| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa község szinte majdnem minden településén jó szolgálatot tesznek az önkéntes tűzoltók. A hivatásosak nincsenek elegen, ezért sokszor az önkéntesek segítenek kisebb és nagyobb tűzeseteknél is. A községben ebben az évben is sok munkájuk akadt, ugyanakkor arra is van erejük, hogy távolabbra is elmenjenek, hisz a tűzoltó ott segít, ahol csak tud. Ahol nagy a baj, ott minden segítő kéz jól jön. A közelmúltban értesülhettünk az országban pusztító ... |
|
|
Évek óta a magyarkanizsai strandot tartják a legrendezettebbnek és legszebbnek a Tisza szerbiai szakaszán. Igazán bőséges a pluszkínálat is, nem csupán a fürdési lehetőség csalogatja a felfrissülni vágyókat. A közelmúltban egy minigolfpálya is megnyitotta kapuit. Nagy Anikó és Csanádi Bertalan családi vállalkozása, az Amigo egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ahogy a család tagjai mesélték, már régóta kacérkodtak ezzel a lehetőséggel, és az idén belevágtak, ... |
|
|
A horgosi karaula valamikor a határőrség fontos bázisa volt, most már csak szeméttel van tele.
Ha átengednék a vadászegyesületeknek, meg lehetne menteni a karaulák épületeit, mondta Srđan Arsić, a horgosi határőrház (karaula) előtt állva, nem tagadva, ma is erős érzelmek kötik a területhez, ugyanis ő volt ennek a karaulának a parancsnoka. Nagyot sóhajtott, majd kiemelte: innen lefelé egészen a Holt-Tiszáig, a másik irányban egészen fel, Királyhalomig, ... |
|
|
Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották.
Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet.
A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...
|
|
|
Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét.
A szentmisét ...
|
|
|
|
|
|
|
|

A horgosiak remélik, hogy a vasútvonal kiépítésével gazdaságilag is fellendül a település, emellett jelentős könnyítés ez azoknak a polgároknak, akik gyakran utaznak Szabadkára, illetve Szegedre.
A Magyarországra ingázó munkások ezáltal gyorsabban átkelhetnek a határon. A változásokról Tóth Zoltánt, a horgosi Helyi Közösség Tanácsának elnökét kérdezte a vajdasági RTV riportere.
Tóth Zoltán elmondta, hogy a tervek szerint Horgos területén négy vasúti átjáró lesz, amelyet automatizált sorompóval látnak el. Valamint lesz egy gyalogos és egy kerékpáros alagút, de megújul majd a vasútállomás épülete is.
Nagy ütemben folynak a munkálatok, a régi vasút alapjait teljesen eltávolították és feltöltötték az új nyomtávot, hamarosan pedig lehelyezik az új sínpárokat. Tóth Zoltán tanácselnök elmondta, hogy a tervek szerint az új sinpárok bevezetnek majd a leendő ipari park területére is, ezáltal az ott gyártott termékeket vasúton tudják majd tovább szállítani.
Fontos még megemlíteni a vasúttal párhuzamosan kiépülő kerékpárutat. Az elmúlt időszakban hét utca mart aszfaltaltozása is megtörtént, három utcában pedig kiépült a szennyvízhálózat – tette hozzá a tanácselnök.
Bővebben:
Zajlanak az építkezési munkálatok Horgoson
|
|
|
|
|
|