|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Magyarkanizsa község tizenhárom településének egyik legkisebbje Újfalu, mely Orom Helyi Közösséghez tartozik. Az egykor sűrűn lakott falucska fő vonzereje a helyben működő mezőgazdasági létesítmény volt, mely szinte az összes lakosnak munkát adott. Mára azonban az ott élők száma is megcsappant, a birtoknak sincs már meg az eredeti funkciója, de még mindig ugyanolyan kis, szerethető falu, mint volt egykoron. Az emberek ismerik egymást, szinte kis családként élnek, ... |
|
A Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény óvodásai pénteken színes aszfaltrajzokkal díszítették ki a magyarkanizsai városháza előtti teret. Minden évben a gyermekhét keretében az aszfaltrajzolás is egy program a kicsiknek, amit általában ajándékokkal köszön meg nekik az önkormányzat. Fejsztámer Róbert munkatársaival együtt látogatott ki a városháza előtti térre, ahol gyerekeket labdákkal és játékokkal ajándékozták meg.
Márta Ottilia, ... |
|
Továbbra is igényelhetik a megvásárolt üzemanyag után a literenkénti 50 dináros támogatást a mezőgazdasági termelők, valamint a bérleti szerződések meghosszabbítása is aktuális. A falugazdászok arra kérik a bejegyzett gazdaságokat, hogy ezeket a folyamatokat ne hagyják az év végére, hiszen az eAgrár rendszernek is idő kell, míg az adatokat feldolgozza.
Folyamatosan érkeznek a gazdák a magyarkanizsai falugazdász irodába. Ugyanis egész éven át figyelemmel ... |
|
A Vajdasági Magyar Mozgókép Napja alkalmából újra megszervezik a Vajdasági Magyar Filmek Fesztiválját október 8. és 10. között. A filmeket Szabadkán, Magyarkanizsán, Újvidéken, Adán, Zentán, Topolyán és Zomborban is megtekinthetik az érdeklődők. Bemutatják a Szolgának született című erdélyi dokumentumfilmet, a Forró Lajos által rendezett Levél a halálsorról című 24 perces kisfilmet, Fejős Csilla alkotását, a Tűszúrásokat, amelyben Tolnai Ottóra emlékeznek, ... |
|
A Mi Kis Falunk Martonos Egyesület szervezésében megvalósult bemutató a helyi élet pillanatait, értékeit, valamint közösségi élményeit állítja középpontba.
A pályázatot külön gyermek- és felnőtt kategóriában értékelték, az első három helyezett díjazásban részesült, emellett különdíjakat is osztottak. A 11 éves Berkó Zalán is beküldte fotóját, amivel a második helyet érdemelte ki: „A pecaversenyen jöttek a hattyúk és láttam, hogy ... |
|
|
|
|
|
|
|
Velebiten szeptember 19-én ismét megrendezik a hagyományos ajvárfőző-versenyt, az Ajvár-bajvívót. A falu immár hatodik, Magyarkanizsa község pedig nyolcadik alkalommal lesz házigazdája a rendezvénynek. Az idei rendezvény részleteit a szervezők, Milutin Graovac, Velebit Helyi Közösség elnöke, Jadranka Balázs, Velebit Helyi Közösség titkára, valamint Vranić Váradi Lívia, koordinátor ismertette.
- Az elővigyázatosság és felelősségteljesség jegyében a csapattagok létszámát 6 főre korlátozták a szervezők, míg a csapatok száma városonként nem haladhatja meg a tízet. Mint minden évben, az ajvár helyszíni készítéséhez szükséges felszerelt főzőhelyet, az ajvárnak való paprikát, tűzifát, befőttes üvegeket, cukrot, sót, olajat a szervező biztosítja. A versenyző csapatok a saját eszközeikkel, valamint türelemmel és egészséges versenyszellemmel kell, hogy felszerelkezzenek. A verseny mellett látványkonyha, művelődési műsor és ügyességi verseny is várja a Velebitre látogatókat. A legjobbnak bizonyuló csapatokat nyeremények is várják. Az első három helyezett értékes nyereményben részesül, az első helyezett csapat pedig ezen kívül képviselheti majd Velebitet, illetve Magyarkanizsa községet az október 9-én megrendezésre kerülő belgrádi döntőn. Arra biztatok mindenkit, hogy ragadjon fakanalat, jelentkezzen a főzőversenyre, amit még mindig megtehetnek az érdeklődők a velebiti helyi közösség irodájában. Legyenek részesei ennek a főzőversenynek és szálljanak ringbe az ajvár-bajnok címért, hiszen 2021-ben is el kell dönteni, hogy ki készíti a legfinomabb ajvárt - mondta Vranić Váradi Lívia a rendezvény koordinátora a sajtótájékoztatón.
Bővebben:
Ajvár-bajvívó Velebiten szeptember 19-én
Idén is lesz ajvárfőző verseny Velebiten
|
|
Fotó: Puskás Károly
|
|
|
|