálvárián, majd szentségimádással, gyónással és zsolozsmával folytatódott a lelki nap, ...

   2026.03.16.
Pályázatok tömkelege

Pénteken Oromhegyesen gyűltek össze azok a helyi és környékbeli gazdák, akik a pályázati lehetőségekről szerettek volna bővebben érdeklődni. Erre alkalmuk is nyílt, ugyanis Juhász Attila, mezőgazdasági államtitkár és Tóth Zoltán, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes számolt be az időszerű és a közeljövőben várható köztársasági és tartományi pályázatokról. A Vajdasági Magyar Szövetség szervezésében megvalósult fórum oromhegyesi állomása ...

 
Keresés
 

   2021.11.18.
Fotók Horgosról, a Gyűrűk urának elvarázsolt világából

Fények és árnyak meglepő játéka, amelyek kulisszaszerű látványt nyújtanak a romos épületeknek, sok mindent átélt, vén fák, amelyek göcsörtös törzséről meglepő arcok néznek vissza a szemlélőre. 

A horgosi Berényi Szalma Kornélia szívesen készít mesebeli, szürreális fotókat, a különleges látásmódban készített faarcok szinte életre kelnek. A groteszket egy leheletnyi sötét fantáziával fűszerezi, mintha a Gyűrűk urának titokzatos erdőjébe kívánná elkalauzolni a tárlat látogatóit. 

Tárlata a hónap végéig tekinthető meg a horgosi művelődési házban. A kiállítás kapcsán beszélgettünk Berényi Szalma Kornéliával. 

- Profin megszerkesztett képek, pedig amatőr fotósnak mondja magát. Mióta foglalkozik fényképezéssel? 

- Körülbelül másfél éve kezdtem mobiltelefonos fotózással foglalkozni, teljesen autodidakta módon. Elsősorban arra éreztem késztetést, hogy a környezetemet, a szülőfalumat, Horgost valamilyen módon megörökítsem. Néhai édesapám festőművész volt, én pedig fiatal koromban Szabadkán, irodalmi szárnypróbálgatásaim során, verseimmel, novelláimmal részt vettem a kulturális életben. Tehát mindig az életem része volt a művészet. Most a fotózásban találtam meg a lehetőséget. 

- A Kamarás erdő épületeit, a horgosi vasútállomást ismertem fel a fotókon. Az emblematikus épületekre helyezi a hangsúlyt? 

- Először csak kattintgattam mindarra, ami tetszett nekem. Nagyon hamar, pár hét után rájöttem, hogy én nem édes kiscicákat és kutyákat rózsaszín masnival, meg virágokat fogok fotózni. Megtaláltam magamat a szürrealista és dadaista fotózásban. Ez azt jelenti, hogy például adott egy természeti kép vagy egy fa és én azt át akarom alakítani egy nemlétező világgá. Energiát szeretnék megmutatni, mert én érzem az energiát ezekben a természeti helyekben vagy régi épületekben. A romfotózás lett az egyik kedvencem, a másik pedig a fotógrafika. Ezekben találtam meg magam. A képeimet tehát olykor alakítom. Nekem nagyon tetszik a Gyűrűk ura világa, mert olyan meseszerű, szürrealista. Ilyen hatást akarok elérni velük. 

Bővebben: 




Fotók Horgosról, a Gyűrűk urának elvarázsolt világából