|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Magyarkanizsa község tizenhárom településének egyik legkisebbje Újfalu, mely Orom Helyi Közösséghez tartozik. Az egykor sűrűn lakott falucska fő vonzereje a helyben működő mezőgazdasági létesítmény volt, mely szinte az összes lakosnak munkát adott. Mára azonban az ott élők száma is megcsappant, a birtoknak sincs már meg az eredeti funkciója, de még mindig ugyanolyan kis, szerethető falu, mint volt egykoron. Az emberek ismerik egymást, szinte kis családként élnek, ... |
|
A Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény óvodásai pénteken színes aszfaltrajzokkal díszítették ki a magyarkanizsai városháza előtti teret. Minden évben a gyermekhét keretében az aszfaltrajzolás is egy program a kicsiknek, amit általában ajándékokkal köszön meg nekik az önkormányzat. Fejsztámer Róbert munkatársaival együtt látogatott ki a városháza előtti térre, ahol gyerekeket labdákkal és játékokkal ajándékozták meg.
Márta Ottilia, ... |
|
Továbbra is igényelhetik a megvásárolt üzemanyag után a literenkénti 50 dináros támogatást a mezőgazdasági termelők, valamint a bérleti szerződések meghosszabbítása is aktuális. A falugazdászok arra kérik a bejegyzett gazdaságokat, hogy ezeket a folyamatokat ne hagyják az év végére, hiszen az eAgrár rendszernek is idő kell, míg az adatokat feldolgozza.
Folyamatosan érkeznek a gazdák a magyarkanizsai falugazdász irodába. Ugyanis egész éven át figyelemmel ... |
|
A Vajdasági Magyar Mozgókép Napja alkalmából újra megszervezik a Vajdasági Magyar Filmek Fesztiválját október 8. és 10. között. A filmeket Szabadkán, Magyarkanizsán, Újvidéken, Adán, Zentán, Topolyán és Zomborban is megtekinthetik az érdeklődők. Bemutatják a Szolgának született című erdélyi dokumentumfilmet, a Forró Lajos által rendezett Levél a halálsorról című 24 perces kisfilmet, Fejős Csilla alkotását, a Tűszúrásokat, amelyben Tolnai Ottóra emlékeznek, ... |
|
A Mi Kis Falunk Martonos Egyesület szervezésében megvalósult bemutató a helyi élet pillanatait, értékeit, valamint közösségi élményeit állítja középpontba.
A pályázatot külön gyermek- és felnőtt kategóriában értékelték, az első három helyezett díjazásban részesült, emellett különdíjakat is osztottak. A 11 éves Berkó Zalán is beküldte fotóját, amivel a második helyet érdemelte ki: „A pecaversenyen jöttek a hattyúk és láttam, hogy ... |
|
|
|
|
|
|
|
A koronavírus elleni védőoltás első és második dózisát eddig több mint 7300 polgár vette fel Magyarkanizsa községben. Az oltakozás folyamatos, a hét szinte minden napján oltanak a községben, leginkább a harmadik adag oltóanyag iránt érdeklődnek a helyiek. Jelenleg a Sinopharm és a Pfizer oltása érhető el Magyarkanizsán.
Gyólay Karolina, a magyarkanizsai Egészségház igazgatója elmondta, hogy az első adagot manapság a fiatalabb, illetve a középkorosztály igényli.
- A harmadik dózist keresik most a legtöbben, elsősorban az idősebb korosztályból. Az elmúlt időszakban 600 községbeli polgár döntött úgy, hogy a harmadik adag oltóanyagot is felveszi. Ami az újonnan regisztrált fertőzötteket illeti, az elmúlt időszakban jócskán megemelkedett a számuk. Az elmúlt két hétben összesen 33 új fertőzöttet regisztráltak, ebből pedig 5 kiskorú volt. Nagyon kérjük a szülőket, hogy figyeljenek gyermekeikre, mivel 12 év felett már adható a védőoltás. Jön a téli időszak és ilyenkor a járványok sokkal gyorsabban terjednek. A Pfizer-védőoltást vehetik fel a gyerekek - mondta az igazgatónő.
Az illetékes hozzátette, hogy hamarosan elérhető lesz az influenza elleni védőoltás is az Egészségházban, de a polgárok ügyeljenek arra, hogy a két védőoltás között, vagyis a koronavírus, illetve az influenza elleni vakcina felvétele között legalább 14 nap teljen el.
Bővebben:
Nagy az érdeklődés a koronavírus elleni védőoltás harmadik adagja iránt Magyarkanizsán
„Szeretnék még élni, az unokáimat élvezni”
Egyre többen veszik fel a harmadik adag védőoltást Magyarkanizsa községben
|
|
|
|
|
|